Eleek lite opinie?

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Eleek lite opinie?

Post autor: Baranski86 »

Cześć Koledzy, czy ktoś z Was ma rower na ramie eleek lite? . Zastanawiam się, jak wrażenia z jazdy , jaką konfigurację macie. Mam 2 elektryki , jednego fata na 3k turbo 16s 60a, a drugi mtb fulla 35h 16s60a. Zastanawiam się czy nie sprzedać tego i nie złożyć sobie takiego roweru . Na facie jeździ się fajnie po lesie ,piasku jest bardzo stabilnie nawet przy max. prędkościach. Mtb jest na oponach 2.4 i jest szybki do 70kmh. Tak myślałem o ellek i oponach 3.0 jakichś zamiast tych dwóch rowerów, ale jaki tam wejdzie pakiet w ramę. Gdzieś słyszałem, że po spiłowaniu ograniczników w ram wejdzie 16s10p co na vct5 by mi dało 25ah i pewnie wytrzymały by 80a na 3k turbo, co już fajnie by jeździło.
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Eleek lite opinie?

Post autor: Goliath »

Witam.
Czy mógłby się któryś z użytkowników tej ramy podzielić doświadczeniem z jej użytkowania??

Młody marudzi mi, że przekładniówka 500W mu nie wystarcza... i chciałby monstera jakiego ja sobie buduję ;)
Zostało mi parę gratów /NC9x7 i GT1500/ ze starego projektu... więc pomyślałem o tej ramie.

Widziałem że Michał /Glebor robi aku do tej ramy :P


Zastanawiam się czy można wcisnąć więcej ogniw.... i jak to wszystko się montuje do kupy.
Czy jakość ramy jest dobra...

Vasyl sprzedaje ramy na OLX
https://www.olx.pl/d/oferta/rama-lite-o ... c0f5bfb494
Ciekawie czy ma odbiór osobisty... bo na Bemowo w Warszawie mam "rzut beretem" :D

Z góry dzięki za każdy wpis.
Pittu0903
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 30 kwie 2022, 7:16

Re: Eleek lite opinie?

Post autor: Pittu0903 »

Chciałem się przyłączyć do tematu. Póki co zamówiłem ramę podobno jest możliwość odbioru osobistego (tak mi napisał).
Widzę że temat obumarł. Udało się wam złożyć na tej ramie rowerki?
benju3
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 18 sie 2018, 20:26
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Eleek lite opinie?

Post autor: benju3 »

Ja odradzam ramę podczas 10 jazdy miałem przy prędkości 30 km najechałem na nierówność i rama niestety uszkodziła się, doszło do pęknięcia ramy Dzisiaj jazda po zmianie sterownika na 60A i taka przygoda. Rama zakupiona w zeszłym roku i nie wiem co robić? Gwarancja obejmie? Nie jechałem szybko ok 30km nawet nie w terenie tylko na małą dziure w asfalcie. Czy ktoś miał podobne problemy, jak załatwić z producentem? Rama zakupiona w ubiegłym roku u Vasyla Manko. Z tego to wiem to on jerst tylko pośrednikiem, natomiast nie wiem czy nie lepiej pisać z samym producentem. Niestety nie było potwierdzenia zakupu, jedynie może przelew i korespodencja z OLX.
Załączniki
Zdjęcie WhatsApp 2023-03-26 o 10.12.4111.jpg
Zdjęcie WhatsApp 2023-03-26 o 10.13.08.jpg
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Eleek lite opinie?

Post autor: Dede »

Pęknięcie jest z powodu ze jest zbyt mało materiału i zbyt cienka blacha.
Obrazek
Jak witać bez tej osłony to ogólnie rama jest narażona na właśnie takie problemy jak gdzieś padniemy w dziurę albo na krawężnik.
Rama ma duże dziury od spodu i pocznych ścianach i dziura na górze co bardzo osłabia konstrukcje.
benju3
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 18 sie 2018, 20:26
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Eleek lite opinie?

Post autor: benju3 »

Czyli niedopracowana pod względem projektu... Eleek nie odpowiada i tyle w tym temacie. Czyli takie wsparcie z ich strony
benju3
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 18 sie 2018, 20:26
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Eleek lite opinie?

Post autor: benju3 »

Osłabisz ramę i będzie spękanie . Tak ta rama nie nazely do solidnych konstrukcji.
Baranski86 pisze:
24 kwie 2022, 15:48
Cześć Koledzy, czy ktoś z Was ma rower na ramie eleek lite? . Zastanawiam się, jak wrażenia z jazdy , jaką konfigurację macie. Mam 2 elektryki , jednego fata na 3k turbo 16s 60a, a drugi mtb fulla 35h 16s60a. Zastanawiam się czy nie sprzedać tego i nie złożyć sobie takiego roweru . Na facie jeździ się fajnie po lesie ,piasku jest bardzo stabilnie nawet przy max. prędkościach. Mtb jest na oponach 2.4 i jest szybki do 70kmh. Tak myślałem o ellek i oponach 3.0 jakichś zamiast tych dwóch rowerów, ale jaki tam wejdzie pakiet w ramę. Gdzieś słyszałem, że po spiłowaniu ograniczników w ram wejdzie 16s10p co na vct5 by mi dało 25ah i pewnie wytrzymały by 80a na 3k turbo, co już fajnie by jeździło.
ODPOWIEDZ