Cross dzieciecy `-50cc-`

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
wwojciech
Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:03

Cross dzieciecy `-50cc-`

Post autor: wwojciech »

Ostatnio wysyp u mnie projektów elektrycznych:) Na stół wpadł mi crossik dla mojego syna. Oczywiście głośny problematyczny spaliniak.
Użyte elementy :
Koło z hoverboarda po tuningu (upchana duża opona 4.1/3.5-5"(pasuje idealnie))
Sterownik GT 250
Bateria 10S7P
Załączniki
cross_kolo3.jpg
cross_kolo2.jpg
cross_kolo.jpg
wwojciech
Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:03

Re: Cross dzieciecy `-50cc-`

Post autor: wwojciech »

cd.
Załączniki
cross2.jpg
cross1.jpg
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Cross dzieciecy `-50cc-`

Post autor: pxl666 »

kolega z bb pokazywał mi taki projekt ale na silniku my1020 z oryginalnym kołem i dużym przełożeniem na zębatce plus bidon pod siedzeniem . myślisz ze ten silnik się nie spali szybko ?
wwojciech
Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:03

Re: Cross dzieciecy `-50cc-`

Post autor: wwojciech »

wyjdzie w praniu:) dwa takie uciągną 80kg zawodnika to myśle że jeden da sobie radę z 20kg chłopakiem:) Na minus niestety jest zmiana średnicy koła razy dwa bo moment dwukrotnie mniejszy będzie. Z drugiej strony widziałem że takie silniki używali nawet jako piasta dużego koła rowerowego np 26" więc mam nadzieje że da rade po górkach.

W kolejce czeka też dla synka bestia:D jeepek 2 osobowy co tam są oryginalnie 2x45W silniczki - wjadą tam całe koła w oryginalnej formie 10 calowe z hoverboarda. Mam już do tego cztery sterowniki 36/48V 350W na każde koło osobno. Tak że jeśli cross po górkach nie da rady to 3500W i naczepe przeciągnie:)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Cross dzieciecy `-50cc-`

Post autor: pxl666 »

wwojciech pisze:
03 cze 2022, 9:15
wyjdzie w praniu:) dwa takie uciągną 80kg zawodnika to myśle że jeden da sobie radę z 20kg chłopakiem:) Na minus niestety jest zmiana średnicy koła razy dwa bo moment dwukrotnie mniejszy będzie. Z drugiej strony widziałem że takie silniki używali nawet jako piasta dużego koła rowerowego np 26" więc mam nadzieje że da rade po górkach.

W kolejce czeka też dla synka bestia:D jeepek 2 osobowy co tam są oryginalnie 2x45W silniczki - wjadą tam całe koła w oryginalnej formie 10 calowe z hoverboarda. Mam już do tego cztery sterowniki 36/48V 350W na każde koło osobno. Tak że jeśli cross po górkach nie da rady to 3500W i naczepe przeciągnie:)
nie chodzi o moc ale pojemność cieplną tych silniczków , tu myślę ze średnica opony jest kluczowa
ODPOWIEDZ