Góral 26" z silnikiem Ananda m109 250W

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
Soncu
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2022, 14:29

Góral 26" z silnikiem Ananda m109 250W

Post autor: Soncu »

Witam wszystkich. Rower powstał z szybkiej potrzeby krótkich (2km) dojazdów do pracy w raczej górzystych warunkach i kiepskiej drogi :)
Odkurzyłem stary rower z garażu, góral 26" stalowa rama :)
-Bateria Green Cell 36V 10.4Ah przykręcona do ramy
-Silnik przekładniowy z tyłu Ananda M109 SD 250W 36V z OLX, do tego skrócona kaseta z 7 na 6 zębatek
- chiński kontroler 350W 36V, bez wyświetlacza + manetka z jakiejś starej hulajnogi elektrycznej, usunięte zbędne kable i wstawione 2 dławiki na przewody silnika i manetki, zasilanie prosto z baterii poprzez oryginalne złącze wstawione bezpośrednio w kontroler.
Reszta chyba standard jak w zwykłym rowerze, prędkość na kole 26" ze mną 70kg na prostej 28-29km/h, zasiegu jeszcze nie znam bo to świerza konstrukcja w wolnej chwili zmierzę prąd na prostej przy maks predkosci to będzie można coś oszacować :) Ogólnie jestem zadowolony z pracy, wszystko działa płynnie, nawet dosyć strome podjazdy pokonuje na samym silniku ale nie mam sumienia go tak męczyć i delikatnie bez wysiłku mu pomagam pedałami, jeździłem wcześniej te same trasy bez silnika i różnica jest ogromna. Jeśli ktoś ma jakieś pytania proszę pisać chętnie odpowiem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
keseszel
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 05 sie 2022, 11:11

Re: Góral 26" z silnikiem Ananda m109 250W

Post autor: keseszel »

Czy mógłbyś podsumować koszty osprzętu? Jak długo to robiłeś? Gdzie kupowałeś części, o OLX czytałem. W sumie zrobiłeś to do czego ja się zabieram jak szczerbaty za suchary.
Dlaczego bidonowka- szybciej, niż robienie w trójkącie?
W sumie wygląda lepiej jak mój bez modyfikacji :D
Soncu
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2022, 14:29

Re: Góral 26" z silnikiem Ananda m109 250W

Post autor: Soncu »

Koszt nowego silnika wraz z wtyczką z zapleceniem w nową rawkę 26" u tego użytkownika z olx to 370zł z wysyłką. Sterownik 350W jakiś chiński 99zł, manetke miałem, nowa taka bateria z ładowarką 36V 10.4ah to koszt ok 800zł. Kilka śrubek, kawałki przewodów, peszel ochronny, dławiki do kabli i trytki miałem. Żeby zamontować kasetę na tym silniku trzeba zdemontować 6 i 7 zębatke i kupić dokręcany 6 tryb za 20zł. Było o tej modyfikacji tu na forum. Także cały nowy zestaw mnie kosztował ok 1300zł. Myślę że cena jak najbardziej zadowalająca patrząc na gotowe zestawy. Po skompletowaniu wszystkiego przymiarki i montaż zają mi dwa wieczory po pracy
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Góral 26" z silnikiem Ananda m109 250W

Post autor: pxl666 »

noi bardzo dobrze . ten bebenek kasety to na jakieś kasety 7s ? ciekawe ile ten silnik wytrzyma
Radek P.
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2022, 11:20

Re: Góral 26" z silnikiem Ananda m109 250W

Post autor: Radek P. »

Dzień dobry. Kupiłem z OLX taki sam silnik. Jestem na etapie decyzji jaki zakupić do niego kontroler. W tym wątku na forum, o którym wspomniałeś pojawiła się wątpliwość czy ten silnik zadziała ze sterownikiem dającym na wyjściu prąd o charakterystyce sinusoidy. Czy możesz zamieścić zdjęcie swojego sterownika? Czy to sterownik prostokątny czy sinusoidalny? Cena wskazywałaby raczej na prostokątny. Czy silnik jest głośny w czasie jazdy?
Soncu
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2022, 14:29

Re: Góral 26" z silnikiem Ananda m109 250W

Post autor: Soncu »

Sterownik na pewno ma sygnał prostokątny, teraz na allegro takich nie widzę, najprostszy bez obsługi wyświetlacza moc 350W. Nagram później Ci dźwięk wg. Mnie nie jest głośny. Robiłem ostatnio pomiary przy Max naładowanej baterii osiąga 30km/h na prostej przy prądzie 6.4A maksymalny pobór jaki zarejestrowałem to ok 15.5A pod strome podjazdy bez pomocy pedałów.
Sterownik dokładnie taki jak na 2 zdjęciu 25,61 zł 29%OFF | 36V/48V 350W elektryczny rower e-bike skuter bezszczotkowy sterownik silnika DC 16-18A
https://a.aliexpress.com/_uYbvWd
ODPOWIEDZ