[Projekt turbo] Składak - przemyślenia, dylematy

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
pablo945
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 27 wrz 2022, 8:42

[Projekt turbo] Składak - przemyślenia, dylematy

Post autor: pablo945 »

Witam Szanownych Forumowiczów
Planuję w nowym roku rozpocząć nowy projekt elektryczny na bazie ramy składaka, no właśnie i tutaj pojawia się dylemat mam w planach jeden z projektów, opiszę je pokrótce:

Projekt XYZ 1:
A) Rama używana z allegro, olx? Stary standard czy nowoczesny? A może lepiej kupić nowego zwykłego składaka?
B) Koła 20c.
C) Silnik bezprzekładniowy dostosowany pod sterownik 2000w w przednim kole.
D) Bateria bidonowa 25ah 48-52v, taką posiadam, z tego co patrzyłem ramy współczesnych składaków są bardziej garbate, więc pewnie bym ją musiał jakoś dostosować do bagażnika.

Projekt XYZ 2:
A) Rama tak jak wyżej
B) Koła 20c, tylne z piastą shimano alfine 8
C) silnik centralny cyc 1 stealth lub pro 5000w
D) Bateria ta co wyżej, nie wiem czy pod tą moc nie będzie za słaba, oczywiście w tym przypadku montaż na ramie.

Który z projektów byście mi doradzili? Oczywiście to narazie przemyślenia, coś takiego napewno będę chciał w przyszłości złożyć, ale chciałbym pierw poznać Wasze zdanie.

.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Projekt turbo] Składak - przemyślenia, dylematy

Post autor: WojtekErnest »

Na ramach skladaka z kolem 20 "" chcesz montować sterownik/silnik 2000-5000 W ?
Z grubsza o jedno zero za duzo.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2027
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: [Projekt turbo] Składak - przemyślenia, dylematy

Post autor: Tooropek »

Taka moc to tylko w tylne koło albo mid. Mi się podoba ten pomysł. Małe koło to i hub da radę tylko silnik raczej bym dał typu mx01 albo xf19 i sterownik 35A sinus z małym lcd4. Ramy szukaj takiej by aku nie był koniecznie na bagażniku bo będzie rwać na koło i będzie to uciążliwe, a szprychy, dętka i opona odczują to najbardziej. Miałem podobne plany co do składaka, lecz trafił się himo z20 nowy za pół ceny i wziąłem fabryczny rower bo robiąc takiego składaka od podstaw trzeba liczyć się z kosztem minimum 4k PLN. Składak był za nieco powyżej 2k PLN więc projekt mocnego składaka odpuściłem.

Wrzucaj jakieś oferty składaków które bierzesz pod uwagę i coś się wspólnie pomyśli i doradzi.

Pozdrawiam
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
pablo945
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 27 wrz 2022, 8:42

Re: [Projekt turbo] Składak - przemyślenia, dylematy

Post autor: pablo945 »

WojtekErnest pisze:
11 lis 2022, 12:50
Na ramach skladaka z kolem 20 "" chcesz montować sterownik/silnik 2000-5000 W ?
Z grubsza o jedno zero za duzo.
Racja jest to ogromna moc jak na taki rowerek, ale chciałbym przyłożyć do tego rękę.
Tooropek pisze:
11 lis 2022, 14:05
Taka moc to tylko w tylne koło albo mid. Mi się podoba ten pomysł. Małe koło to i hub da radę tylko silnik raczej bym dał typu mx01 albo xf19 i sterownik 35A sinus z małym lcd4. Ramy szukaj takiej by aku nie był koniecznie na bagażniku bo będzie rwać na koło i będzie to uciążliwe, a szprychy, dętka i opona odczują to najbardziej. Miałem podobne plany co do składaka, lecz trafił się himo z20 nowy za pół ceny i wziąłem fabryczny rower bo robiąc takiego składaka od podstaw trzeba liczyć się z kosztem minimum 4k PLN. Składak był za nieco powyżej 2k PLN więc projekt mocnego składaka odpuściłem.

Wrzucaj jakieś oferty składaków które bierzesz pod uwagę i coś się wspólnie pomyśli i doradzi.

Pozdrawiam
Dziękuję, tak dopytam z ciekawości, bo aktualnie jeżdżę na krosie 1500w hub przedni i nie doświadczyłem jakichś niemiłych niespodzianek, typu urwanie widelca, rozregulowanie sterów, zauważyłem natomiast że jest lekki uślizg koła podczas wciśnięcia manetki na postoju, ale da się go opanować na suchej jak i na mokrej nawierzchni, pod górkę też używam manetki gazu plus pedały i bez problemu wjeżdża. Przeglądając internet dużo osób nie zaleca napędu przedniego o dużej mocy, czy ma on jakieś poważniejsze wady?
Bzyk
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 17 kwie 2020, 13:30

Re: [Projekt turbo] Składak - przemyślenia, dylematy

Post autor: Bzyk »

Pierwszy i drugi pomysł bez sensu. 2kw tylko w przednim kole składaka, to bedzie kiepsko jezdzić, domyślam się że jesli planujesz coś takiego to wykluczasz jazde w terenie więc z automatu wyklucza sie też drugi pomysł z 5kw midem, poco taki do jazdy po asfalcie po bułki słuchając jęku napędu którego tu nie wykorzystasz. Ale to tylko moja opinia :)
Kiwago
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 22 gru 2019, 13:19

Re: [Projekt turbo] Składak - przemyślenia, dylematy

Post autor: Kiwago »

Podstawowe pytanie do czego ten rower ma służyć ? Miejski transporter ? czy coś innego.
Jak do miasta składak na 20" kołach to ja osobiście szukałbym używanego roweru w stylu Fiido M1pro. Celowo piszę w stylu bo jest tego typu rowerów dużo na praktycznie identycznych ramach z silnikiem typu hub opisanym jako 500W a w rzeczywistości 750W. W sumie żeby zrobić miejski fajny rower to potrzebujesz tylko dobrą ramę typu Fiido M1 M1pro czy M21. Zestaw kól 20" ze sterownikiem silnikiem wyświetlaczem kupisz sobie na Aliexpress. Popatrz na moją przeróbkę M21 opisaną w tym podforum i co zostało z oryginału a co pozmieniałem.
pablo945
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 27 wrz 2022, 8:42

Re: [Projekt turbo] Składak - przemyślenia, dylematy

Post autor: pablo945 »

Bzyk pisze:
12 lis 2022, 21:41
Pierwszy i drugi pomysł bez sensu. 2kw tylko w przednim kole składaka, to bedzie kiepsko jezdzić, domyślam się że jesli planujesz coś takiego to wykluczasz jazde w terenie więc z automatu wyklucza sie też drugi pomysł z 5kw midem, poco taki do jazdy po asfalcie po bułki słuchając jęku napędu którego tu nie wykorzystasz. Ale to tylko moja opinia :)
Dziękuje za opinię, a z tym napędem na przód to co tutaj głównie jest nie tak? oprócz uślizgów których rzadko doświadczam a jeśli już do tego dojdzie to da się to opanować. Pod górę i mniejsze wzniesienia dosyć dobrze mi się podjeżdża przy silniku 1,5kw 28c na innym rowerze, przy wykorzystaniu 15% jego mocy.
Kiwago pisze:
13 lis 2022, 18:09
Podstawowe pytanie do czego ten rower ma służyć ? Miejski transporter ? czy coś innego.
Jak do miasta składak na 20" kołach to ja osobiście szukałbym używanego roweru w stylu Fiido M1pro. Celowo piszę w stylu bo jest tego typu rowerów dużo na praktycznie identycznych ramach z silnikiem typu hub opisanym jako 500W a w rzeczywistości 750W. W sumie żeby zrobić miejski fajny rower to potrzebujesz tylko dobrą ramę typu Fiido M1 M1pro czy M21. Zestaw kól 20" ze sterownikiem silnikiem wyświetlaczem kupisz sobie na Aliexpress. Popatrz na moją przeróbkę M21 opisaną w tym podforum i co zostało z oryginału a co pozmieniałem.
Górzyste miasto 70% asfalt 30% kostka brukowa, to nie jest jeszcze że już i w taki sposób jak opisałem, jedynie przemyślenia i poznanie opinii, które wykorzystam do stworzenia w przyszłości projektu za co bardzo Wam dziękuję, a co do składaków elektrycznych na oponach 4c tak jak Pan wspomniał dobra rama to podstawa i na takiej bazie powinno się budować maszynę, w tym kierunku pójdę, wczoraj trochę się wgłębiłem w ramy elektro składaków i nie wszystkie są takie bezpieczne, zaczepy usztywniające ramę po jakimś czasie się psują, szczególnie w tych tańszych z Chin. Tylko ludzie niechętnie chcą na części sprzedawać rowery elektryczne, baterię mam porządną także jedyne czego bym potrzebował to ramę z przednim kołem, widelcem, sztycą i hamulcami tarczowymi, resztę by się ogarneło nawet taki mxus 3k turbo bo rozstaw byłby idealny w ramie ebike składaka. Bateria by poszła na drugą połowę ramy aby odciążyć trochę tył.
Fajnie super, jak ktoś może coś dodać od siebie to śmiało.
pablo945
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 27 wrz 2022, 8:42

Re: [Projekt turbo] Składak - przemyślenia, dylematy

Post autor: pablo945 »

Na chwilę obecną wstrzymuję się z tym projektem, ale w przyszłości, na pewno do niego wrócę z pewnymi modyfikacjami, dziękuję jeszcze raz wszystkim debatującym, temat można zamknąć.
ODPOWIEDZ