magnesy do czujników hamowania

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
misza
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 24 cze 2020, 15:33

magnesy do czujników hamowania

Post autor: misza »

Witam
Czy może ktoś wie czy te magnesy do czujników hamowania muszą być orginalne czy nie, ja prubuje z magnesem neodymowym - silnym jak równiez z taką taśma magnesowa - dużo słabsza i nie działa - po zbliżeniu nic na wyświetlaczu sie nie zmienia
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: magnesy do czujników hamowania

Post autor: miki »

Dowolny neodymowy, patrz tylko na łatwość montażu.
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: magnesy do czujników hamowania

Post autor: miki »

Instrukcja KT-LCD3, strona 7, obrazek. W górnym wierszu trzecia ikonka od lewej: "Brake status".
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: magnesy do czujników hamowania

Post autor: tkoko »

misza pisze:
09 lip 2020, 12:34
Witam
Czy może ktoś wie czy te magnesy do czujników hamowania muszą być orginalne czy nie, ja prubuje z magnesem neodymowym - silnym jak równiez z taką taśma magnesowa - dużo słabsza i nie działa - po zbliżeniu nic na wyświetlaczu sie nie zmienia
Bo być może masz hamulec dwużyłowy, zamiast trzyżyłowy.
misza
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 24 cze 2020, 15:33

Re: magnesy do czujników hamowania

Post autor: misza »

Dięki, rzeczywiście - nie ma znaczenia(przez jakiś czas po zbliżaniu magnesu to kółko na wyświetlaczu nie działało tak jak trzeba - ale może dlatego że pozamieniałem magnesy niechcący lewy prawy) teraz już działa ok po kilkakrotnym pasowaniu, 'zchropowaceniu' powierzchni i przyłapaniu epoxy. Chciałem sie upewnic (bo sprzedawca mówił że oryginalne powinny być - ale lub zginęły lub nie było w zestawie więc dokupiłem krążki neodymowe). Sprawdzę ponownie po podłączeniu koła z silnikiem(musiałem dokupić klucz do mocowania tarcz i tarcze bo inny system mocowania tarcz niestety).
Ostatnio zmieniony 11 lip 2020, 10:36 przez misza, łącznie zmieniany 5 razy.
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: magnesy do czujników hamowania

Post autor: miki »

zeeltom pisze:
11 lip 2020, 4:42
Ale co to zmienia? W obu przypadkach przewód sygnałowy jest zwierany do masy, chyba, że hamulec jest załączany wysokim poziomem 12V.
Zeeltom ma rację, dwa przewody, jeden sygnałowy, drugi masa. Zwierasz sygnałowy do masy i mikrokontroler odcina wspomaganie silnikiem.
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: magnesy do czujników hamowania

Post autor: miki »

misza pisze:
11 lip 2020, 10:27
Dięki, rzeczywiście - nie ma znaczenia - dałem te silne neodomowe i chyba bła był - jak pozamieniałem je lewy prawy, po tym jak działo ok, ale teraz już działa ok po kilkakrotnym pasowaniu, 'zchropowaniu' powierzchni i przyłapaniu epoxy. Sprawdzę ponwnie po podłączeniu koła z silnikiem(musiałem okupić klucz do mocowania tarcz i tarcze bo inny system mocowania tarcz niestety)
Zrób prosty test, zewrzyj oba konektory w kostce wiązki hamulców. Po zwarciu sterownik powinien odłączyć wspomaganie.
misza
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 24 cze 2020, 15:33

Re: magnesy do czujników hamowania

Post autor: misza »

miki pisze:
11 lip 2020, 10:29
misza pisze:
11 lip 2020, 10:27
Dięki, rzeczywiście - nie ma znaczenia - dałem te silne neodomowe i chyba bła był - jak pozamieniałem je lewy prawy, po tym jak działo ok, ale teraz już działa ok po kilkakrotnym pasowaniu, 'zchropowaniu' powierzchni i przyłapaniu epoxy. Sprawdzę ponwnie po podłączeniu koła z silnikiem(musiałem okupić klucz do mocowania tarcz i tarcze bo inny system mocowania tarcz niestety)
Zrób prosty test, zewrzyj oba konektory w kostce wiązki hamulców. Po zwarciu sterownik powinien odłączyć wspomaganie.
już niestety są one podłączone epoxy - jeśli nie będzie działało jak trzeba to je odczepie ale teraz - wole poczekać po zaczepieniu tego koła z silnikiem
ODPOWIEDZ