Mini e-quad, metamorfoza ze spalinowago cieniaka w elektrycznego turbo bydlaka

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Mini e-quad, metamorfoza ze spalinowago cieniaka w elektrycznego turbo bydlaka

Post autor: Eryk »

Wpadł mi ostatnio w ręce od kolegi mini quad z zajechanym spalinowym silnikiem. Iskierka w głowie i narodziła się opcja modyfikacji. Wyprute wszystko co spalinowe i wsadzone elektryczne bebechy :twisted: Sercem napędu jest silnik szczotkowy z akumulatorowej kosiarki. Domyślnie ustrojstwo chodziło na 24V. Finalnie jednak będzie pakiecik 4S czyli max 16.8V, przy tym napięciu ustrojstwo jest do opanowania. Przy 24V ma za duża kopare, silnik pobiera przy maksymalnej odkręconej manetce ponad 60A, nie zdążyłem dokładnie zmierzyć bo leżałem zaraz na plechach i demontowałem aku. Ma na tym jeździć młodzieniec i musi nad tym panować, przy jego niskiej masie aż strach.... Może kiedyś wrócimy do tego napięcia :twisted: Sterownik sklecony na szybko na płytce uniwersalej, nie ma się co rozpisywać bo to nic specjalnego, działa, reguluje ;) Poniżej kilka fotek z modyfikacji. Finalny akumulator jeszcze w trakcie składania będzie 4s10p. Konwersja wyszła niezwykle tanio. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 lip 2018, 1:19 przez Eryk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: e-Mini quad, metamorfoza ze spalinowago cieniaka w elektrycznego turbo bydlaka

Post autor: Goliath »

60A z 10P :shock: ... i to z ogniw różnych producentów :?
Nie wróżę lekkiego i długowiecznego życia dla tego akumulatora :roll: ... no ale od czegoś trzeba zacząć ;)
Ciekawe jak szybko to będzie pomykało :P
Kask to podstawa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Mini e-quad, metamorfoza ze spalinowago cieniaka w elektrycznego turbo bydlaka

Post autor: Eryk »

60A to chwilowo, jeszcze dokładnie zmierzę ile leci przy 4s bo wcześniej próby odbywały się przy 7s :twisted: Na 7s nie było szans to dogonić :lol: . Pakiet faktycznie mix tego co leżało i czekało aż w końcu się do czegoś przydało ;) Jak to mówią "konstrukcja budżetowa" :D
Mateusz555222
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2020, 15:48

Re: Mini e-quad, metamorfoza ze spalinowago cieniaka w elektrycznego turbo bydlaka

Post autor: Mateusz555222 »

Witam. Chciałbym quada córki przerobić właśnie na elektryka... poczucie ktoś listę potrzebnych elementów i jaka moc zastosować? Jest to mini quad pocket 50ccm poj
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Mini e-quad, metamorfoza ze spalinowago cieniaka w elektrycznego turbo bydlaka

Post autor: Eryk »

Mateusz555222 pisze:
04 gru 2020, 15:50
Witam. Chciałbym quada córki przerobić właśnie na elektryka... poczucie ktoś listę potrzebnych elementów i jaka moc zastosować? Jest to mini quad pocket 50ccm poj
A jaki budżet na to planujesz? Jeżeli mały to najlepiej iść w zwykły silnik szczotkowy. Dzieci szybko wyrastają z zabawek. Chyba że użytkowników będzie więcej przez lata ;) to można pobawić się w droższa opcje i budować na bezszczotkowym.
Mateusz555222
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2020, 15:48

Re: Mini e-quad, metamorfoza ze spalinowago cieniaka w elektrycznego turbo bydlaka

Post autor: Mateusz555222 »

Nie no raczej opcja tania... głównie chodzi mi oto czy np 24v500w wystarczy ? Czy może 36v800w. Tak żeby dzieciak sobie pojeździć. I jakie baterie do tego?
Mateusz555222
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2020, 15:48

Re: Mini e-quad, metamorfoza ze spalinowago cieniaka w elektrycznego turbo bydlaka

Post autor: Mateusz555222 »

W kwestii mechanicznej sobie poradzę, chodzi tylko o dobranie
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Mini e-quad, metamorfoza ze spalinowago cieniaka w elektrycznego turbo bydlaka

Post autor: Eryk »

36V800W da dziecku kupę radości a tobie kilka punktów do kondycji ;) Przy obecnej cenie ogniw z depakietow warto już na li-ion budować i nie bawić się w kwasioki. Pakiet 10s6p powinien to ogarniać.
Mateusz555222
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2020, 15:48

Re: Mini e-quad, metamorfoza ze spalinowago cieniaka w elektrycznego turbo bydlaka

Post autor: Mateusz555222 »

Tam myślałem. Podeslalbys mi link do tego pakietu? Miałbym to jakoś ogarniete
Mateusz555222
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2020, 15:48

Re: Mini e-quad, metamorfoza ze spalinowago cieniaka w elektrycznego turbo bydlaka

Post autor: Mateusz555222 »

A może ma ktoś taki zestaw napędowy, mało eksploatowany???
ODPOWIEDZ