Bulls Green Mover / GoSwiss Drive

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
hose2001
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 02 cze 2018, 17:14
Lokalizacja: Pruszków

Bulls Green Mover / GoSwiss Drive

Post autor: hose2001 »

Witam Wszystkich,
mam oto taki rower i mam też problem mianowicie błąd ER-C0 10-03 - błąd komunikacji z silnikiem i rower nie ma wspomagania. Trochę poszperałem na niemieckojęzycznych forach, wszyscy radzili sprawdzić połączenie ewentualnie wymienić łączeniówki (rower ma coś a'la puszkę łączeniową i wszystko jest na wago - fakt było na nich dużo korozji) i dalej wyskakuje błąd. Silnika jeszcze nie ruszałem ( w sensie nie rozkręcałem ale z tego co się dowiedziałem trzeba ściągaczy do łożysk itp bo ma przelotową oś). Wiem że sterownik jest wewnątrz silnika. Sprawdzone zostało całe okablowanie od manipulatora do silnika (jest mała rewizja w silniku i połączenie było)
Nie chciałbym przerabiać na zewnętrzny sterownik tak jak widziałem u kolegów z forum chciałbym pozostawić rower w oryginale.

Może ma ktoś doświadczenie w tego typu konstrukcjach bądź mógł by podjąć się diagnozy i naprawy w okolicach Krakowa oczywiście odpłatnej lub pokierować gdzie dalej szukać przyczyny?

Z góry dziękuję
Załączniki
IMG_20180719_092519.jpg
IMG_20180718_131244.jpg
IMG_20180718_131206.jpg
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Bulls Green Mover / GoSwiss Drive

Post autor: tas »

Jeśli była korozja wewnątrz skrzynki... to jest zapewne i w silniku...
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bulls Green Mover / GoSwiss Drive

Post autor: tatar »

Silnik otwiera się tak jak silniki Bionx,czyli wielkim ściągaczem do łożysk.Gdyby okazało się ,że uszkodzony jest sterownik,mogę oddać gratis-został po takim silniku.
hose2001
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 02 cze 2018, 17:14
Lokalizacja: Pruszków

Re: Bulls Green Mover / GoSwiss Drive

Post autor: hose2001 »

tatar pisze:
22 sie 2018, 20:40
Silnik otwiera się tak jak silniki Bionx,czyli wielkim ściągaczem do łożysk.Gdyby okazało się ,że uszkodzony jest sterownik,mogę oddać gratis-został po takim silniku.
Dziękuję za odpowiedź rozumiem, taki to ściągacz:
Przechwytywanie.PNG
W jaki sposób mogę przetestować taki sterownik oprócz oceny "optycznej" czy nie popalony lub zalany?
Ok na weekendzie będę miał silnik w domu i zaopatrzę się w ściągacz i będę sprawdzał.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bulls Green Mover / GoSwiss Drive

Post autor: tatar »

Ponieważ oś jest drążona,przed założenie ściągacza nakręć na nią nakrętkę -tak do połowy-aby uchronić oś przed zniszczeniem i bardzo powoli rozpoławiaj.Gdyby szło b. ciężko,popukaj gumowym młotkiem w obudowę ,albo podgrzej ją opalarką.W razie czego,mam ściągacz!
fugu
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 14 lip 2018, 15:08

Re: Bulls Green Mover / GoSwiss Drive

Post autor: fugu »

Też kupiłem Bullsa z takim błędem. Pisałem nawet do firmy. Ale bez skutku. Skończyło się na tym, że wywaliłem sterownik,założyłem halle plus nowy sterownik sinus 36/48 z wyświetlaczem KT LCD3(od nexuna)i rower śmiga. Do rozebrania silnika rozpleć tylko jedną stronę. Póżniej naciskasz obręczą od strony kasety i ładnie schodzi
fugu
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 14 lip 2018, 15:08

Re: Bulls Green Mover / GoSwiss Drive

Post autor: fugu »

Połówkę od strony kabli rozebrałem delikatnie pukając przez drewienko
hose2001
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 02 cze 2018, 17:14
Lokalizacja: Pruszków

Re: Bulls Green Mover / GoSwiss Drive

Post autor: hose2001 »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, silnik oddałem w dobre i profesjonalne ręce tatara - bardzo życzliwego człowieka z wielkim doświadczeniem i pasją tylko słuchać i się uczyć. - pozdrawiam.
nico1991
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2018, 16:54

Re: Bulls Green Mover / GoSwiss Drive

Post autor: nico1991 »

Witam mam problem z moim Bullsem . Wyswietla sie bład C zamiast pokazywac stan baterii i nie liczy predkosci jak zakrece kolem. Czasami ma ze jeste dobrze a czasami taki blad. 2 razy pokazal mi wykrzynik w miejscu C. Patrzylem kable styki wszystko ok.
Załączniki
46489455_2149977201987383_7850554129452630016_n.jpg
Awatar użytkownika
CAT-EBIKES
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 16 sty 2022, 10:54

Re: Bulls Green Mover / GoSwiss Drive

Post autor: CAT-EBIKES »

tatar pisze:
23 sie 2018, 8:46
Ponieważ oś jest drążona,przed założenie ściągacza nakręć na nią nakrętkę -tak do połowy-aby uchronić oś przed zniszczeniem i bardzo powoli rozpoławiaj.Gdyby szło b. ciężko,popukaj gumowym młotkiem w obudowę ,albo podgrzej ją opalarką.W razie czego,mam ściągacz!
Trochę odkopię temat. Czy komuś udało się ustalić co jest przyczyną błędu w tym rowerze?
Damian
https://cat-ebikes.pl/
Pakiety akumulatorowe, rowery elektryczne, ogniwa li-ion
Profesjonalny montaż, konwersja rowerów (również wysyłkowo)
KONTAKT: sklep@cat-ebikes.pl
tel. 577 512 420
BIAŁYSTOK
ODPOWIEDZ