Przerubka wahacza na większy skok.

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Przerubka wahacza na większy skok.

Post autor: glebor »

Witam. Jak w temacie niektóre rowery np jak kona stinky i carrera banshee mają przełożenie 3:1 czyli jedna długość skoku odpowiada 3 krotnej długości ugięcia wahacza.

Kupiłem tanio rower kellys wandal i chciałbym trochę podrasować. Otóż realnie siodło pracuje jakieś 4-5cm. Do jazdy miejskiej i latania po korzeniach w sumie wystarcza w zupełności, aby wytłumić nierówną kostkę, czy płyty chodnikowe. Może jest ktoś na forum, kto po rozebraniu i wysłaniu elementów zawieszenia (łącznik pomiędzy damperem a tylnym wahaczem dałby radę zmienić jego długość?)

Idealnie gdyby ten wahacz wydłużyć tak 1/3 albo grubo ze 2/5 jak na moim projekcie:
Schowek01.jpg
Ogólnie to na razie pytam czy ktoś na forum się tym nie zajmuje :)
i co o tym myślicie?
Ciekawe ile to może kosztować. Sądząc po wycinaniu TorquelLock z całym uchem za 7PLN to nen wahacz w 100-200zł się zamknie, a to raczej nie majątek...

I ogólnie do mnie ten seryjny nie przemawia, jak w projekcie delikatnie wypełniłbym go materiałem tak z 5mm i dał 15mm obramówkę.

Ogólnie muszę się doszkolić technicznie, jaki otwór powinien być pod standardowe łożysko o danym symbolu kupić jakąś sówmiarkę i jakiś mikrometr do pomiaru otworów.
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Przerubka wahacza na większy skok.

Post autor: Inc0 »

Jeśli zależy ci bardzo na wadze to warto się bawić w wybieranie materiału ..ale czy nie lepiej wyciąć to z płyty i nic nie wybierać ofc element będzie cięższy ale i mocniejszy ( Taba to nawet w swoja kone wspawał wypełnienia gdzie sie dało żeby wzmocnić konstrukcje )a po wydłużeniu dźwigni to nie będzie wadą lecz zaleta może warto by nawet nieco poszerzyć profil dłuższego ramienia i zrobić to z PA9
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przerubka wahacza na większy skok.

Post autor: glebor »

Widziałem. Taba robi fajne filmiki :)
Tyle, że kona taby została zrobiona super i zareklamował darmowo goscia do którego będą walić tłumy do wzmacniania ram i to nie są na pewno tanie rzeczy, bo fanatyk za takie wstawki da z tysiac lub 2 tysiące szczególnie z lakierowaniem jak taba zlecił :)
Ja tu myślę o ogarnięciu roweru kupionego za 800zł.

Myślałem, żeby wziąć kostkę stali C45 i jechać frezarką cnc wahacz.
Może faktycznie walnąć trylko trójkąt i otwory pod łożyska. Zapytam na forum ile $ to będzie kosztować...

Ten rower był kupiony z myślą o montażu s1300 i żeby za dużo nie ładować kasy - ma to być niedrogi rower testowy dla zainteresowanych. Chociaż, gdybym ten trojkąt ogarnął, to z przyjemnością bym sam nim tłukł kilometry...

Kupię jeszcze jakiś rower na ramie fula. Może jakaś stinky się trafi. Taki rarytas widziałem w UK na ramie 21 cali. Kurde 180 ogniw w jednej półce. 2 półkowy aku niczym falcon a waży połowę...
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Janot
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 21 lut 2018, 21:16
Lokalizacja: Żory

Re: Przerubka wahacza na większy skok.

Post autor: Janot »

glebor pisze:
30 wrz 2018, 23:47
Widziałem. Taba robi fajne filmiki :)
Tyle, że kona taby została zrobiona super i zareklamował darmowo goscia do którego będą walić tłumy do wzmacniania ram i to nie są na pewno tanie rzeczy, bo fanatyk za takie wstawki da z tysiac lub 2 tysiące szczególnie z lakierowaniem jak taba zlecił :)
Ja tu myślę o ogarnięciu roweru kupionego za 800zł.

Myślałem, żeby wziąć kostkę stali C45 i jechać frezarką cnc wahacz.
Może faktycznie walnąć trylko trójkąt i otwory pod łożyska. Zapytam na forum ile $ to będzie kosztować...

Ten rower był kupiony z myślą o montażu s1300 i żeby za dużo nie ładować kasy - ma to być niedrogi rower testowy dla zainteresowanych. Chociaż, gdybym ten trojkąt ogarnął, to z przyjemnością bym sam nim tłukł kilometry...

Kupię jeszcze jakiś rower na ramie fula. Może jakaś stinky się trafi. Taki rarytas widziałem w UK na ramie 21 cali. Kurde 180 ogniw w jednej półce. 2 półkowy aku niczym falcon a waży połowę...
Gdybyś miał projekt to mogę Ci to wyciąć z nierdzewki na laserze. W frezowanie nie ma co się bawić jak nie masz znajomego bo ceny usług są bardzo wysokie.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1322
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Przerubka wahacza na większy skok.

Post autor: Yasiu77 »

poluj na stiny nine. Nie widziałem masywniejszej kony. Z tego co kojarzę to za przeróbki Taba ma zapłacić 4200 złotych
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Przerubka wahacza na większy skok.

Post autor: sky »

Bezsens, za tyle na bank znajdzie się nową mocną ramę...
Gienadimon
Forumowicz
Posty: 228
Rejestracja: 25 lip 2018, 19:06

Re: Przerubka wahacza na większy skok.

Post autor: Gienadimon »

Za taką kasę jest kona stinki nine na olx.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Przerubka wahacza na większy skok.

Post autor: Inc0 »

..a to nie jest czasem koszt brutto całej "przeróbki" ? ( wstawki-wspawki+malowanie+ nowy aku)...btw nowa rama nie bedzie nigdy mocniejsza od takiej z wstawkami w newralgicznych punktach
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Gienadimon
Forumowicz
Posty: 228
Rejestracja: 25 lip 2018, 19:06

Re: Przerubka wahacza na większy skok.

Post autor: Gienadimon »

Taki wahacz to z jednego kawałka blachy 0,8 naj lepiej wyciąć, bez wybierania i odchudzania. Obrobić pilnikiem szlifierką i gotowe. Chyba, że ktoś jeździ na zawodach, gdzie liczy się każdy gram!? :)
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Przerubka wahacza na większy skok.

Post autor: Inc0 »

no od pierwszego posta to sugerowałem żeby to wyciąć i nie bawić sie w wybieranie bo to znacznie podnosi koszty a waga waga w e-bike to 3-cio rzedna sprawa
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
ODPOWIEDZ