Deskorolka Teslaboards

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
rundak
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 17 wrz 2018, 21:36

Deskorolka Teslaboards

Post autor: rundak »

Witajcie, mam problem z deską, a raczej z aku do niej. śmigała normalnie zasięg ok 10km. z dnia na dzień zasięg spadł do 2,5km po rozebraniu aku, okazuje się że trochę "spuchł" nie mam pojęcia co to za ogniwa LiFePO4 i co to za bmsik, ogólnie pakiet 8s z jakimiś śmiesznymi ogniwami, może ktoś rozpoznaje? nic na nich nie ma, po podpięciu do miernika na tych ośmiu ogniwach napięcie wacha się pomiędzy 3,29 a 3,48 więc też chyba mocny rozjazd. Ogólnie całość ma ok 29v po naładowaniu, silnik teoretycznie 24v, ładowarka 29,2v 2A. Teraz pytanie co robić? czy do tego bmsa można by zbudować coś na innych ogniwach? budować coś od zera? Może ma ktoś podobną baterie? :P Ogólnie jest to sprzęt rekreacyjny do zabawy więc nie zależy mi na wielkim zasięgu.

https://1drv.ms/f/s!AqVR-S9YkWJeiUoVmgOu2-sYmvQT
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Deskorolka Teslaboards

Post autor: WojtekErnest »

Tak to ogniwa pryzmatyczne LiFePO4. Widać napuchnięte lub lekko złamane ogniwo. Co zrobić ? Natychmiast wyjąć i odseparować od łatwopalnego otoczenia. Wtedy przeczytasz na nich nadruk - z reguły sa i na tej podstawie mozna teortycznie dokupić zamienniki.
8S x max 3,65V = 29,2 V. Oczywiscie w takim stanie go nie ładuj !!!
Do tego BMS moga być inne ogniwa LiFePO4 ale to może być konstrukcyjnie problematyczne, no bo inny kształt ogniw to na ogół inna obudowa.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
ODPOWIEDZ