Gazelle Innergy błąd czujnika napięcia łańcucha

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
mihu
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 08 mar 2019, 21:51

Gazelle Innergy błąd czujnika napięcia łańcucha

Post autor: mihu »

Cześć,

Rower Gazelle Innergy. Po wyjęciu (i włożeniu) tylnego koła na wyświetlaczy pojawia się błąd C1. Wg instrukcji to błąd czujnika napięcia łańcucha.
Oczywiście rower już nie wspomaga. Odłączenie baterii nie pomaga, błąd powraca.
Czy jest jakiś sposób na skasowanie błędu?

Pozdrawiam
IMG_20190402_170238.jpg
Witt
Forumowicz
Posty: 267
Rejestracja: 25 kwie 2018, 12:35

Re: Gazelle Innergy błąd czujnika napięcia łańcucha

Post autor: Witt »

Pisz do Wibi, ma wiedzę na temat tego roweru dość dużą, zwykle wymaga to zaprogramowania jeszcze raz baterii, po rozpięci wtyczek. Co nie jest małym kosztem.
mihu
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 08 mar 2019, 21:51

Re: Gazelle Innergy błąd czujnika napięcia łańcucha

Post autor: mihu »

Dziękuję. Napisałem.
mihu
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 08 mar 2019, 21:51

Re: Gazelle Innergy błąd czujnika napięcia łańcucha

Post autor: mihu »

Problem rozwiązany. Konieczne było poprawne wyregulowanie czujnika. Nie trzeba niczego programować. W razie czego służę pomocą :).
robsoft
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2019, 23:06

Re: Gazelle Innergy błąd czujnika napięcia łańcucha

Post autor: robsoft »

mihu proszę podaj jak to wyregulowaleś. Tylko serwis czy można jakoś domowym sposobem?
Edward123
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2019, 21:19

Re: Gazelle Innergy błąd czujnika napięcia łańcucha

Post autor: Edward123 »

Proszę o pomoc w uregulowaniu czujnika łańcucha jak w poście wyżej.jak to zrobić.
Józef
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2019, 16:41

Re: Gazelle Innergy błąd czujnika napięcia łańcucha

Post autor: Józef »

Witaj,
Też poproszę o pomoc w temacie wyregulowania czujnika łańcucha.
Dzięki.
Kozaczyna12
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2020, 14:51

Re: Gazelle Innergy błąd czujnika napięcia łańcucha

Post autor: Kozaczyna12 »

mihu pisze:
05 kwie 2019, 23:46
Problem rozwiązany. Konieczne było poprawne wyregulowanie czujnika. Nie trzeba niczego programować. W razie czego służę pomocą :).
Witam ja go wyregulowales?
szymonfusiarz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2020, 9:16

Re: Gazelle Innergy błąd czujnika napięcia łańcucha

Post autor: szymonfusiarz »

Proszę o pomoc mój też ma ten błąd gdyby ktoś mógł mi wytłumaczyć co mam zrobić?!
Paweł
Forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Gazelle Innergy błąd czujnika napięcia łańcucha

Post autor: Paweł »

Standardowo to reguluje się podłączając rower do interfejsu. Przechodzi wtedy cała sciezke diagnostyczna wraz z kalibracja czujnika i wtedy ustawia się napięcie wstępne czujnika. Wartość powinna być jak pamiętam w okolicy 450 jednostek. Poszukam w manualach, jak pamiętam to można to też wyświetlić na ekraniku.
Co do regulacji, odkręcamy śrubkę imbusową srebrna czujnika. Później luzujemy mała czarna śrubę robaczkową. Odchylamy czujnik, dokręcamy robaczka na wartość około 450 i dokręcamy srebrnego imbusa na 5nm.
MICMAS_2009
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2021, 12:03

Re: Gazelle Innergy błąd czujnika napięcia łańcucha

Post autor: MICMAS_2009 »

Proszę o pomoc mój też ma ten błąd gdyby ktoś mógł mi wytłumaczyć co mam zrobić?!
mihu
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 08 mar 2019, 21:51

Re: Gazelle Innergy błąd czujnika napięcia łańcucha

Post autor: mihu »

U mnie zadziała metoda na partyzanta.
Luzujemy lekko imbusa, tylko trochę tak aby czujnik mógł się poruszać.
Odpięcie baterii na kilka sekund kasuje błąd.
Teraz bierzemy się za tę małą czarną śrubkę. Ja ją najpierw wkręciłem do pozycji w której na pewno występuje błąd. Po czym wykręcałem stopniowo po 2 obroty. Jeśli pojawił się błąd to odłączałem baterię i kontynuowałem wykręcanie. I tak dalej.
Gdy za którymś podejściem błąd przestał się pojawiać, to ponownie zacząłem wkręcać śrubkę (tym razem po pół obrotu) aż do pojawienia się błędu. Gdy się pojawił wykręciłem śrubkę o pół obrotu i miałem ustaloną już jedną skrajną pozycję czujnika.
Następnie aby znaleźć drugą skrajną pozycję zacząłem wykręcać śrubkę po 1 obrocie aż pojawił się błąd (koniecznie licząc obroty). Wtedy cofnąłem o pół obrotu i uznałem tę pozycję z drugą skrajną.
Na koniec ponownie wkręciłem śrubkę o połowę (zliczonej) liczby obrotów między skrajnymi położeniami. Dokręciłem srebrnego imbusa i gotowe. Rower od tamtej pory działa bez problemu.
Wykonanie brzmi żmudnie, ale zajęło jakieś 20min. Dłużej szukałem rozwiązania w necie (którego i tak nie znalazłem).
ODPOWIEDZ