Hałasujący akumulator w bidonie - jak wyciszyć?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
vwrafi
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 15 wrz 2018, 23:16

Hałasujący akumulator w bidonie - jak wyciszyć?

Post autor: vwrafi »

Witam.

Posiadam akumulator w obudowie typu bidon. Jest to mocowanie do ramy i wsuwany akumulator. Mocowanie mam zrobione w ten sposób, że wywierciłem dwie nowe dziury w radiatorze ( na spodzie mocowania ) i przykręciłem to do miejsca, gdzie w ramie mam gwinty na bidon, oraz w miejscu, gdzie powinny być śruby ( czyli na górze mocowania ) dałem trytytki. Całe mocowanie trzyma się dosyć mocno. Jak próbuję je ruszać, to mało co drgnie.

Podczas jazdy jednak, słychać stukanie jak wjadę w jakieś nierówności ( kostka brukowa niezbyt dokładnie ułożona, mały krawężnik, dziury i korzenie na ścieżce leśnej ). Doszedłem do wniosku, że to nie mocowanie jest luźne, tylko jest delikatny luz między mocowaniem a akumulatorem i dlatego tak terkocze podczas jazdy. Nie jest to nic niebezpiecznego, ale trochę wstyd jak przejeżdżamy obok ludzi i takie hałasy dochodzą od roweru.

Czy macie może jakieś gotowe rozwiązania na dociśnięcie akumulator do mocowania, ale nie na stałe, tylko rozłączalne? Ja myślałem może o jakiś opaskach gumowych z haczykami. Czyli wkładamy akumulator do mocowanie, zamykamy kluczykiem, opasujemy opaską gumową, zahaczamy haczyki i voila. Czy są takie gotowe rozwiązania?

Od biedy zostają takie gumy - pasy samochodowe do unieruchamiania towaru w dostawczakach, ale najczęściej mają jakieś pstrokate kolory no i są okrągłe, a jednak wolałbym jakąś płaską gumę, żeby w miarę ładnie to wyglądało.
AdrianJ
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:23
Lokalizacja: Warszawa, Ochota

Re: Hałasujący akumulator w bidonie - jak wyciszyć?

Post autor: AdrianJ »

Spróbowałbym nakleić cienkie kawałki np filcu na spód aku, tak żeby po nałożeniu na mocowanie przylegały mocno ale aku też dał się wsunać na miejsce
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Hałasujący akumulator w bidonie - jak wyciszyć?

Post autor: verre »

ja mam dokładnie tak jak vwrafi opisałeś, niestety tego typu bidon nie cały przylega do podstawy, prawie połowa potrafi podskakiwać co zdarzało się i u mnie. Niestety nie mam na to pomysłu, złapałem trytytką, póki co ale drugi sezon ;),
tak wygląda podstawa, czerwony prostokąt to miejsce w którym bidon z podstawą nie jest połączony tylko sobie leży i podskakuje :(

Obrazek
😁😁😁😁😁...😁😁😁
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Hałasujący akumulator w bidonie - jak wyciszyć?

Post autor: GrzegorzS »

Proponuję olać oryginalne mocowania na bidon jeżeli nie pasują i zamocować nitonakrętki w miejscach zaznaczonych na żółto.
Zawsze tak montowałem i nie było problemu z drganiami
Załączniki
e6055bdb6d9b7.jpg
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Hałasujący akumulator w bidonie - jak wyciszyć?

Post autor: verre »

GrzegorzS pisze:
06 maja 2019, 18:13
Proponuję olać oryginalne mocowania na bidon jeżeli nie pasują i zamocować nitonakrętki w miejscach zaznaczonych na żółto.
Zawsze tak montowałem i nie było problemu z drganiami
ale chodzi o połączenie bidonu z podstawą, podstawa przymocowana solidnie jak kamień a bidon i tak podskakuje ponieważ nie ma połączenia z podstawą na prawie połowie
piszę to tutaj bo już wiele razy tłumaczyłem na czacie
może tak: Grzegorz wskaż miejsca w których bidon trzyma się podstawy
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Hałasujący akumulator w bidonie - jak wyciszyć?

Post autor: verre »

o znalazłem fotke z poprzedniego roweru
Obrazek
ma tylko po dwa "zaczepy" z każdej strony i o to mi chodzi nie wiem czy koledze tam wyżej też
😁😁😁😁😁...😁😁😁
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Hałasujący akumulator w bidonie - jak wyciszyć?

Post autor: GrzegorzS »

Masz rację verre, mój błąd źle zrozumiałem.
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Hałasujący akumulator w bidonie - jak wyciszyć?

Post autor: verre »

GrzegorzS pisze:
06 maja 2019, 18:39
Masz rację verre, mój błąd źle zrozumiałem.

okej :D jak na razie to chyba tylko ja mam taki problem, niektórym się nosy luzują a mi bidon podskakuje ;)
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
Jan_Westfalia
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: Oberhausen NRW i Pyrlandia

Re: Hałasujący akumulator w bidonie - jak wyciszyć?

Post autor: Jan_Westfalia »

Miomo tego, ze moja rama/rura w gornej czesci jest cienka/do szpicy to trzyma sie generalnie bardzo mocno caly HaiLong, verre juz zna moje rozwiatanie ;)
Te dwie dolne bidonowe nitonakretki i alu listwa robia swoja robote. Bez zadnego dodatkowego wiercenia w ramie.

https://photos.google.com/share/AF1QipO ... hVMjZpYnl3
Ostatnio zmieniony 06 maja 2019, 18:51 przez Jan_Westfalia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Hałasujący akumulator w bidonie - jak wyciszyć?

Post autor: verre »

Jan_Westfalia pisze:
06 maja 2019, 18:48
Miomo tego, ze moja rama/rura w gornej czesci jest cienka/do szpicy to trzyma sie generalnie bardzo mocno caly HaiLong, verre juz zna moje rozwiatanie ;)

https://photos.google.com/share/AF1QipO ... hVMjZpYnl3
Janek, jednak różnica jest znaczna, Twój bidon ma to złącze , ktorego u mnie nie było, zwróć uwagę :) a to powoduje lepsze niż u mnie trzymanie bidonu z podstawą, kolejny punkt połaczenia bidona z podstawą :D
Ostatnio zmieniony 06 maja 2019, 18:52 przez verre, łącznie zmieniany 1 raz.
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
Jan_Westfalia
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: Oberhausen NRW i Pyrlandia

Re: Hałasujący akumulator w bidonie - jak wyciszyć?

Post autor: Jan_Westfalia »

Kapisze :-)
Rychu
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 28 mar 2019, 0:27

Re: Hałasujący akumulator w bidonie - jak wyciszyć?

Post autor: Rychu »

Ja bym spróbował przykleić silikonowe odbojniki do szafek. Jeśli byłyby za grube, to można je przyciąć nożykiem do tapet na odpowiednią wysokość.
Bambek
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 15 maja 2019, 22:10

Re: Hałasujący akumulator w bidonie - jak wyciszyć?

Post autor: Bambek »

moosgummi i po sprawie :D
dodarka
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 18 maja 2019, 12:59

Re: Hałasujący akumulator w bidonie - jak wyciszyć?

Post autor: dodarka »

ja mam tez problem z tym hałasem. Obicach trochę jak jedzie się na trasie. Spróbuje z tymi podkładkami.
vwrafi
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 15 wrz 2018, 23:16

Re: Hałasujący akumulator w bidonie - jak wyciszyć?

Post autor: vwrafi »

O kurcze, ale temat się rozrósł, nie zaglądałem tu długo. Ja sobie chciałem poradzić tymczasowo montując zwykłe opaski transportowe z hakami, ale zostawiam ją jednak na stałe. Bardzo tania ( 2,59zł za dwie sztuki w Auchan ), można łatwo zdjąć gdy chcemy naładować akumulator i bardzo łatwo założyć, rozmiar pasuje idealnie. Nie wiedziałem, czy w ogóle to da radę usztywnić akumulator w podstawie, dlatego kupiłem jak najtańsze na początek, stąd kolor czerwony. Powiedziałem sobie, że jak da radę to kupię czarne pod kolor, ale jednak zostawiłem te czerwone bo mi się bardziej podobają.
IMG_20190521_121008.jpg
dodarka
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 18 maja 2019, 12:59

Re: Hałasujący akumulator w bidonie - jak wyciszyć?

Post autor: dodarka »

lecę do sklepu po opaski ;)
ODPOWIEDZ