Brak mocy

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Brak mocy

Post autor: sky »

Przytrafiła mi się dziwna awaria. Wczoraj zrobiłem 50km i wszystko było ok. Dzisiaj spacerowym tempem po górkach zrobiłem 10km i chwila przerwy. Wsiadam później na rower i zonk. Brak mocy. Koło w górze, delikatnie wychylam manetkę, koło rusza, nabiera nieduże obroty, a po dociśnięciu manetki do oporu zwalnia niemal do zera. Brak reakcji na organicznik mocy ani 3speed. Tempomat działa, regen też. Trzymając manetkę mniej więcej w połowie pod obciążeniem dał radę jechać 10km/h. Jakieś sugestie? Do tej pory wszystko było ok.
Instalacja polutowana, sterownik sinus 16s 30A, silnik mxus 8x8. Pomóżcie bo nie mam na czym śmigać ;(
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Brak mocy

Post autor: sky »

Nie pomogło. Sprawdzałem pomiędzy + i - jest 4,35V a + i sygnał 3,5V. To jest ok czy sterownik padł? Przy odchylonej manetce gdy koło się kręci jak zewrę + i sygnał to na ułamek sekundy jest mocne kopnięcie i to wszystko.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2019, 15:48 przez sky, łącznie zmieniany 1 raz.
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Brak mocy

Post autor: sky »

Na wyjściu ze sterownika do manetki. (edytowałem poprzedni post)
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Brak mocy

Post autor: sky »

Czyli spalony silnik? Od czego zacząć poszukiwania?
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Brak mocy

Post autor: glebor »

Jeżeli podejrzewa uszkodzone fazy to weź liiona w szereg miernik zobacz czy amperaz jest rów omierny na każdej fazie. 3.7v nie spali silnika...

Jak RW są ok zmierz omomierzem fazy z masą na dołączonym zasilaniu.
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Brak mocy

Post autor: sky »

Mógłbym prosić o wytłumaczenie tego jak to zrobić w sposób łopatologiczny? Gdzie mam wpiąć liiona i miernik?

"Jak RW są ok zmierz omomierzem fazy z masą na dołączonym zasilaniu."
Podłączyć do aku? i czy odlutować na czas pomiaru fazy od silnika?

Dziwi mnie że sterownik brzęczy po włączeniu zasilania.
Remigiusz
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 04 maja 2018, 18:35
Lokalizacja: Kartuzy / Gdańsk

Re: Brak mocy

Post autor: Remigiusz »

Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Brak mocy

Post autor: glebor »

Dokładnie jak zeeltom pisze. Szeregowo liiona z miernikiem ustawionym na pomiar prądu i podpinasz między zielony a niebieski i zielony a żółty i potem między żółty a niebieski.
Mierzysz spadki.

Potem hale chociaż nie sądzę bo hale mierzylem w nim ostatnio były ok.
Hale mają mieć impulsy 5v.

Potem miernik na 10kohm odlaczasz ster. Od aku między czarny a fazy niebieski potem czarny zielony czarny żółty itp. Mierzysz czy jest równo z rezystancją
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Brak mocy

Post autor: sky »

Sprawdziłem silnik najpierw wg bloga i wychodzi że jest ok, z liionem w szeregu pokazywało ok 5,5A, halle działają.
"W ten sam sposób mierzysz, czy nie ma zwarcia między fazą a masą silnika" -> nie wiem jak to zrobić, gdzie jest masa silnika?

Sterownik dziwnie piszczy brzęczy po włączeniu co nie jest normalne. Między minusem a fazami jest po równo 8,8kohm ale pomiedzy plusem a fazami na każdej zero.

Jakieś wnioski? Sterownik się poddał? Da się to naprawić? Bo nie chcę blokowego a sinus KT jest za mocny (mam 16s8p na sanyo ga więc 30A jest optymalne) i bez wyświetlacza nie ma ograniczenia mocy, tempomatu i 3speed ;/
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Brak mocy

Post autor: radasss »

Masa silnika to jego obudowa. Włączasz omomierz miedzy fazę a obudowę silnika ( tylko uwzględnij lakier na silniku). Ma być tzw. stan wysokiej impedancji czyli wskazanie na wyświetlaczu tak jak byś miernika do niczego nie podłączał.
"pomiedzy plusem a fazami na każdej zero" - to wniosek, że w niebyt odeszły tzw. "górne" MOSFET'y, ale żeby na każdej fazie. Na ogół jest to jedna faza.
warsztatmotocykli.pl
ODPOWIEDZ