Śruba odpowietrzająca w zacisku tektro

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Śruba odpowietrzająca w zacisku tektro

Post autor: markkar »

Chcąc odpowietrzyć hamulce tektro auriga jakież było moje zdziwienie gdy poluzowałem śrubę odpowietrzającą przy zacisku. Tam nie ma uszczelnienia (no chyba że traktować te na gwincie) i olej się sączy. To norma? Chcąc to dobrze odpowietrzyć musiałem odkręcić cały zaworek, dałem taśmę teflonową i dopiero było szczelne. Śrubka mniej więcej tego typu i wydaje mi się że brakuje uszczelki/oringu która chroni przed przeciekaniem po poluzowaniu zaworu. Iż to są twiny z obu stron ta sama historia. W shimano tego nie miałem.
Zaworek poglądowy
Załączniki
1.jpg
1.jpg (5.72 KiB) Przejrzano 1789 razy
Awatar użytkownika
pk999
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 30 mar 2019, 16:43
Lokalizacja: Lublin

Re: Śruba odpowietrzająca w zacisku tektro

Post autor: pk999 »

Nie ma tam uszczelnień gumowych. Uszczelnia się stożkowe połączenie metal-metal. Płyn może wyciekać przez gwint po odkręceniu, w niczym to nie szkodzi.
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Śruba odpowietrzająca w zacisku tektro

Post autor: markkar »

Hmm no jak w niczym, płyn ucieka przy pompowaniu a przy zasysaniu łapie powietrze i nie da się idealnie odpowietrzyć.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Śruba odpowietrzająca w zacisku tektro

Post autor: tkoko »

markkar pisze:
06 gru 2019, 13:43
Hmm no jak w niczym, płyn ucieka przy pompowaniu a przy zasysaniu łapie powietrze i nie da się idealnie odpowietrzyć.
Bo to zapewne trzeba odpowietrzać tak jak w samochodzie, nacisnąć klamkę, odkręcić zawór, zakręcić zawór, puścić klamkę, i tak aż będzie wyciekał sam płyn.
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Śruba odpowietrzająca w zacisku tektro

Post autor: markkar »

W tutorialach pokazują standard, rurka ze strzykawą i olejem na zawór, odkręcamy, wtłaczamy, zakręcamy i po robocie. Tylko po takim zabiegu klamka do gripa dochodzi.
DomeZ
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 08 lip 2020, 10:14

Re: Śruba odpowietrzająca w zacisku tektro

Post autor: DomeZ »

Siemanko, odgrzewam kotleta. Ma ktoś namiar na odpowietrznik z pierwszego posta do hamulców tektro?
ODPOWIEDZ