Wyciekający płyn hydrauliczny z zacisku w lamborghini ;)

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Wyciekający płyn hydrauliczny z zacisku w lamborghini ;)

Post autor: Yasiu77 »

Witajcie. Po wymianie płynu hydraulicznego w tylnym hamulcu, odpowietrzeniu i skręceniu wszystkiego nacisnąłem mocniej parę razy klamkę i po chwili "twardości" klamka zmiękła i wywaliło mi płyn przez tłoczek zacisku. Drugie podejście i to samo. Oring mógł paść w nowych hamulcach czy bardziej tłoczek? Nie wiem czy grzebać czy od razu szukać całego zacisku. To nowy komplet biedne clarks 2 i nie zamierzam inwestować w coś innego do tego rowerka, bo to pojazd do rekreacyjnej, wolnej jazdy :D Ewentualnie może jakiś serwis polecicie?
Załączniki
20200430_162505a.jpg
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Wyciekający płyn hydrauliczny z zacisku w lamborghini ;)

Post autor: AST034 »

Yasiu77 pisze:
12 maja 2020, 9:50
Witajcie. Po wymianie płynu hydraulicznego w tylnym hamulcu, odpowietrzeniu i skręceniu wszystkiego nacisnąłem mocniej parę razy klamkę i po chwili "twardości" klamka zmiękła i wywaliło mi płyn przez tłoczek zacisku. Drugie podejście i to samo. Oring mógł paść w nowych hamulcach czy bardziej tłoczek? Nie wiem czy grzebać czy od razu szukać całego zacisku. To nowy komplet biedne clarks 2 i nie zamierzam inwestować w coś innego do tego rowerka, bo to pojazd do rekreacyjnej, wolnej jazdy :D Ewentualnie może jakiś serwis polecicie?
A cofales wczesniej tloczki czyms? Nie ma opcji, zeby byly pekniete?
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Wyciekający płyn hydrauliczny z zacisku w lamborghini ;)

Post autor: Yasiu77 »

Delikatnie jeden docisnąłem z ciekawości czy bardziej wejdzie ale nie drgnął. Wcześniej były te hamulce założone przez serwis ale była za długa linka i nieumiejętnie skracałem i oczywiście zapowietrzyłem. Do odpowietrzania i blokowania zacisków używałem tego https://allegro.pl/oferta/mega-zestaw-o ... 8542846886
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Wyciekający płyn hydrauliczny z zacisku w lamborghini ;)

Post autor: AST034 »

Tloczek wypadl, musisz rozebrac zacisk, spusc plyn, rozkrec i delikatnie wsun tloczek do srodka, ulóż gumke uszczelke i skrec jeszcze raz. Pamietaj, zeby nie ubrudzic klockow i odtlusc tarcze dobrze, bo inaczej po klockach ;)
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Wyciekający płyn hydrauliczny z zacisku w lamborghini ;)

Post autor: Yasiu77 »

jest nadzieja...dzięki AST034 :)
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Wyciekający płyn hydrauliczny z zacisku w lamborghini ;)

Post autor: Yasiu77 »

Rozebrałem, uszczelka dobrze siedziała ale zauważyłem coś biegającego wewnątrz :) Jakimś cudem ścięło kawałek uszczelki w jej środku. Zastanawiam się czy jak je gdzieś znajdę jakimś cudem i wsadzę to czy znowu się to nie powtórzy?
Załączniki
20200513_200705a.jpg
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Wyciekający płyn hydrauliczny z zacisku w lamborghini ;)

Post autor: AST034 »

Dziwne. Tak jakby byly uszkodzone przed montazem :cry:
ODPOWIEDZ