Haibike - system Yamaha PW regeneracja aku?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
gregorianin
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2020, 19:57

Haibike - system Yamaha PW regeneracja aku?

Post autor: gregorianin »

Witajcie koledzy.
Czy ktoś wie czy w systemie Yamahy PW można odłączyć BMS od pakietu na czas wymiany ogniw? Czy też nastąpi (czego się raczej spodziewam) blokada BMSa?
Druga rzecz, czy da się zasilić bezkarnie system bez baterii z dedykowanym BMS-em? Czyli podłączam normalną baterię bez środkowego pinu jaki jest w baterii Yamahy. Mogę spróbować na jakimś zasilaczu czy system wstanie ale boję się że silnik też może się zablokować jak mu się bateria nie "zgłosi".

Wiem, wiem, mogę sobie zrobić rower tanio, miałem zrobione i to takie o sporych mocach, ale żadnym tak dobrze się nie jeździło jak tym hb.

Będę wdzięczny za każde info

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Haibike - system Yamaha PW regeneracja aku?

Post autor: pxl666 »

Ponoć nowa batka 3600 ? Obawiam się że jesteś pierwszy na forum. Mam info od ziomka że baterię między rowerami można przekładać czyli nie jest kodowana do silnika A to wróży że być może nie jest jakos specjalnie zabezpieczona. Moim zdaniem kluczowe jest czy już mniej km na niej zrobisz czy zgłosiła się jako padnięta. Bo w drugim wypadku podejrzewam że bms się blokuje na amen i bez programu serwisowego nie wstanie . Codo ostatniej kwestii to po wyjęciu baterii możesz odkręcić silnik z uchwytu i jak dostaniesz się do okablowania możesz podłączyć się na ostro do plusa minusa . Niemniej jednak jak bym był producentem tego i chciał Cię złowić na hajs to bez napięcia pilotujacego np 3.5v na dwóch stykach com, zablokowałbym sterownik tak że byś musiał udać się do serwisu i rzygnąć 2k...

A jaki rower ,ile kkm zrobione i czemu chcesz kombinować?
gregorianin
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2020, 19:57

Re: Haibike - system Yamaha PW regeneracja aku?

Post autor: gregorianin »

Dzięki za odpowiedź.
To fullnine rc, bateria na razie w diagnostyce pokazuje <100cykli oraz pojemność 75-100% ale tak sobie myślę na przyszłość, nawet bardziej pod kontem montażu sanyo GA żeby w tym pudle pomieścić trochę więcej Ah. Ale obawiam się że odłączenie bms od pakietu zapisze w pamięci coś w stylu "overdischarged" lub "unbalanced cells" i będzie po zawodach. Pytałem na zagranicznych forach ale tam nikt nawet nie regeneruje tych baterii, sądzę że nie bez powodu...
U skośnych są baterie aftermarketowe o pojemnościach nawet 20Ah, niestety ceny zbliżające się do 1k euro są mało zabawne.

Widzę tutaj podobieństwo do baterii np. w DJ Mavic pro, tam bateria posiada własny bms który komunikuje się z mobo, są tego korzyści, taki bms doskonale wie ile energii przepływa przez baterię i w jakim jest stanie, dzięki temu dron nie spadnie tylko zdąży wylądować. Tam nie dało się odpalić drona na innej baterii podłączonej do + i - bo był błąd, ale wystarczyło tylko przełączyć w programie debugującym że bateria jest dostawcy "innego" i była gitarka, można było latać, niestety nie działał system wczesnego ostrzegania o pozostałe ilości energii, nie było powrotu do domu na czas itd. ale dało się z tym żyć.
Tutaj pewnie będzie podobnie, sęk w tym żeby mieć wjazd do softu...
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Haibike - system Yamaha PW regeneracja aku?

Post autor: pxl666 »

google > firma BTO
ODPOWIEDZ