mocowanie koła, podkładki, swobodna rotacja koła

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
misza
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 24 cze 2020, 15:33

mocowanie koła, podkładki, swobodna rotacja koła

Post autor: misza »

Mam znów pytanie - bo zaciskajac całe koło - koło przestaje się dobrze obracać - jest blokowanie - zdaje się w miejscu pokazanym na zdjęciu. niewiem jak tamu zaradzić.
dałem też tą podkładke - uznałem że to pomoże w lepszym ułożeniu tarczy hamulcowej - i rzeczywiście lepiej siedzi - lecz po zakreceniu śrób - blokuje się w tym miejscu jak pokazane na zdjęciu
Załączniki
20200713_174509.jpg
Ostatnio zmieniony 13 lip 2020, 20:04 przez misza, łącznie zmieniany 1 raz.
Rychu
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 28 mar 2019, 0:27

Re: mocowanie koła, podkładki, swobodna rotacja koła

Post autor: Rychu »

Z opisu zdjęcia wynika, że element oznaczony jako "to się powinno obracać" zawiera wyjście przewodów z silnika...to chyba jednak nie może się obracać...
Spróbowałbym przełożyć podkładkę z blokadą od strony wewnętrznej.
misza
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 24 cze 2020, 15:33

Re: mocowanie koła, podkładki, swobodna rotacja koła

Post autor: misza »

Rychu pisze:
13 lip 2020, 21:21
Z opisu zdjęcia wynika, że element oznaczony jako "to się powinno obracać" zawiera wyjście przewodów z silnika...to chyba jednak nie może się obracać...
Spróbowałbym przełożyć podkładkę z blokadą od strony wewnętrznej.
ok racja - nie obraca się - dokładnjej się przyjrzałem - i nieobraca się wydawało mi sie bo było za ciemno
misza
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 24 cze 2020, 15:33

Re: mocowanie koła, podkładki, swobodna rotacja koła

Post autor: misza »

ale coś blokuje swobodny obrót - raczej nie klocki - bo nie słychac jak trą(wcześniej troche tarły. Ok oglądajac ten filmik

w 10:21 minucie obraca
i porównując ze swoją sytuacje - wygląda to bardzo podobnie - czyli koło 'hamuje' pod ciezarem silnika - i co tych całych magnesów - może tam jakies oddzialywanie zachodzi - myślałem że będzie jednak to koło troche sie dłuzej obracac - czy moze sie mylę?
Awatar użytkownika
cyklista
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:14
Lokalizacja: Rzeszów, gg:7481912

Re: mocowanie koła, podkładki, swobodna rotacja koła

Post autor: cyklista »

może blokuje się z drugiej strony tam gdzie kaseta czy wolnobieg i tam potrzebna podkładka jak mówisz że po skręceniu jest zablokowane
misza
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 24 cze 2020, 15:33

Re: mocowanie koła, podkładki, swobodna rotacja koła

Post autor: misza »

juz sam niewiem czy jet to blokowanie - czy nie. Możliwe - ciężar i charakter tego silnika powoduje że jest tylko wrażenie blokowania - nie mam porównania z niczym - bo nie mam pod reką takiego roweru. Może ktoś kto ma juz podobne mocowanie - będzie mgł powiedziec czy to dobrze zrobiłem - jedna podkładka - taka otwarta - która się styka z tą plastikową częścią z której wystaje kabel - troche sie gnie pod naporem - więc niewiem czy nie spróbować bez niej - lub dac jakąś pełną i większą. Ponadto będe wdzięczny za ocene zaczepu tej blokady obrotu bo niewiem czy to dobrze zrobiłem.
Też nagrałem to wideo dla lepszego rozeznania. Dzięki
Załączniki
20200714_082145.jpg
20200714_082221.jpg
20200714_082157.jpg
Awatar użytkownika
cyklista
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:14
Lokalizacja: Rzeszów, gg:7481912

Re: mocowanie koła, podkładki, swobodna rotacja koła

Post autor: cyklista »

Jaki to silnik by nie był, każdy będzie działał jak prądnica jak nim kręcisz więc opór będzie stawiał (przekładniowy niby nie stawia ale i tak nie kręci się jak luźne koło), przy wolnym kręceniu nie powinno się czuć żadnego większego oporu ,jak opór wzrasta wraz z predkości akręcenia to winny sam silnik i jego magnesy i cewki, jak opór jest od razu nawet przy powolnym przesuwaniu koła to raczej winne mocowanie
z tej strony gdzie masz tarcze to powinno byc wszystko na sztywno razem z miejscem gdzie wychodzi kabel, z drugiej strony to najlepiej sprawdz jak zdejmiesz łancuch czy zebatki się kręcą swobodnie do tyłu, jak nie to znaczy że tam blokujesz koło i potrzebna jest podkładka która wejdzie do środka i odsunie rame od zebatek nie blokując ich

ps. i to wszystko sprawdzaj jak silnik niepodłączony nigdzie
ps2. cos tam ci piszczy więc ja bym jeszcze całkiem zacisk hamulca odkręcił żeby sprawdzić czy tam jednak nie blokuje
ps3. robisz tajemnice ze swojego miejsca zamieszkania więc nie licz ze ktokolwiek napisze - przyjedz do mnie i zobaczymy
misza
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 24 cze 2020, 15:33

Re: mocowanie koła, podkładki, swobodna rotacja koła

Post autor: misza »

Tak to było z drugiej strony ale teraz muszę dobrać odpowiednią podkładkę - która moim zdaniem powinna być w każdym kupnym zestawie - to nie jest coś co każdy może sobie od tak zrobić - i jest to bardzo ważny element mocowania
ODPOWIEDZ