Usunięcie czujnika hamowania

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
rubasznyJOHN
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2020, 15:30

Usunięcie czujnika hamowania

Post autor: rubasznyJOHN »

Witam,
Jestem fanem jazdy na tylnym kole czujnik hamowania przeszkadza mi w modulacji podczas jazdy na gumie. Mam qs205 około 12 kw. Pytania mam nastepujace:
1. Czy po usunięciu czujnika z tylnego hamulca w przednim zostaje, hamulec da radę zatrzymać tylne koło przy pełnej manecie? Mam hamulce tekro dorado.
2. Czy przy niedużym wychyleniu manety jak zatrzyma tylne koło to spale silnik od razu?
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Usunięcie czujnika hamowania

Post autor: Umbur »

1. Zależy czy masz założone czujniki na oba hamulce. Dużo osób montuje tylko na tylny hamulec. Jeżeli tylko jeden, to należałoby przepiąć go na przód.
12kW zatrzymać w miejscu na pełnej manecie? :D
2. Nie spalisz silnika od razu, ale zamienisz go w grzałkę. ;)
rubasznyJOHN
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2020, 15:30

Re: Usunięcie czujnika hamowania

Post autor: rubasznyJOHN »

Dzięki za odpowiedź. Mam czujniki na obu hamulcach chce usunąć tylko tył.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Usunięcie czujnika hamowania

Post autor: Umbur »

Nie usuwaj go, tylko zrób jakiś przełącznik, którym będziesz mógł go chwilowo rozłączać.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Usunięcie czujnika hamowania

Post autor: Dede »

Ja tez muszę nad tym pomyśleć bo miałem wypadek z powodu regenu brak płynnej regulacji hamowania na jednym kole.
Dobrym pomysłem było by lewą klamkę podłączyć żeby sterownik wyłączył sterownik.

Jakie ustawienia napięcie należy ustawić sabvotonie zeby było aktywne zabezpieczenie na przypadek uszkodzenia manetki gazu?
Bo teoretycznie jeśli ustawienia manetki max napięcie 5V będzie ustawione to nie powinno zadziałać zabezpieczenie tylko przy jakich ustawieniach funkcja zadziała.
ODPOWIEDZ