Problem z napędem TSDZ2.

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
laponek
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 06 paź 2020, 11:58

Problem z napędem TSDZ2.

Post autor: laponek »

Witam,

Mam rower z silnikem 36V250W TSDZ2 z kontrolerem VLCD5.

http://www.pswpower.com/ven.php?cargo.2017-2s-gaym

Mam z nim problem teraz. Po kilku miesiącach używania i przejechaniu około 3500 km coraz cześciej silnik nie daje wspomagania przy pedałowaniu. Kontroler działa, ale nie ma wspomagania. Na początku zdarzało sie to dość rzadko i wystarczyło włączyć i wyłączyć kontroler i silnik zaskakiwał. Teraz już prawie nigdy od początku nie działa i często restartowanie nie pomaga.

NIe wiem czy to ważne ale zawsze ten rower miał tak, żę przy starcie licznik pokazywał 99 km i pierwsze kika obrotów pedałów silnik nie dawał wspomagania. Dopiero wtedy licznik pokazywał rzeczywistą prędkość i silnik działał.

Bardzo proszę o pomoc:)
Ostatnio zmieniony 06 paź 2020, 13:23 przez laponek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Problem z napędem bafang.

Post autor: Eryk »

Hej. To w końcu bafang czy TSDZ2 :D ?
laponek
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 06 paź 2020, 11:58

Re: Problem z napędem TSDZ2.

Post autor: laponek »

Myślałem, że to bafang. Już poprawione.
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Problem z napędem TSDZ2.

Post autor: Eryk »

Jeździsz na oryginalnym sofcie? TSDZ2 nie słynie niestety z solidnego wykonania. Paść mogło kilka rzeczy, kontroler, czujnik nacisku, czujnik obrotów i jeszcze hmmm, może wilgoć w środku. Prawdopodobnie jeszcze kilka osób się wypowie, sporo ludzi na forum jeździ na tym silniku.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Problem z napędem TSDZ2.

Post autor: pxl666 »

Jak pokazuje 99kmh i nie wspomaga to możesz mieć źle ustawiony czujnik prędkości
laponek
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 06 paź 2020, 11:58

Re: Problem z napędem TSDZ2.

Post autor: laponek »

Jeżdżę na oryginalnym sofcie. Nawet nie wiedziałem, że można zmienić.
laponek
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 06 paź 2020, 11:58

Re: Problem z napędem TSDZ2.

Post autor: laponek »

Licznik pokazuje 99 tylko pierwsze kilka sekund jazdy i wtedy silnik nie wspomaga. Potem już dobrze pokazuje i silnik się włącza (oczywiście kiedy działa, bo teraz jest z nim problem).
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Problem z napędem TSDZ2.

Post autor: Eryk »

To tutaj masz kopalnie wiedzy viewtopic.php?p=36650#p36650 Warto przeczytać, możliwe że nawet znajdziesz tam rozwiązanie. W każdym razie trzeba będzie otworzyć silnik.
janukar
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 17 cze 2018, 16:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z napędem TSDZ2.

Post autor: janukar »

laponek pisze:
06 paź 2020, 20:25
Licznik pokazuje 99 tylko pierwsze kilka sekund jazdy i wtedy silnik nie wspomaga. Potem już dobrze pokazuje i silnik się włącza (oczywiście kiedy działa, bo teraz jest z nim problem).
pxl666 pisze:
06 paź 2020, 15:49
Jak pokazuje 99kmh i nie wspomaga to możesz mieć źle ustawiony czujnik prędkości
Spróbuj jednak skorzystać z rady powyżej. Przesuń czujnik bliżej lub dalej.
U mnie był taki efekt, gdy czujnik był za blisko. Po odsunięciu było OK.
laponek
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 06 paź 2020, 11:58

Re: Problem z napędem TSDZ2.

Post autor: laponek »

Zrobiłem tak jak radziliście z czujnikiem i wszystko zaczęło działać poprawnie. Licznik wskazuje rzeczywistą prędkość i silnik daje wspomaganie bez problemu. Dziękuje bardzo za pomoc:)
benju3
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 18 sie 2018, 20:26
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Problem z napędem TSDZ2.

Post autor: benju3 »

Czy ktoś wie dlczego nie idzie właczyć tsdz2, myslałem że coś z wyświetlaczem VLDC5 lub sterownikiem ale na nowym sterowniku to samo. Podłaczone wszystko prawidłowo napięcie dochodzi ale nie idzie właczyć tsdz2. Objaw taki że podczas jazdy odcięło zasilanie. Myslałem że poszedł sterownik lub cos na styku jednak napięcie jest oprogramowanie było wgrywane 3.7 od marcoq przez java flasher według wytycznych jeżdziłem na TSDZ2 bez większych problemów, jednak podczas przejażdki na tsdz2 zgasł a lcd nie idzie ponownie właczyć na innym lcd to samo.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Problem z napędem TSDZ2.

Post autor: pxl666 »

Spawdzilbym połączenia i przewody . Może coś zahaczyles albo zamokło. Chyba że pad elektroniki
benju3
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 18 sie 2018, 20:26
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Problem z napędem TSDZ2.

Post autor: benju3 »

Okazło się chyba że padł wyświetlacz po zainstalowaniu i przegromowaniu kt lcd3 idzie włączyć silnik wraz z oprogromowaniem. Mam wersję z manetką ale nie chce jej instalować czy jest ona wymagana?
ODPOWIEDZ