Po godzinach

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Bzyk
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 17 kwie 2020, 13:30

Po godzinach

Post autor: Bzyk »

Witajcie :D Tym razem taki zimowy mini projekcik z części ze złomu czyli hulajnoga lub hulajnoga z siodełkiem czyli taki skuter. Tylko bez korby trochę kiepsko więc będzie to rower na kółkach z hoverboarda 10'' lecz plan co do kół też sie raczej zmieni

pierwsze przymiarki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nad ramą trzeba jeszcze trochę popracować, zlikwidować zawias, i ogólnie dopieścić, plan jest taki żeby rozkręcać tylny damper i składać rower "podwijając" tylny wahacz tak by rower wszedł do bagażnika. Będę wrzucał foty z postępu prac nad tą przeróbką

Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 lut 2021, 15:42 przez Bzyk, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Po godzinach

Post autor: pxl666 »

Hehe lubię takie potwory
Bzyk
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 17 kwie 2020, 13:30

Re: Po godzinach

Post autor: Bzyk »

Pierwsze jazdy już zaliczone oczywiście z napędem nożnym już na docelowych kółkach. Jeździ się spoko, wygodnie i stabilnie, nie czuć że jedzie się zabawką :lol:
Obrazek
Pozostało sporo pracy, mały rower a roboty więcej jak przy dużym, nic do siebie nie pasuje
Obrazek
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Po godzinach

Post autor: pxl666 »

Pedalujesz na tym? Gdzie bakteria ?
Bzyk
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 17 kwie 2020, 13:30

Re: Po godzinach

Post autor: Bzyk »

Jasne że pedałuje ;) oczywiście prędkość na pedałach to taki trucht, ale cel był taki aby pomagać pedałami przy jakiś większych podjazdach. Podłącze jeszcze Pas bo sterownik daje taką możliwość, oczywiście kręcenie wtedy będzie w powietrzu ale jak można podłączyć to czemu nie. Bateria jest :D
Obrazek
Bzyk
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 17 kwie 2020, 13:30

Re: Po godzinach

Post autor: Bzyk »

Troche czasu minęło a nie miałem kiedy zająć się moją maszynką, a sezon coraz bliżej. Zmontowałem baterie, w rame weszło mi 16s8p, zostało miejsce na przetwornice, bms i może jeszcze jakiś alarm. Nie mogłem się powstrzymać żeby nie włożyć baterii w rame prowizorycznie i karnąć się po garażu, i powiem że się nie spodziewalem ze tak fajnie się zbiera, już na drugim biegu traci trakcje na posadzce dwoma kołami, ale przodem troche bardziej, trzeba sie przechylić w przód żeby to zrównoważyć
Obrazek
Sterowniki nominalnie mają 22a każdy, regena narazie nie podłączam, tarcze bedą 160mm więc przy takich małych kołach powinno hamować
wichur
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 lut 2018, 11:59

Re: Po godzinach

Post autor: wichur »

Demobil , Bzyk na pierwszych zdjęciach ma koła od hoverboarda , a na piątym już jakieś inne pewnie od mocnej hulajnogi . Coś nas ściemnia z kołami .
Ostatnio zmieniony 24 sty 2022, 10:47 przez wichur, łącznie zmieniany 1 raz.
Bzyk
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 17 kwie 2020, 13:30

Re: Po godzinach

Post autor: Bzyk »

wichur nie sciemniam nic, poprostu plany się zmienily, potrzebowałem coś z szerszymi magnesami, a że na ali były takie koła to kupiłem, jeszcze w black fridaj wyszło za połowę co kosztują dzisiaj, z tym że ponad rok temu to było. Zeltom, ośki były gotowe, więc w sumie tylko przykręciłem. Tak, lubie robić różne rzeczy i sie przy tym bawić bo takie ze mnie duże dziecko, ale jeśli o ilość konstrukcji chodzi to z Tobą nie mam co startować :)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Po godzinach

Post autor: pxl666 »

Bzyk pisze:
24 sty 2022, 13:32
wichur nie sciemniam nic, poprostu plany się zmienily, potrzebowałem coś z szerszymi magnesami, a że na ali były takie koła to kupiłem, jeszcze w black fridaj wyszło za połowę co kosztują dzisiaj, z tym że ponad rok temu to było. Zeltom, ośki były gotowe, więc w sumie tylko przykręciłem. Tak, lubie robić różne rzeczy i sie przy tym bawić bo takie ze mnie duże dziecko, ale jeśli o ilość konstrukcji chodzi to z Tobą nie mam co startować :)
chodzi o to ze zmieniles kola a nic jakby nie pisales o tym a ta zmiana jakby nie było kluczowa jest
Bzyk
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 17 kwie 2020, 13:30

Re: Po godzinach

Post autor: Bzyk »

Podsumowując, projekt moge uznać za zakończony. Daje niesamowite emocje z jazdy, chyba większe jak jazda na dużym bajku. Ręce bolą bo tak przyspiesza że próbuje wyrwać kierownice z rąk, jednak napęd na dwa kółka to inna bajka, ale tez trzeba uważać w zakrętach :)
Krotka specyfikacja:
-rama stal custom z pełną amortyzacją
-widelec custom
-bateria 16s8p SAMSUNG INR18650-35E 3500mAh, bms bluetooth 50A, skrzynka alu 3mm
-silniki 2x1200W magnesy 40mm, opony bezdętkowe
-sterownik podwojny dual 2x22A zintegrowany z wyswietlaczem i manetką + czujnik pas
-hamulce schimano alfine br-m700
tarcze 160mm, czujnik cisnienia magura
-masa na gotowo 35kg
-prędkość max 62km/h

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Po godzinach

Post autor: Tooropek »

O kurde, ale bestia. Musi to się dobrze odpychać na tak malutkich kuleczkach. Zmierz z ciekawości drag racerem przyśpieszenie od 0 do 50km/h i do vmaxa 😁
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
ODPOWIEDZ