Stockli Ettera, uszkodzony BMS.

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
daihat
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2021, 21:54

Stockli Ettera, uszkodzony BMS.

Post autor: daihat »

Witam wszystkich.

Mój znajomy dojeżdża do pracy elektrykiem, który kupił jako używany.
Od jakiegoś czasy bateria trzyma 5min, wysłałem do regeneracji i dostałem informacje o uszkodzonym BMS-ie.
Kupiłem jakaś uniwersalna baterię 36V ale nawet jej nie montowałem gdy zobaczyłem jak wygląda oryginał w środku, wszystko zintegrowane w jedną płytkę, masa kabli, nie wiem gdzie jest BMS i sterownik silnika. (może w silniku?) Zaznaczam, że kompletnie na tym się nie znam a znajomy nie wie co to internet :D. Baterię podobną do ori znalazłem za...700eur. Jest w stanie ktoś zaproponować jakiś serwis elektroniczny lub rowerów elektrycznych, który poskłada to do kupy? (woj.dolnośląskie - Jelenia Góra)
Bo znalazłem jedynie firmę, która robi przeróbki na elektryki, jutro będę dzwonić. Bo może trzeba wymienić wszystko oprócz silnika?
Chociaż z drugiej strony zastanawiam się czy dowolna bateria by nie działała a dodatkowe piny we wtyczce to jedynie informacje dla licznika i uruchamianie automat. baterii zamiast przyciskiem na obudowie, ponieważ przewody z licznika idą prosto do silnika, tak samo z baterii. Na zdjęciach przedstawiam jak wygląda pacjent i wtyczka.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stockli Ettera, uszkodzony BMS.

Post autor: WojtekErnest »

daihat pisze:
25 kwie 2021, 22:42
... Bo może trzeba wymienić wszystko oprócz silnika?
Chociaż z drugiej strony zastanawiam się czy dowolna bateria by nie działała a dodatkowe piny we wtyczce to jedynie informacje dla licznika i uruchamianie automat. baterii zamiast przyciskiem na obudowie,
... Na zdjęciach przedstawiam jak wygląda pacjent i wtyczka.
Niestety nie, dowolnego akumulatora nie zainstalujesz. Musi iść do serwisu do przeróbki (jeśli się opłaci).
Ps nie ma zdjęcia.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
daihat
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2021, 21:54

Re: Stockli Ettera, uszkodzony BMS.

Post autor: daihat »

Rzeczywiście zapomniałem zdjęć. Poszukam więc jakiejś wyceny ale jeśli trzeba będzie wymienić wszystko to chyba tak stary rower nie jest tego wart
bo do 5tys jest wybór nowych na podobnej, plastelinowej klasie osprzętu?
na przykład:
https://www.decathlon.pl/p/rower-trekki ... 14&c=Szary
1.jpg
2.jpg
Załączniki
3.jpg
ODPOWIEDZ