E-bike Kettler brak wspomagania

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Zibi
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2022, 18:42

E-bike Kettler brak wspomagania

Post autor: Zibi »

Witam.
Po zimowej przerwie e-bike (2015) brak wspomagania.
Bateria Bosch Powerpack 400 po przyciśnięciu włącznika na niej, świeciły 3 zielone ledy (po kolei, tak jak stan naładowania baterii) przez kilka sekund, potem gasły.
Wyświetlacz Bosch Intuvia nie zapalał się.
Ładowarka Bosch BCS230 (4A) po podłączeniu do baterii (migały 3 ledy, co drugi) nie ładowała.
Pomiar napięć w złączach 3 pinowych:
Bateria - brak 36V i 5V.
Ładowarka - brak 36V i 5V. Pomiar napięć wewnątrz: Bateria - wszystkie sekcje równe ok. 3,59V, na regulator (BMS) wchodzi 36V.
Ładowarka - 320VDC jest na elektrolitach po mostku, na wyjściu po całej elektronice (brak mi schematu) nic nie ma.
W zeszłym roku ładowarka naładowała 2 razy baterię, wszystko działało i stało w temp. 19-20*C.
W wyświetlaczu wymieniłem Li-ion 3,7V bo padł, obecnie wyświetlacz działa, pokazuje 3 kreski baterii, ale to chyba jego pamięć, bo bateria po przyciśnięciu pokazuje obecnie 2 kreski.
Nadal jednak rower nie ma wspomagania.
Moje pytanie: trzeci pin 5V służy do komunikacji pomiędzy baterią i ładowarką?
Jeśli tak to co te 5V daje, bateria, ładowarka, wyświetlacz i czy to tylko 5VDC czy jakaś transmisja 1-wire?
Jakaś podpowiedź od czego zacząć, co pierwsze stawiać na nogi? O silniku nic nie pisałem, bo on na końcu tego przewodu pokarmowego, ale jak wiem też zawiera elektronikę, więc co dalej?.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: E-bike Kettler brak wspomagania

Post autor: WojtekErnest »

Trzeci pin na 90 % to komunikacja. Spróbuj pożyczyć sprawny, bardziej naladowany aku czy ladowarka podejmie ładowanie.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Zibi
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2022, 18:42

Re: E-bike Kettler brak wspomagania

Post autor: Zibi »

Tak by było najlepiej, dałem anons, może ktoś się odezwie w okolicy.
ODPOWIEDZ