Sev velix700 Premium- co to za cudo, czy warto grzebać?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
keseszel
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 05 sie 2022, 11:11

Sev velix700 Premium- co to za cudo, czy warto grzebać?

Post autor: keseszel »

Witam.
Zmieniła mi się trochę koncepcja i znalazłem fajnego mida. Niestety bez baterii. Plan zakłada teraz dorzeźbienie baterii jaką mam do tego roweru. Niestety nie mogę się dowiedzieć o nim za dużo. Jakiś francuski wynalazek. Oprócz tego, że był z Holandii i skradziono mu baterię. Moment obrotowy 58 Nm, bateria 36 V, moc prawdopodobnie 400W.
Zyskuje amortyzację, hamulce hydrauliczne, opony trekingowe. Wady- rzeźba z akumulatorem i większy koszt. Dodatkowo mam Mida zamiast huba.
Pytanie- warto wg Was?
Załączniki
rower 1.PNG
gość
Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:28

Re: Sev velix700 Premium- co to za cudo, czy warto grzebać?

Post autor: gość »

Jeśli oo podaniu 42~36V zacznie działać to jak najbardziej.
Jeśli będzie wymagać oryginalnego akumulatora to raczej nie warto.
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Sev velix700 Premium- co to za cudo, czy warto grzebać?

Post autor: Yin »

Jeśli jest w miarę tanio to warto, najwyżej sprzedasz na części. Jeśli wymagał by komunikacji z baterią to może uda się to obejść podłączając do silnika zewnętrzny sterownik.
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
keseszel
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 05 sie 2022, 11:11

Re: Sev velix700 Premium- co to za cudo, czy warto grzebać?

Post autor: keseszel »

Z ciekawości zapytam- jaka to wg Cb kwota "w miarę" tanio? Na zdrowy rozum- kupuję coś co nie mogę sprawdzić. (silnik) Przekładnia planetarna ma niedziałające 2 biegi. Amortyzatory działają z lekkim oporem. Hamulce- nie wiem czy hydrauliczne, czy mechaniczne. Opony zaczynają nosić ślady zużycia. Niestety nie mogę dołożyć zdjęć piasty, tarczy mimo zmniejszenia obrazków. Jaki rozmiar obrazków jest dopuszczalny?
Załączniki
Widok wyświetlacza.
Widok wyświetlacza.
Gniazdo/złącze baterii.
Gniazdo/złącze baterii.
Widok silnika.
Widok silnika.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Sev velix700 Premium- co to za cudo, czy warto grzebać?

Post autor: tkoko »

keseszel pisze:
16 wrz 2022, 10:00
......... Niestety nie mogę dołożyć zdjęć piasty, tarczy mimo zmniejszenia obrazków. Jaki rozmiar obrazków jest dopuszczalny?
Rozmiar obrazków jest "dowolny" nie może tylko przekraczać 1 Mb. Musisz zwiększyć "kompresję" zdjęcia by miało poniżej 1 Mb.
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Sev velix700 Premium- co to za cudo, czy warto grzebać?

Post autor: Yin »

Bez obejrzenia sprzętu trudno wycenić ale 1500zł bym spokojnie zaryzykował, jak pisałem nawet jak się nie da ( tzn wszystko się da kwestia czy będzie opłacalne) naprawić to sprzedając go na części odzyska się większość kasy.
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
keseszel
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 05 sie 2022, 11:11

Re: Sev velix700 Premium- co to za cudo, czy warto grzebać?

Post autor: keseszel »

Na razie nie kupiłem. Mój max to 1400. Przeciętny wygląd, aczkolwiek dramatu nie ma. Konieczne serwisowanie. Tylną piasta do najrzenia. Silnik do rozebrania i najrzenia. Analiza kabelkologi i dobranie sterownika oraz manetki. Przerobienie baterii jaka mam. Trochę kosztów i roboty byłoby. Zalety: centralny silnik, amortyzatory, hamulce tarczowe, częściowy osprzęt.. Jak zadecyduje to się pochwalę.
ODPOWIEDZ