Cube AMS PRO 125 z centralnym silnikiem.

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
xisio
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 20 lut 2023, 17:15

Cube AMS PRO 125 z centralnym silnikiem.

Post autor: xisio »

Witam
Przymierzam się do konwersji swojego roweru który budowałem kilka lat temu od podstaw a który widać na zdjęciach poniżej.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Rower jest dość dobrze doinwestowany i w idealnym stanie więc chciałbym zachować jak najwięcej z niego elementów.
Rower głownie na wycieczki z rodziną w koło Warszawy, Kampinos itp.
Priorytet to maksymalny schludny wygląd i niezawodność, choć jak będzie miał pazur i zasięg to będzie fajnie :twisted:
Obecnie mam do dyspozycji:
  • Rama Cube AMS 125 PRO w rozmiarze 20"
  • Amortyzator Rockshox Reba XX z XLock i osią QR20
  • Damper FOX RP23 z ProPedal
  • Kompletne koła Mavic ST
  • Przerzutka SRAM X9 10SP z koszykiem karbonowym MEDIUM
  • Hamulce Avid Elixir CR Carbon z tarczami 230.
  • Przerzutka SRAM X9 2x10
  • Kaseta PG1070 12-36
  • Manetki X9
  • Opony Maxxis CrossMark UST
Zastanawiam się nad kilkoma rzeczami:
  1. Napęd CYC Motor X1 Stealth Gen.3 czy CYC Photon, a może BBSHD(choć niechętnie bez tenso)? Nie chce w tylnym kole bo chcę zachować obecne koła. Martwi mnie trochę głośność X1 przynajmniej z tego co widać na filmach.
  2. Myślicie że zmieści się do ramy bateria bidon Shark dp21700-7C 48V 25Ah albo shark 21700 13S4P 48V 20Ah ?
  3. Czy może lepiej pod spodem nad napędem dać shark dp21700-4C 48v 15Ah ? zależy mi by projekt lekki w wyglądzie, a może jakąś inną znacie co będzie pojemniejsza i smukła ?
  4. 48 czy 52v ?
  5. Jak zrobić odcięcie hamulców i wykorzystać obecne hamulce? Magnetyczne klejone wyglądają mało schludnie, a czujniki Magura hydrauliczne podobno mają dużą zwłokę zanim ciśnienie wytworzy układ. Jakieś inne pomysły ?
  6. Czy w napędach CYC też jest czujnik zmiany biegów ?
Co byście zmienili, dodali, zrobili jak mielibyście robić dla siebie ?
SzczepanW2
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 21 wrz 2020, 22:03

Re: Cube AMS PRO 125 z centralnym silnikiem.

Post autor: SzczepanW2 »

Jak ma być niezawodny to jednak skłaniałbym się ku BBSHD. Odpowiednio ustawiony jeździ na prawdę całkiem spoko. Problem z montażem przy BBSHD polega praktycznie zawsze na ustawieniu odpowiednej linii łańcucha. Co do CYCa to polecam zajrzeć w temat na forum i popatrzeć na grupy.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Cube AMS PRO 125 z centralnym silnikiem.

Post autor: pxl666 »

masz jeszcze cyc photon bo podejrzewam ze tsdz2 się boisz , ewentualnie cos nowego od pswpower https://pswpower.com/products/tsdz2b-to ... d-850c-257 (link wskazuje na tsdz2 ale to chyba pomylka bo na zdjeciach jest kompletnie inny motor

Obrazek
xisio
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 20 lut 2023, 17:15

Re: Cube AMS PRO 125 z centralnym silnikiem.

Post autor: xisio »

Co myślicie o wytrzymałości ramy ? w mgvolt zdecydowanie odradzili mi zakładać mida bo "urwie wahacz"... ale dużo ludzi chwali CYC za linię łańcucha właśnie...
roland
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 26 cze 2019, 8:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cube AMS PRO 125 z centralnym silnikiem.

Post autor: roland »

Jeżdżę na tej ramie z silnikiem hub MXUS 3K Turbo, moc max 3.7 kW i nic mi się nie urwało a jeżdżę zanim jeszcze mgvolt pokazał swoją pierwszą przeróbkę na tej ramie.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Cube AMS PRO 125 z centralnym silnikiem.

Post autor: pxl666 »

roland pisze:
26 lut 2023, 11:23
Jeżdżę na tej ramie z silnikiem hub MXUS 3K Turbo, moc max 3.7 kW i nic mi się nie urwało a jeżdżę zanim jeszcze mgvolt pokazał swoją pierwszą przeróbkę na tej ramie.
jemu chodzi o to ze mid ciągnie ramę w prawo przez wahacz
xisio
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 20 lut 2023, 17:15

Re: Cube AMS PRO 125 z centralnym silnikiem.

Post autor: xisio »

pxl666 pisze:
26 lut 2023, 11:38
jemu chodzi o to ze mid ciągnie ramę w prawo przez wahacz
Dokładnie tak, choć jak czytam to CYC generalnie ma bardzo dobrą linię łańcucha, jak myślicie ? głupio wydać ponad 8k by rower robił dwa ślady...
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Cube AMS PRO 125 z centralnym silnikiem.

Post autor: pxl666 »

to za 1400 możesz popróbować zabawy z tsdz2 i przekonać się ze się da ale to nadal będzie rower a nie motor ...
medyk81
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 04 sty 2022, 15:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Cube AMS PRO 125 z centralnym silnikiem.

Post autor: medyk81 »

Bikel ma kilka filmików na YT z taką ramą i TSDZ2. Np.
Możesz tu zobaczyć jak np. zabezpieczył przed potencjalnym "urwaniem wahacza" i problemy/rozwiązania montażowe.
Co do bidonu - większy znaczy droższy, cięższy i mniej smukły. Do ramy 20" powinien wejść bidon na 91 ogniw - są szablony do znalezienia w necie i przymierzenia. Ja dużego sharka (91 ogniw) miałem w ramie univega SL-9 (jak Cube AMS), skok 100mm ale rama 18" i wchodził na styk.
Łożyska do tsdz2 (Stieber/NSK/SKF).
Wgrywam osf
ODPOWIEDZ