Dacia Spring

Dział poświęcony fabrycznym samochodom elektrycznym
ODPOWIEDZ
TerryFox
Forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 05 gru 2019, 12:10

Dacia Spring

Post autor: TerryFox »

Ot i elektryfikacja trafila rowniez do rumunskich fabryk :)
Aktualnie jest to najtanszy nowy samochod elektryczny dostepny w Polsce, w wersji podstawowej kosztuje 76900 PLN. W tej cenie dostajemy miejskiego elektryka o mocy 44 KM, przyspieszeniu do setki... 19 sekund (!!!) i zasiegu w cyklu mieszanym 230 km. Czyli realnie, wrzucajac kawalek autostrady i temperatury jak obecnie bedzie o bardziej w okolicach 160-170 km. Na razie brak szczegolowych informacji na temat zastosowanych akumulatorow, tego czy pojazd ma system kontroli temperatury akumulatorow czy chociazby czy jest opcja z pompa ciepla.

Tutaj art i fotki:

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... ce/cwfy6sc

Edit: i sa juz pierwsze wrazenia co to za potwór i jak sie tym jezdzi:

https://www.auto-swiat.pl/testy/testy-n ... st/bb60qf6
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2021, 13:36 przez TerryFox, łącznie zmieniany 1 raz.
0tik
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 29 lip 2021, 16:50

Re: Dacia Spring

Post autor: 0tik »

Jeździłem. Za 40-50k pln byłby bardzo kuszącą opcją dla pewnej grupy osób. Tzn. dla tych którzy nie kupują tanich i używanych elektryków z zasięgiem 100km bo nie mają gdzie ładować a na droższe ich nie stać.
noto
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 01 sie 2022, 13:00

Re: Dacia Spring

Post autor: noto »

Nie widać ich na razie za bardzo na rynku wtórnym. To że znaczy że się sprawdzają ?
binkom
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 07 mar 2021, 20:23
Lokalizacja: Zabrze

Re: Dacia Spring

Post autor: binkom »

Stoją 2 Springi w Tarnowskich Górach przebieg około 100 km cena około 48 tyś z 2019 roku. Jechałem tym masakra. Kupiłem LEAFA.
Awatar użytkownika
Perszing1800
Forumowicz
Posty: 181
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:27

Re: Dacia Spring

Post autor: Perszing1800 »

Springów używanych jest masa, trzeba sobie zadać tylko pytanie czy się chce jeździć samochodem z 1 gwiazdka w testach zderzeniowych.
Ja przez kilka miesięcy rozglądałem się za samochodem i w moim przypadku wybór padł na Renault Kangoo ZE33.
gienek333
Forumowicz
Posty: 645
Rejestracja: 19 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Dacia Spring

Post autor: gienek333 »

A ile gwiazdek mają rowery ;) :?:
Awatar użytkownika
Perszing1800
Forumowicz
Posty: 181
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:27

Re: Dacia Spring

Post autor: Perszing1800 »

Spoko tylko rowerem rzadko kiedy jesteśmy między dwoma osobówkami czy tirami,przynajmniej ja się staram nie być :D
tkoko
Forumowicz
Posty: 5686
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Dacia Spring

Post autor: tkoko »

Perszing1800 pisze:
30 paź 2024, 23:12
Spoko tylko rowerem rzadko kiedy jesteśmy między dwoma osobówkami czy tirami,przynajmniej ja się staram nie być :D
A ile gwiazdek zderzeniowych mają dwudziestoletnie "nówki" którymi niemiec jeździł tylko do kościoła. :D
W "spotkaniu" między dwoma tirami, "gwiazdki" w samochodzie osobowym mają niewielkie znaczenie, liczy się tylko masa i prędkość tira, tym bardziej że" kontrolowane" warunki testów zderzeniowych a realne warunki zderzenia rzadko bywają porównywalne.
Awatar użytkownika
Perszing1800
Forumowicz
Posty: 181
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:27

Re: Dacia Spring

Post autor: Perszing1800 »

Ja to powiem tak:
Każdy robi i kupuje co mu pasuje ale proponuje wejść sobie na uszkodzone te samochody i zobaczyć jak to wygląda, nawet niewielkie uszkodzenia.
Wbrew pozorom te 20latki|(nie wszystkie oczywiście) mogły by połknąć tego springa na śniadanie.
moja opinia ;)Nie stanowi doradztwa zakupowego ;)
Snafu
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 03 mar 2018, 21:03

Re: Dacia Spring

Post autor: Snafu »

Witam po latach.
Zalogowałem się, bo kupiłem Dacię Spring. Jeśli ktoś czegoś chce się dowiedzieć o Dacii, to mogę odpowiedzieć. Moja ma 250km na liczniku. Jechałem nią w trasę przy -12C w nocy i dała radę :) a było nawet ciepło w środku :)

Potrzebuję rozwiązania problemów elektrotechnicznych.
Za chwilę założę wątek.
Awatar użytkownika
Perszing1800
Forumowicz
Posty: 181
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:27

Re: Dacia Spring

Post autor: Perszing1800 »

No to dawaj ten temat bo ludzie ciekawi,tzn ja jestem ciekaw,ja to ogólnie ciekawski,jaka wersja itp
Snafu
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 03 mar 2018, 21:03

Re: Dacia Spring

Post autor: Snafu »

Założyłem tutaj: viewtopic.php?f=22&p=133914

Kupiłem to:
Wersja 65KM Extreme full wypas. Dotacja z tytułu wyborów w wysokości 40tys to około połowy ceny auta.
Auto ma duży prześwit, wyższe niż moje stare dużo większe - do miasta, wygląda trochę jak na szczudłach.
Na blacie max 130km. Przy tej prędkości w zeszły weekend dałem radę przejechać ok. 100km na autostradzie przy temperaturze -12.
Normalnie ten samochód jeździ z Żyrardowa do Warszawy, w jedną stronę 38km, da radę pojechać i wrócić (na autostradzie jadę 130km/h) i na jeżdżenie po Warszwie na licznku zostaje 26km.
Ładowanie - z gniazda CCS pod Lidlem podładowanie na dojazd do Warszawy 40km zajmuje 15 min a i tak daję trochę zapasu :)

Chaotycznie trochę, ale jak coś potrzeba to pytajcie, poproszę o pomoc w tamtym temacie. viewtopic.php?f=22&p=133914
ODPOWIEDZ