Hulajnoga TOODI TD-E101

Dyskusje co kupić, konsultacje parametrów, ceny i dostępności
Maayer
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 31 paź 2018, 19:06

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: Maayer »

P06 to średnica koła. Domyślnie miałem ustawione 10,0 cali.
kakusi1809
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2018, 20:46

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: kakusi1809 »

O to dobrze wiedzieć, trzeba zmienić. Koła maja 8 cali?
Maayer
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 31 paź 2018, 19:06

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: Maayer »

Tak
Frodo
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 26 lis 2018, 17:15

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: Frodo »

Mam m365 na dojazdy do pracy na liczniku już 800km i jedyną usterką która mi się przytrafiła były pęknięte blaszki łączące ogniwa. Naprawa zajęła mi jakieś 40 minut. Dodam że jeżdżę zarówno w zimie.
Gochau
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2018, 5:05

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: Gochau »

Możecie coś więcej powiedzieć o tej hulajnodze? Jak wrażenia po pewnym czasie użytkowania? Jest teraz promocja na wersję z akumulatorem 8ah i siedzeniem za 299$, warto zaryzykować? Czy opony to jakieś standardowe, możliwe do kupienia na miejscu, czy trzeba będzie ściągać z Chin ? Jak z baterią, pojemność 8ah starcza na deklarowane 30 km?
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: tas »

to jest chyba 20Ah aku bo pisze, że hulajnoga waży 18kg a moja tyle waży no i jest zasięg do 70km a ja na mojej 20Ah robie 50 :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Gochau
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2018, 5:05

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: Gochau »

Właśnie w opisie, w odpowiedziach sprzedającego i w recenzji jest napisane że jest to wersja z akumulatorem 8 ah. Za 449 $ jest wersja bez siodełka ale z baterią 18 ah. Czy te 8ah da radę? W porównaniu z Mija M365 to i tak więcej, tylko właśnie, jak jest z jakością ogniw, czy te z Toodi można porównać z tymi od Xiaomi?
cola3d
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 05 maja 2018, 11:07
Lokalizacja: Lublin

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: cola3d »

Maayer pisze:
16 lis 2018, 22:40

Parametry które są dodatkowo ale nie wiem do czego służą
P04 - mam ustawione na 3
P07 - mam ustawione 30

Pozdro
P04 - jest to czas bezczynności w minutach po którym hulajnoga się wyłączy.
P07 - ilość magnesów silnika

Moja sztuka (36V 10,4 Ah) jedzie max -29km/h na pełnej baterii (70kg) przy czym v-max spada wraz z voltami :( Jakie są wasze maxy ?

Mam problem z miernikiem baterii, kreski nie chcą spadać, ciąle są wszystkie na full. Mam wrażenie że jest to jakoś ustawialne. Taki tip, byłem zdziwiony jak odkryłem że "komputerk" ma pod spodem złącze USB :D
kakusi1809
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2018, 20:46

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: kakusi1809 »

Miernik baterii działa na zasadzie napięcia, gdy spada poniżej wartości 36v czyli znamionowej sterownika dopiero wtedy zaczyna pokazywać, że bateria ulagla rozładowaniu. To, że długo utrzymuje się cała bateria jest dobrym znakiem jeśli chodzi o żywotność baterii.
JATKO
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 20 mar 2018, 16:58
Lokalizacja: Augustów

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: JATKO »

Pytanko:
Czy będzie ktoś z tą hulajnogą za zlocie? Przymierzam się do hulajnogi i się zastanawiam czy udźwignie moje ciężkie litery
mikeex1985
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2019, 22:16

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: mikeex1985 »

Cześć Forumowicze!
Czy można wyregulować twardość przedniego zawieszenia? Mam wrażenie, że sprężyny prawie w ogóle się nie uginają i cała amortyzacja opiera się jedynie na przedniej oponie.
kopmar7
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2019, 22:22

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: kopmar7 »

Cześć. Mam problem z ta hulajnogą . Na manetce przyspieszacza pokazuje się : error nr 10. Wyświetlacz się świeci, dzwonek i światło działa ale nie jeździ. Ktoś zasugerował, że to manetka jest zepsuta. Nie wiem, czy można to zdiagnozować? Czy jedynym sposobem jest podłączenie sprawnej manetki ? Może ktoś ma taką lub podobną manetkę. Proszę o pomoc.
fineasz
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 07 mar 2018, 22:26

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: fineasz »

Zamówiłem tą hulajnogę. Przyszła wersja z '10Ah', jednak po otwarciu kartonu okazało się, że nie włącza się. Po zmierzeniu napięcia wyszło 7,7V. Kiszka :roll: no ale może jakis refund będzie.
carlos4225
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2019, 23:35

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: carlos4225 »

Z ktorej strony zamawialeś ? slyszałem że na aliexpress wciskają buble
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: tas »

podladuj to ruszy :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
fineasz
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 07 mar 2018, 22:26

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: fineasz »

Nie aliexpress, ale płaciłem paypalem, więc jestem na wygranej pozycji.

Po podpięciu ładowarki świeci na zielono czyli brak reakcji. Ciekawe czy w tej baterii siedzi jakiś BMS. Jeszcze nie rozrywałem jej.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: tas »

siedzi, trzeba tak czy inaczej otworzyć i pomierzyć cele, działaj :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
bic
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2019, 22:33

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: bic »

Zauważyłem pewien przekręt ze strony raczej producenta. Hulajnoga TD-E101 ma ustawiany parametr jak już wcześniej ktoś pisał i u mnie jest tak samo, "P06 - średnica koła w calach" ustawiona na 10 a powinno być 8. Przy 10 calach prędkość pokazuje bez obciążenia
35km/h a jak ustawimy na 8 cali prędkość bez obciążenia wynosi 27km/h. Jak będzie chwila czasu sprawdzę faktyczną prędkość na GPS.
Jak ustawiłem wartość 12 cali to prędkość wskazywało 40km/h. Co o tym myślicie.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2019, 23:52 przez bic, łącznie zmieniany 1 raz.
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: Bronek »

fineasz pisze:
14 maja 2019, 2:10
(.....)

Po podpięciu ładowarki świeci na zielono czyli brak reakcji.(....)
Czasem gdy podłączysz najpierw do np hulajnogi a potem do gniazda 230v to tak się dzieje. Zrób odwrotnie, czyli najpierw 230v potem hulajnoga.
fineasz
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 07 mar 2018, 22:26

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: fineasz »

Podłączanie najpierw do prądu, a później do baterii jest niebezpieczne.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: Umbur »

fineasz pisze:
28 maja 2019, 13:33
Podłączanie najpierw do prądu, a później do baterii jest niebezpieczne.
???
Nie ma innej możliwości podłączenia. Podłączenie w odwrotnej kolejności powoduje przepływ prądu w drugą stronę - z baterii do ładowarki i ładowanie kondensatorów. W większości przypadków ładowarka nie zostanie wzbudzona po podłączeniu w drugiej kolejności do prądu.
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: Bronek »

Nie ma co debatować, jako "praktyk amator" , ostatnio Szwagierka utknęła w lesie bo jej na zielono świeciła ładowarka przed wyjazdem :D swieciła ale bateria pustawa .
A "ładowała" własnie , " bezpiecznie" czyli jak wyżej ....

Do tego trzeba dodać ,iż podłączenie najpierw do sieci 230v a potem do baterii , nieweluje potencjalny "strzał "z iskier .

No i nie wszystkie tak mają . :!:

Ja ze względu na te potencjalne strzały zawsze teraz podłączam ładowarkę : .... najpierw do sieci potem do baterii . Taki jakiś bojaźliwy jestem :oops: i jak burza jest , to świeczkę trzeba postawić w oknie . Pomaga , to może przed ładowaniem też ???? :?: :oops:
bic
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2019, 22:33

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: bic »

Witam, proszę powiedzieć co znaczy ikona świateł drogowych na wyświetlaczu. Włącza się ją przy włączonej hulajnodze i przytrzymaniu przycisku "M".
fineasz
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 07 mar 2018, 22:26

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: fineasz »

Bronek pisze:
29 maja 2019, 8:39
Nie ma co debatować, jako "praktyk amator" , ostatnio Szwagierka utknęła w lesie bo jej na zielono świeciła ładowarka przed wyjazdem :D swieciła ale bateria pustawa .
A "ładowała" własnie , " bezpiecznie" czyli jak wyżej ....

Do tego trzeba dodać ,iż podłączenie najpierw do sieci 230v a potem do baterii , nieweluje potencjalny "strzał "z iskier .

No i nie wszystkie tak mają . :!:

Ja ze względu na te potencjalne strzały zawsze teraz podłączam ładowarkę : .... najpierw do sieci potem do baterii . Taki jakiś bojaźliwy jestem :oops: i jak burza jest , to świeczkę trzeba postawić w oknie . Pomaga , to może przed ładowaniem też ???? :?: :oops:

Chodzi o to żeby podłączać bezprądowo by uniknąć iskrzenia, a co za tym idzie smolenia styków. W większości opisach ofert chińskich ładowarek jak info o podłączeniu bezprądowym.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2019, 17:06 przez fineasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: Bronek »

Zacytuję
Umbur pisze:
28 maja 2019, 14:11

???
Nie ma innej możliwości podłączenia.

Podłączenie w odwrotnej kolejności powoduje przepływ prądu w drugą stronę - z baterii do ładowarki i ładowanie kondensatorów.

W większości przypadków ładowarka nie zostanie wzbudzona po podłączeniu w drugiej kolejności do prądu.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: Umbur »

fineasz pisze:
30 maja 2019, 23:29
Chodzi o to żeby podłączać bezprądowo by uniknąć iskrzenia, a co za tym idzie smolenia styków. W większości opisach ofert chińskich ładowarek jak info o ładowaniu bezprądowym.
????
Jak wygląda ładowanie bez prądowe? :D
fineasz
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 07 mar 2018, 22:26

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: fineasz »

Podłączenie bez prądu miałem na myśli ;)
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: Bronek »

:D No i wracamy do pkt wyjścia.
Jeszcze raz... W takim przypadku, bez prądu :D nie naładujesz :D a bez żartów wracamy do cytatu.
Niektóre ładowarki " nie zaskoczą" choć pokażą "zieloną lampkę". A i czasem nie podłączona ładowarka do 230v zaiskrzy w gnieździe baterii gdy " bez prądu" będziesz wsadzał wtyk. No i może nie rozpocząć ładowania... "rock and roll" itd, itp...

Jaśniej się nie da? Na ok 10 ładowarek jakich używałem około połowa iskrzyła a z cztery nie ładowały w przypadku próby " bez prądu". Dlatego już mam odruch.. 230v potem bateria.
bic
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2019, 22:33

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: bic »

Nie wiem o co tu chodzi, czy to jest forum wzajemnej adoracji i będzie tak rozprawiać o sposobach ładowania ,raptem dwóch. W takiej , czy w innej kolejności podłączać ładowarkę :lol: . To tak trudno sprawdzić jak u kogo działa?. :lol: . Sprawdziłem i u mnie jak na razie nie ma znaczenia w jakiej kolejności podłączam ładowanie, bo działa prawidłowo w obu przypadkach :P Może poruszymy temat
prawdziwych osiągów prędkości naszych wehikułów potwierdzonych ze wskazaniem GPS na smartfonie. U mnie osiągi max prędkości
potwierdzone to 28km/h przy obciążeniu poniżej 40kg. rozmiar kół ustawiony na 8". Specyfikacja podaje max 35km/h, czy ktoś może
to potwierdzić , ale nie z odczytu na wyświetlaczu hulajnogi.??? :roll:
bic
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2019, 22:33

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: bic »

Witam, nie miałem zamiaru nikogo tu urazić (jeśli Ktoś tak się poczuł to przepraszam), chodzi mi tylko , by nie mielić jednego prostego tematu w koło a zająć się też innymi poruszanymi sprawami. W innym razie to forum będzie mało efektywne. Pozdrawiam.
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

OutSider E-Volution 8,5 Phoenix i Egret

Post autor: Bronek »

Właśnie zakupiłem czwartą hulajnogę, tak więc staje się "kolekcjonerem"
ToOutSider E-Volution 8,5 Phoenix zakupiłem w Hiszpanii, gdyż o wiele taniej niż u naszego przedstawiciela tej firmy. Od razu wziąłem dodatkową baterię
To pewnie to samo chińskie ustrojstwo co Plus dawał czyli Motus.?
Zmieściłem się w 2000 zł. To dla żony. Ujęła mnie ta wymienna bateria. Do tego waga (bo ma być do kampera).
Mam więc pewne doświadczenia z hulajnogami... jednym słowem gwarancji w dzisiejszym świecie na jakość nie ma, co gorsza nawet wysoka cena tego nie gwarantuje.
Mam swoją mocną 1000 wat za sporą kasę bo bateria była duża i co? No i ta bateria okazała się lipna. Nowa robiona w Polsce musiała ją zastąpić po kilku miesiącach.
Dla mnie użytkownika od kilku lat, liczy się głównie zasięg. Dlatego druga bateria to swoistą rezerwa, gdy się zapędzimy w zwiedzanie miast.
O takie coś będziemy teraz testować https://www.hardmaniacos.com/review-out ... 5-phoenix/ Chrome tłumaczy z automatu

Drugą która też jest ciekawa to Egret-ten-v3, wygląda solidnie i póki co jeździ dobrze.
Obie to "babskie sprzęty niemniej Egret polecam, też trafiłem go o 1/3 taniej

Porównanie. Jak pominięcie autoprezentację Pnów z ciśnieniem na szkło to od 3 minuty są konkrety. Wiadomo można tłumaczyć napisy na polski ale są opisy


Będzie to pierwsza nasza hulajnogą z przednim napędem i to mnie martwi i ciekawi?
Załączniki
tempFileForShare_20190531-111412-768x969.jpg
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

OutSider E-Volution 8,5 Phoenix

Post autor: Bronek »

Po pięciu dniach dotarła z Hiszpanii wraz z zapasową baterią - OutSider E-Volution 8,5 Phoenix, to jedna z nazw tej chińskiej hulajnogi o świetnym wyglądzie. To jw. pisałem moja czwarta, więc mam porównanie. (koszt wysyłki DPD to 5 euro :D)

Nieźle jedzie, ładnie wygląda i jest solidna, do tego wymienna bateria Panasonic :!: , dobre oświetlenie, tempomat, trzy poziomy mocy, start z samej manetki lub po nożnym rozruchu, do wyboru. Bezdentkowe opony, ponoć trudno przebijalne?

O wadach wg mnie napiszę , bo to temat, którego nikt nie lubi poruszać, gdy chodzi o własne rzeczy i podjęte decyzje :mrgreen:
Dla mnie wadą jest to, że przy podnoszeniu przedniego koła unosi się też tylne , i jak skrzydło drzwi, potrafi podest hulajnogi uderzyć w kostkę/podudzie , tu siodełko by się przydało, nie tyle do siedzenia co do jej podnoszenia np. na schodek, wysoki krawężnik....( o tym było w jednej z recenzji i się to potwierdza)
Brak licznika przebiegu (ma być aplikacja i w ogóle temat tej hulajnogi jest rozwojowy) wiele marek i dystrybutorów sprzedaje ją, zmieniając tylko w fabryce nalepki. Np Plus, Blaupunkt...Zawsze wolę opierać zużycie baterii o dystans, a nie o wskazania poziomu naładowania.

Stosunkowo wąski dla mnie podest, bom ja jeżdżę jak na nartach, czyli (nogi obok), żonie pasuje Ona stawia stopy jak snowboardzie..
Podpórka/stopka jak w wielu jest wymagająca uwagi, na pewno z siatką na haczyku i baterią w rurze kierownicy, zagrożenie upadkiem stojącej hulajnogi jest bardzo duże.

Mały promień skrętu, ale to jak gdyby jest zabezpieczenie przed "postawieniem dęba" i upadkiem przez kierownicę , za to jest wyczuwalny "klick" w ustawieniu jazdy na wprost, Ta lekka blokada takiej jazdy, ułatwia prowadzenie jedną ręką :!: Fajne.

Ale po dniu użytkowania polecam, za 299 euro warto, a nawet trzeba... :D gdybym zmienił opinie dam znać.
Dziwne, że nasi dystrybutorzy chcą prawie sześć stówek więcej!

PS co zmodyfikuję. To zrobię "olster"/ kaburę jak na Winchestera przy rurze kierownicy na drugą baterię. Jedzie dedykowany pokrowiec z Aliexpresu
I składany uchwyt lub siodełko? Do przenoszenia. Może to będzie parasolka?
Załączniki
tempFileForShare_20190607-080637-768x842.jpg
tempFileForShare_20190607-072352-800x600.jpg
fineasz
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 07 mar 2018, 22:26

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: fineasz »

Dzisiaj toodi odmówił mi posłuszeństwa na wertepach. Wyswietla się wykrzyknik, tzn mruga czerwony wykrzyknik i nie ma reakcji na gaz. Bateria ma właściwe napięcie. Zastanawiam sie czy coś sie nie skitralo z manetką. Bo po tym jak przestał działać sam chciał jechać na 1 biegu na moj gust, musiałem go zdusic hamulcem i wyłączyć. Macie jakies sugestie? Error E02
bic
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2019, 22:33

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: bic »

Możliwe, że wstrząsów uszkodziłeś sterownik. U mnie podczas jazdy po kostce zaczęło coś z tyłu telepać. Po zdjęciu podnóżka okazało się, że sterownik odkleił się i uderzał w obudowę. Myślę , że po dłuższym użytkowaniu musi coś w nim odpaść.
fineasz
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 07 mar 2018, 22:26

Re: Hulajnoga TOODI TD-E101

Post autor: fineasz »

Winowajcą był magnes od manetki :P
ODPOWIEDZ