Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Tu umieszczamy wszystko co związane z innymi fabrycznymi pojazdami EV
Jakubjestem71
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2019, 12:36

Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: Jakubjestem71 »

Witam serdecznie!
Poszukuję roweru fabrycznego z jak najlepszym stosunkiem jakości do ceny. Mam zamiar odblokować moc silnika po zakupie. Co polecacie? Gdzie szukać?
Awatar użytkownika
leszcz
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:39
Lokalizacja: Rumia

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: leszcz »

Zły pomysł. Lepiej gotowy np http://sklep.cyklonebike.com/
No chyba że fabryczny z silnikiem w kole ale wtedy na to samo wychodzi.
Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
Jakubjestem71
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2019, 12:36

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: Jakubjestem71 »

Szukam czegoś ultra lekkiego i stabilnego jak na elektryk do tego preferuje napęd centralny nie w kole.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: AST034 »

Jakubjestem71 pisze:
14 wrz 2019, 14:03
Szukam czegoś ultra lekkiego i stabilnego jak na elektryk do tego preferuje napęd centralny nie w kole.
No to lekkosc + duze predkosci to raczej nie idzie w parze, tzn. Taki fabryczny nie ma ani zasiegu, ani mocy, a stosunek ceny do uzytych podzespolow jest... niekorzystny.
Jakubjestem71
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2019, 12:36

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: Jakubjestem71 »

Z nowego filmu taby wynika ze nie do końca tak jest jak mówicie 😅

Fajnie jak by się ktoś wypowiedział kto miał styczność z tego typu rowerami
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: MixhaL »

Prawda jest taka że 99% użytkowników tego forum widzi rower elektryczny tak: manetka do oporu i jazda po prostej ile wlezie.
Są też osoby właśnie ten 1%które szukają roweru do zabawy, chcą żeby dawały im fun i ja rozumiem tego forumowicza. Ciężki rower nie da tego funu co lekki zwinny i skoczny.
Ja sam jeżdżę w stosunku 5% elektryczny do 95 zwykły, właśnie dlatego że zwykły daje fun, jest zwinny.

Wracając do tematu obecnie jest jeden rowery który bije resztę na głowę i jest warty zakupu jest to Specialized Turbo Levo. Możesz brać go w ciemno. Jeszcze sprawdź tylko jak wypada rower yt decoy bo podobno też jest niezły.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: pxl666 »

A taki np haibike full9 xduro?
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: Zxc843 »

Na moje to jak sie chce lekki i zwinny rower to cza jezdzic analogowym zwyklym rowerem i nie kombinować a jak chce sie prąd to przeróbka albo custom jak od cyklona.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: pxl666 »

Zxc843 pisze:
14 wrz 2019, 20:55
Na moje to jak sie chce lekki i zwinny rower to cza jezdzic analogowym zwyklym rowerem i nie kombinować a jak chce sie prąd to przeróbka albo custom jak od cyklona.
Bredzisz . Fabryka jest jedwabista . Kable w ramie , batka wpasowana, wyważony, przedni blat jaki chcesz...można wymieniać...natomiast cena za fabrykę z dupy , nowa batka do fabryki kosmos , serwis abstrakcja...jedno co mnie od fabryki odrzuca to kosmiczne koszty
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: Mariusz_p »

Myślę, że dobrym wyborem byłby ekross lite od cyklona. Stosunkowo lekki i mocny ebike. Będzie moc bez kombinacji
Larix
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 25 lut 2018, 13:19
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: Larix »

pxl666 pisze:
14 wrz 2019, 21:03
Bredzisz . Fabryka jest jedwabista . Kable w ramie , batka wpasowana, wyważony, przedni blat jaki chcesz...można wymieniać...natomiast cena za fabrykę z dupy , nowa batka do fabryki kosmos , serwis abstrakcja...jedno co mnie od fabryki odrzuca to kosmiczne koszty
Cena jak powiadasz z dupy i koszty kosmiczne. Ale najbardziej co jest do kitu to zasięg. Wszystko inne na plus. Jak rowery fabryczne będą robić bez problemu 100 km i kosztować mniej to wtedy będę na tak. Prędkość na górskich szlakach ma dla mnie drugorzędne znaczenie.
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: GrzegorzS »

Larix pisze:
14 wrz 2019, 21:11
pxl666 pisze:
14 wrz 2019, 21:03
Bredzisz . Fabryka jest jedwabista . Kable w ramie , batka wpasowana, wyważony, przedni blat jaki chcesz...można wymieniać...natomiast cena za fabrykę z dupy , nowa batka do fabryki kosmos , serwis abstrakcja...jedno co mnie od fabryki odrzuca to kosmiczne koszty
Cena jak powiadasz z dupy i koszty kosmiczne. Ale najbardziej co jest do kitu to zasięg. Wszystko inne na plus. Jak rowery fabryczne będą robić bez problemu 100 km i kosztować mniej to wtedy będę na tak. Prędkość na górskich szlakach ma dla mnie drugorzędne znaczenie.

Który przerobiony rower poniżej 20kg bez problemu robi 100km?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: pxl666 »

Larix pisze:
14 wrz 2019, 21:11
pxl666 pisze:
14 wrz 2019, 21:03
Bredzisz . Fabryka jest jedwabista . Kable w ramie , batka wpasowana, wyważony, przedni blat jaki chcesz...można wymieniać...natomiast cena za fabrykę z dupy , nowa batka do fabryki kosmos , serwis abstrakcja...jedno co mnie od fabryki odrzuca to kosmiczne koszty
Cena jak powiadasz z dupy i koszty kosmiczne. Ale najbardziej co jest do kitu to zasięg. Wszystko inne na plus. Jak rowery fabryczne będą robić bez problemu 100 km i kosztować mniej to wtedy będę na tak. Prędkość na górskich szlakach ma dla mnie drugorzędne znaczenie.
Zaś gupoty piszesz... jakby batka nie kosztowała 3k to jaki problem mieć dwie w plecaku
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: Zxc843 »

pxl666 pisze:
14 wrz 2019, 21:03
Zxc843 pisze:
14 wrz 2019, 20:55
Na moje to jak sie chce lekki i zwinny rower to cza jezdzic analogowym zwyklym rowerem i nie kombinować a jak chce sie prąd to przeróbka albo custom jak od cyklona.
Bredzisz . Fabryka jest jedwabista . Kable w ramie , batka wpasowana, wyważony, przedni blat jaki chcesz...można wymieniać...natomiast cena za fabrykę z dupy , nowa batka do fabryki kosmos , serwis abstrakcja...jedno co mnie od fabryki odrzuca to kosmiczne koszty
Chodzi mi że można mieć dwa rowery, analogowy który będzie zwinny i lekki a drugi ciężki kloc np. od cyklona.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: pxl666 »

Na wuj mi rower za 25 tysi który nie jest rowerem ? Po co udawać że to rower? Owszem ma plusy wobec spalinowego krosa , jest lżejszy nie hałasuje i nie śmierdzi ALE NA NIENAWIŚĆ SZATANA , nie nazywaj tego rowerem ... Tak z grubsza to uważam że absolutnie panuje tu rozjazd pomiędzy rowerzystami a ecrosowcami i raczej głupio ich mylić nie uważasz? Ja jadąc PEDAŁUJE, to mi definiuje jazdę na rowerze, co więcej pedałując muszę czuć opór, czy na ecrosie ktoś tak jeździ? Jak już napisałem wcześniej, fabryka to definicja ebajka, wykastrowana nie z powodu widzimisię producenta tylko z powodu durnego prawa . Jedyne co mnie blokuje przed zakupem zacnej fabryki to CENA . jak większość obecnych tutaj , podejrzewam
Larix
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 25 lut 2018, 13:19
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: Larix »

pxl666 pisze:
14 wrz 2019, 21:45
Zaś gupoty piszesz... jakby batka nie kosztowała 3k to jaki problem mieć dwie w plecaku
Jak to zaś i kiedy niby jeszcze i dlaczego głupoty ?
Ale wracając do tematu to ile waży batka 500 Wh ? Osobiście nie lubię mieć ciężkiego plecaka.
GrzegorzS A któryś fabryczny waży poniżej 20 kg ?
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: Tooropek »

Wycieczka do Stanów do Luny po Sur-rona i nikt na forum nie bedzie bredził i hejtował.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: pxl666 »

Larix pisze:
14 wrz 2019, 23:56
pxl666 pisze:
14 wrz 2019, 21:45
Zaś gupoty piszesz... jakby batka nie kosztowała 3k to jaki problem mieć dwie w plecaku
Jak to zaś i kiedy niby jeszcze i dlaczego głupoty ?
Ale wracając do tematu to ile waży batka 500 Wh ? Osobiście nie lubię mieć ciężkiego plecaka.
GrzegorzS A któryś fabryczny waży poniżej 20 kg ?
Pomyłka..sory
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: tkoko »

Larix pisze:
14 wrz 2019, 21:11
pxl666 pisze:
14 wrz 2019, 21:03
Bredzisz . Fabryka jest jedwabista . Kable w ramie , batka wpasowana, wyważony, przedni blat jaki chcesz...można wymieniać...natomiast cena za fabrykę z dupy , nowa batka do fabryki kosmos , serwis abstrakcja...jedno co mnie od fabryki odrzuca to kosmiczne koszty
Cena jak powiadasz z dupy i koszty kosmiczne. Ale najbardziej co jest do kitu to zasięg. Wszystko inne na plus. Jak rowery fabryczne będą robić bez problemu 100 km i kosztować mniej to wtedy będę na tak. Prędkość na górskich szlakach ma dla mnie drugorzędne znaczenie.
Dyskusja z gatunku "o wyższości Świąt Wielkiej Nocy, nad Świętami Bożego Narodzenia" :lol:
Większość z nas, mogąc sobie pozwolić na wydatek kilka/naście/dziesiąt tysięcy "mamony", zapewne kupiłaby sprawdzony, gotowy, przetestowany, zoptymalizowany fabryczny rower. Ponieważ nas nie stać, "kombinujemy" (jak Kuń, :D nie gniewaj się ale to dobry przykład), by zrobić to taniej. Efekt jest taki jak na filmiku Taby, Zoptymalizowany Bosch, z 250 watowym silnikiem, "dorównuje" 2.5KW rowerowi Taby. Osobiście, gdybym miał takie pieniądze, również kupiłbym np. takiego Boscha, ponieważ ich nie mam, "tworzę dziwolągi" w styli "pseudo MID'a z PAS'em własnej konstrukcji". :lol:
pitz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2019, 21:11

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: pitz »

Właśnie warzyłem Bosch Powerpack 500 warzy 2,6kg
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: tkoko »

pitz pisze:
15 wrz 2019, 8:32
Właśnie warzyłem Bosch Powerpack 500 warzy 2,6kg
Te 100 stopni celcjusza nie zaszkodziło aku :D
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: TomaS »

Od fabryki poza ceną odstrasza jeszcze trochę średnia trwałość tych "zaawansowanych" napędów i koszty serwisów firmowych, przez co finalnie koszt przejechania 1000km może być duuzo wyższy, nie wliczając w to straty nerwów i czasu. A koszty ewentualnej wymiany bakterii to już w ogóle. Serwisy to bardzo istotne źródło utrzymania firm sprzedających gotowe elektryki. Ekonomiści wszystko obliczyli. Kasa musi sie zgadzać.
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: pxl666 »

No przecierz pisze . Koszty i tylko koszty
Larix
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 25 lut 2018, 13:19
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: Larix »

Dodałbym jeszcze , że takiego Bafanga mogę sam sobie poustawiać (nie chodzi tylko o prędkość ale o charakterystykę) a gotowe tylko serwis.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: pxl666 »

Larix pisze:
15 wrz 2019, 11:43
Dodałbym jeszcze , że takiego Bafanga mogę sam sobie poustawiać (nie chodzi tylko o prędkość ale o charakterystykę) a gotowe tylko serwis.
Tu pełna zgoda , choć za talary serwis też pewnie ustawi
pitz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2019, 21:11

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: pitz »

Kupiłem rower miał 2000km teraz ma 3200 z tego ok 300km na speedboxie narazie nic się nie dzieje..
cerberus
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 03 cze 2018, 8:10

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: cerberus »

tkoko pisze:
15 wrz 2019, 8:19
Większość z nas, mogąc sobie pozwolić na wydatek kilka/naście/dziesiąt tysięcy "mamony", zapewne kupiłaby sprawdzony, gotowy, przetestowany, zoptymalizowany fabryczny rower.
tyle to kosztuje właśnie spora część tutejszych "rowerów", więc widocznie nie to jest problemem ;)
tkoko pisze:
15 wrz 2019, 8:19
Efekt jest taki jak na filmiku Taby, Zoptymalizowany Bosch, z 250 watowym silnikiem, "dorównuje" 2.5KW rowerowi Taby.
hmm pokaż proszę ten filmik, bo brzmi to niczym gadka fanboyów appla o synergii sprzętu i softu xD
ja chętnie zobaczę, co znaczy to "dorównuje"
no chyba, że chodzi Ci o ten powyższy, ale dorównywanie to tam było pedałowanie + silnik vs sam silnik na manetce - sory ale też mogę wziąć szosówkę analoga za 50k, wypedałować chwilowo >50 i powiedzieć, że mam przewagę nad 2,5KW taby :lol: - o zasięgu nawet nie wspominam...
a porównując do mojego 2,5KW e-bajka (vmax = 65km/h na manetce), to sory, ale poza wagą i wyglądem nie ma startu - do tych 50km/h to się wieczność rozpędzał mało płuc nie wypluwając :lol:
aczkolwiek do jazdy terenowej faktycznie może pozamiatać samoróbki - ale to nie mój świat ;)
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2019, 21:31 przez cerberus, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: pxl666 »

cerberus pisze:
16 wrz 2019, 20:39
tkoko pisze:
15 wrz 2019, 8:19
Większość z nas, mogąc sobie pozwolić na wydatek kilka/naście/dziesiąt tysięcy "mamony", zapewne kupiłaby sprawdzony, gotowy, przetestowany, zoptymalizowany fabryczny rower.
tyle to kosztuje właśnie spora część tutejszych "rowerów", więc widocznie nie to jest problemem ;)
już pisałem - to nie są rowery a e-crosy , nie ma co udawać
cerberus
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 03 cze 2018, 8:10

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: cerberus »

pxl666 pisze:
16 wrz 2019, 20:51
cerberus pisze:
16 wrz 2019, 20:39
tyle to kosztuje właśnie spora część tutejszych "rowerów", więc widocznie nie to jest problemem ;)
już pisałem - to nie są rowery a e-crosy , nie ma co udawać
nie odwracaj kota ogonem, niech sobie będą nawet i łodzie podwodne - kasa widać jest
a jak już jesteśmy tacy skrupulatni, to to coś na filmiku jest odblokowane i jeździ ponad 25km/h więc też jest e-crosem
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: pxl666 »

Zdefiniuj rower i będziemy gadać
cerberus
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 03 cze 2018, 8:10

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: cerberus »

Definicję masz w pord. Nie wiem też o czym chcesz gadać...
Ale skoro poruszyłeś ten temat to może sam zdefiniuj...
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: pxl666 »

O tym że rower napędzamy pedałami, większość tych co na forum kosztują 16k+ nie napędzisz pedałując dłużej niż...kilometr po płaskim...najczęściej mają jedną zębatke i silnik 6kw+ , człowiek generuje 350w ? O czym tu rozmawiać, załóż ankietę z zapytaniem czy flakony to rowery i się przekonamy . I nie chodzi o to kto na co chce wydawać kasę. Chodzi o to że fabryczne to nadal rowery, flakony są rowerami jedynie dla tych którzy usilnie nie mogą się przyznać do tego że nie są. Odblokowany full9 xduro z manetką to również już prawie flakon choć podejrzewam że ogranicza go batka , ale producent go tak nie sprzedaje, MUSISZ pedałować bez modyfikacji maszyny
cerberus
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 03 cze 2018, 8:10

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: cerberus »

pxl666 pisze:
16 wrz 2019, 22:10
O tym że rower napędzamy pedałami, większość tych co na forum kosztują 16k+ nie napędzisz pedałując dłużej niż...kilometr po płaskim...
przedział był kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt, a nie 16k+, 6k+ to kosztują tańsze przeróbki na ramach rowerowych i kilkanaście k za taki rower jest spokojnie do osiągnięcia
pxl666 pisze:
16 wrz 2019, 22:10
człowiek generuje 350w
bzdura, patrz na testy na hamowni (tyczy się chwilowej ofc.)
pxl666 pisze:
16 wrz 2019, 22:10
O czym tu rozmawiać, załóż ankietę z zapytaniem czy flakony to rowery i się przekonamy
a co mnie obchodzą falcony? jak masz taką manię na ich punkcie to sobie załóż ankietę
pxl666 pisze:
16 wrz 2019, 22:10
Chodzi o to że fabryczne to nadal rowery,
ten "fabryczny" z filmiku wspomagał ponad 25km/h więc rowerem zgodnie z pord nie był
zresztą są też fabryczne "rowery" które te parametry przekraczają (bez odblokowywania) i rowerami oficjalnie nie są, więc i przy samoróbkach i przy fabrycznych możesz mieć legalny rower, albo coś ponad rower
pxl666 pisze:
16 wrz 2019, 22:10
Odblokowany full9 xduro z manetką to również już prawie flakon choć podejrzewam że ogranicza go batka , ale producent go tak nie sprzedaje
patrz wyżej, są na rynku fabryczne "rowery" sprzedawane już odblokowane
pxl666 pisze:
16 wrz 2019, 22:10
Odblokowany full9 xduro z manetką to również już prawie flakon
taa, a passat 1.9tdi to prawie veyron :lol:
dziadkowy składak jadący 37 km/h na manetce to też dla Ciebie e-kross i prawie falcon? ;)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: pxl666 »

Co daje to cięte cytowanie? Ja ci powiedziałem cojest imho rowerem i koniec z mojej strony
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: tkoko »

cerberus pisze:
16 wrz 2019, 22:24
...
pxl666 pisze:
16 wrz 2019, 22:10
człowiek generuje 350w
bzdura, patrz na testy na hamowni (tyczy się chwilowej ofc.)......
Szkoda że nie mieszkasz w pobliżu Cz-Dz , bo dokładnie byś się dowiedział ile mocy faktycznie generujesz :lol:
pyl666 jest "sąsiadem", wiec jak będzie miał ochotę to sprawdzić, to zapraszam. A tak z ciekawości, wg Ciebie, ile mogę "wyciągnąć" jako 65 latek, na badaniach lekarskich, i na profesjonalnym rowerze stacjonarnym, przy trzyminutowym obciążeniu, a ile wg Ciebie będziesz w stanie Ty "wyciągnąć"? :D
cerberus
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 03 cze 2018, 8:10

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: cerberus »

pxl666 pisze:
17 wrz 2019, 0:40
Co daje to cięte cytowanie?
to że odnoszę się do konkretnych fragmentów wypowiedzi - https://pl.wikipedia.org/wiki/Cytat
Ja ci powiedziałem cojest imho rowerem i koniec z mojej strony
powiedziałeś trochę więcej więc się do tego odniosłem, ale jak już powiedziałem wcześniej, mogą to być nawet łodzie podwodne, nie tego tyczył się mój pierwszy post, po którym wyleciałeś z filozofowaniem, co jest rowerem, a co nie
tkoko pisze:
17 wrz 2019, 8:49
Szkoda że nie mieszkasz w pobliżu Cz-Dz
tak się składa, że mam niedaleko ;)
tkoko pisze:
17 wrz 2019, 8:49
bo dokładnie byś się dowiedział ile mocy faktycznie generujesz
niepotrzebna mi taka informacja i nie wiem, co ona miałaby udowadniać - jestem tylko jednym człowiek z miliardów i nie stanowię reprezentacyjnej próbki, żeby na mojej podstawie cokolwiek określać/udowadniać (chyba, że przez kontrprzykład), a tym bardziej nie jestem całością zbioru
tkoko pisze:
17 wrz 2019, 8:49
A tak z ciekawości, wg Ciebie, ile mogę "wyciągnąć" jako 65 latek, na badaniach lekarskich, i na profesjonalnym rowerze stacjonarnym, przy trzyminutowym obciążeniu, a ile wg Ciebie będziesz w stanie Ty "wyciągnąć"?
nie wiem, nie wiem i mało mnie to obchodzi tym bardziej, że w mieście po którym jeżdżę 3min jazdy bez przerwy jest praktycznie nieosiągalne (bez zatrzymywania się i zwalniania), nawet jeśli jedziesz tylko 25km/h

PS. Tip dla autora, przy szukaniu roweru polecam rozejrzeć się nie tylko po polskich ale też europejskich sklepach np. niemieckich, bo znajdziesz tam producentów, których w pl nie ma i wbrew pozorom nie tylko wykastrowane 250W z kagańcem na 25km/h, ale też szybsze i mocniejsze konstrukcje fabryczne
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: EV-Maniak »

Jakubjestem71 pisze:
14 wrz 2019, 12:40
Witam serdecznie!
Poszukuję roweru fabrycznego z jak najlepszym stosunkiem jakości do ceny. Mam zamiar odblokować moc silnika po zakupie. Co polecacie? Gdzie szukać?
Łojtam ... pierwsze koty za płoty . Nie ma co przypału robić tylko ochłonąć i na spokojnie samemu CUSTOMA zrobić . Będziesz Pan najbardziej zadowolony 👍😉

W życiu bym nie kupił fabrycznego roweru nawet jakby był o połowę tańszy i nie wiem jakiej firmy . Wyjątkiem są oczywiście firmy które robią ebajki pod klienta . Ale to przecież Ty możesz być taką firmą. Zrób se sam 👍😉
Awatar użytkownika
monsterzlasu
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 17 wrz 2019, 18:31
Lokalizacja: Mysiadło

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: monsterzlasu »

Kiedyś też myślałem czy nie kupić fabrycznego.
Jak ma się smykałkę, chęci, zapał, miejsce to samemu z pewnością będzie taniej i ... człowiek zadowolony jak zbuduje.
Jak jest kasa, czasu brak to kupić gotowy.
W mojej opinii, jak robisz sam to zawsze coś tam trzeba podłubać a to nie każdy lubi. Jak lubisz popracować, pokombinować, doczytać itp to własna konstrukcja przyniesie dużo satysfakcji.
Mateusz
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: pxl666 »

e ale wy mylicie pojęcia przyjemności z budowy i kosztów z jakością projektu i wykonania roweru z fabryki , i nie mam na myśli ulepów na chińskich częściach tylko coś takiego
Obrazek

nikt mi nie powie ze dłubiąc w garażu jesteś w stanie zbudować taki rower i jakikolwiek ulep na jakiejś fulowej ramie ze skrzynkami czy hailongami ma start do takiej konstrukcji pod względem integracji i integralności oraz osiągów JAKO ROWER a nie jako motor...no nie zaklinajcie rzeczywistości proszę ...fabryka wie kiedy jedziesz w gore i kiedy w dól , kiedy zmieniasz przezutke i kiedy hamujesz itd...jedyne co tu nie gra to cena bo ta jest wielokrotnie zawyżona , serwisu , roweru i części . producenci widza ze się sprzedaje i nie ma sensu obniżać ...
również odczuwam satysfakcje z budowy swoich ebajków ale nie ma bata , jakbym miał taka luźną gotówę to bym się nie zastanawiał dwa razy
cerberus
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 03 cze 2018, 8:10

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: cerberus »

@Jakubjestem71
a tak w ogóle to do jakiej jazdy szukasz roweru? terenowa? miejska? o jakie prędkości chcesz osiągać? czy chcesz jeździć na manetce/pas czy oba? spróbuj sprecyzować wymagania, bo tak to jak widzisz, każdy poleca to co dla niego najlepsze, a nie dla Ciebie i przez pryzmat własnych wymagań, a nie Twoich :)

ja np. tego co powyżej za darmo bym wziął (no dobra, wziąłbym i sprzedał ;) ), bo nie toleruje manuali (w tym ręcznej zmiany przerzutek)
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: Inc0 »

nie ma co się łudzić w garazu raczej nikomu sie nie uda zmajstrowac równie estetyczne cudo jak fabryka zatrudniajaca setki inzynierów i specjalistów suto opłacanych dlatego nie ma bata cena byc musi wysoka bo sam wyglad (zamierzony zresztą) i cena ?( nieprzypadkowo wysoka)produktu mówi klientowi że to produkt luksusowy na który stać tylko elite , produkt który mu da mu na ulicy +10 do lansu ..czysty marketing wykorzystuje ludzkie wady by siegnać nam do portfela głebiej niz bysmy tego chcieli . te same mechanizmy działaja w motoryzacji :p kto ma kase i chce ja wydać wyda ja kto chce cos zrobić sam dla siebie dla satysfakcji włąsnej potrafi wydac nieraz wiecej kasy niz za sklepowy e-bike i zrobic to moze nie lepiej wizualnie ale napewno z włąsna satysfakcja i to tyle w temacie
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: WojtekErnest »

A i tak nie da się zatrzymać trendu masowego kupowania fabrycznych, estetycznych e-rowerow, z wymiennymi pakietami aku. Rowery robione, będą stanowily nieistotny promil ogolu jeżdżących. A próba sprzedaży samodzialu, będzie coraz trudniejsza i wiekszosci nieoplacalna. Nie ma co sie 'czarowac', to nieuchronne.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: pxl666 »

WojtekErnest pisze:
18 wrz 2019, 4:35
A i tak nie da się zatrzymać trendu masowego kupowania fabrycznych, estetycznych e-rowerow, z wymiennymi pakietami aku. Rowery robione, będą stanowily nieistotny promil ogolu jeżdżących. A próba sprzedaży samodzialu, będzie coraz trudniejsza i wiekszosci nieoplacalna. Nie ma co sie 'czarowac', to nieuchronne.
myślę ze przy tym poziomie cenowym to jeszcze to potrwa , narazie wysyca się tym zachód , wystarczy ze chiny przykręca kurek z litem i będzie cienko.
natomiast podejście kupujących to inna sprawa , 15letni , intensywnie użytkowany rower , gość przyjeżdża , cmoka , mlaska i pyta czemu sa rysy i na co jeszcze jest gwarancja ... oczywiście elektryk na fulu i za 3 tysie ... popaczyłem na chłopa i poradziłem szukać dalej

natomiast w temacie fabryki , gadałem ostatnio w górach z dwoma gosciami na hajbajkach , zadowoleniu bardzo , wierzą ze bakteria wytrzyma 600 cykli i co ciekawe , ponoć jazda tym bez baterii to już słaba jest...dziwne dla mnie bo przełożenia mieli wybitnie MTB i powinno dać się wspinać w miarę , ale nie dyskutowałem , popaczyłem i poszedłem dalej
Awatar użytkownika
leszcz
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:39
Lokalizacja: Rumia

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: leszcz »

pxl666 pisze:
17 wrz 2019, 20:43
Obrazek

nikt mi nie powie ze dłubiąc w garażu jesteś w stanie zbudować taki rower i jakikolwiek ulep na jakiejś fulowej ramie ze skrzynkami czy hailongami ma start do takiej konstrukcji pod względem integracji i integralności oraz osiągów JAKO ROWER a nie jako motor
A ja po 2 latach jazdy hub, mid bafang i mid bosh i yamaha powiem, że wolę jakikolwiek ulep na fulowej ramie byle z silnikiem w kole niż fabryczne błyskotki na midzie z limitem do 25km/h (!!!). Niektórzy producenci już wsadzają huby (np sprawdzony przekładniowy bafang 500W) na tył. Kto się "przejedzie" na midzie a robi dużo km to następnego kupi huba. Nie znam odwrotnego przypadku.
Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
cerberus
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 03 cze 2018, 8:10

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: cerberus »

Żeby customy/ulepy zeszły totalnie na margines to nie tylko ceny muszą spaść, ale też policja musi zacząć egzekwować przepisy, bo "ulepy" mają coś czego w PL żadna fabryka nie ma (na zachodnie już jest z tym trochę lepiej, w niemczech są już nawet hulajnogi z homologacją), czyli manetkę/wyższą moc/prędkość itd. no i można wszystko dopasować pod siebie, a nie iść na kompromisy bo tak fabryka zdecydowała za nas. A co do wyglądu: w pierwszej kolejności ma działać a nie wyglądać. To nie konkurs piękności. Ale z rowerami, jak z autami - dla niektórych to nie są narzędzia tylko "wyznaczniki statusu".
Swoją drogą jak elektryki fabryczne staną się popularne to na rynku wtórnym, a może i nawet pierwotnym pojawią się same ramy z miejscem na baterię/silnik itp. i wtedy argument, że w garażu nie ulepimy czegoś tak pięknego będzie invalid.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: pxl666 »

leszcz pisze:
18 wrz 2019, 12:08
A ja po 2 latach jazdy hub, mid bafang i mid bosh i yamaha powiem, że wolę jakikolwiek ulep na fulowej ramie byle z silnikiem w kole niż fabryczne błyskotki na midzie z limitem do 25km/h (!!!). Niektórzy producenci już wsadzają huby (np sprawdzony przekładniowy bafang 500W) na tył. Kto się "przejedzie" na midzie a robi dużo km to następnego kupi huba. Nie znam odwrotnego przypadku.
dwa słowa klucze - praca wahacza (6 kilo więcej w obręczy robi różnicę) i oś przelotowa ,
noi mid to jednak mniejsza masa przy większej dostępnej mocy
absolutnie nie jestem apologetą mida oraz fabryki - kocham swoje ulepy , ale staram się patrzeć na sprawę obiektywnie
kiedyś marzył mi się flakon , dziś po opiniach ludzi nt jak się toto prowadzi w górach - już niekoniecznie - z miasta w góry trzeba czasem dojechać tyle ze baterii już nie starczy ani na zabawę ani na powrót , na bagażnik go nie wsadzisz , pozostaje przyczepa - jak crossa...tyle pozostało z roweru ze pedały ma dla ozdoby ?
Awatar użytkownika
leszcz
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:39
Lokalizacja: Rumia

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: leszcz »

Sądzę że 90% ludzi kupi i przejedzie 300km rocznie dlatego to produkują. Logiczne że im mniejsza trwałość tym dla firm lepiej $$$
Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: pxl666 »

leszcz pisze:
19 wrz 2019, 12:03
Sądzę że 90% ludzi kupi i przejedzie 300km rocznie dlatego to produkują. Logiczne że im mniejsza trwałość tym dla firm lepiej $$$
Goscie których spotykam w górach twierdzą że dziennie 80 100 km robią ale ,jak mówię od początku, zakładam że stać ich na serwisy ,przeglądy i nowe batki.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: EV-Maniak »

pxl666 pisze:
14 wrz 2019, 23:27
(...) ALE NA NIENAWIŚĆ SZATANA (...)
To, że na forum chrzanisz trzy po trzy i walczysz o swoje racje zacieklej niż baba przed okresem , to wuj z tym, ale jak już skrycie zaczynasz promować satanizm , to obojętnie obok tego przejść nie mogę...
Jakbyś miał choć blade pojęcie o tych energiach , doświadczenie zdobyte na własnych przeżyciach , a nie wyssane z ezoterycznych kasiąg uwalonych w sadzy, to byś takich zastawień nie pisał, a na pewno nie brałbyś cyfry bestii do swojego nicku ....
Pewnie to robisz nie nieświadomie , lub z młodości ci została taka głupota , bo stary jesteś, ale mądry nie koniecznie ...

Ja bardzo proszę moderację, bym ten mój post został.
Ja wiem, że to lekki offtop, ale nie mogę przejść obojętnie ...
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Jaki fabryczny rower do 15 tys?

Post autor: Inc0 »

..henio ty tak powaznie czy jaja se robisz?????
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
ODPOWIEDZ