Odblokowanie fabrycznego roweru

Tu umieszczamy wszystko co związane z innymi fabrycznymi pojazdami EV
ODPOWIEDZ
bulit
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 19 sie 2020, 10:49

Odblokowanie fabrycznego roweru

Post autor: bulit »

Cześć. Lada chwila nadejdzie czas decyzji co do zakupu fabrycznego roweru. Kupuję nowy sprzęt i zależy mi na gwarancji i przeglądach silnika. Pomijając speedboxy integrujące fizycznie w silnik - czytałem o innych metodach odblokowania roweru typu elektromagnes BADASSBOX 4 bosch / shimano albo integrację w soft przez bluetooth dzięki płatnej apce.

Jak to się ma w praktyce? Czy te zmiany są odwracalne, gdyby coś strzeliło i trzeba byłoby reklamować rower?

Dzięki wielkie
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Odblokowanie fabrycznego roweru

Post autor: Umbur »

Jak chcesz mieć spokój i zaoszczędzić wydatków, to zbuduj sobie coś sam. Jak myślisz, że sam nie dasz rady - zleć komuś. I tak wyjdzie taniej, a samo serwisowanie też jest prostsze i tańsze.
bulit
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 19 sie 2020, 10:49

Re: Odblokowanie fabrycznego roweru

Post autor: bulit »

Umbur pisze:
07 wrz 2020, 8:11
Jak chcesz mieć spokój i zaoszczędzić wydatków, to zbuduj sobie coś sam. Jak myślisz, że sam nie dasz rady - zleć komuś. I tak wyjdzie taniej, a samo serwisowanie też jest prostsze i tańsze.

Myślałem o tym, ale chcąc przerobić fulla za 10k i tak go trzeba wyginać/sztukować, poza tym przy tyraniu takiego sprzętu w lesie - samoróbka może się rozlecieć. I czy wyjdzie taniej z sensownym midem i baterią na wymiar? Nie jestem pewien
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Odblokowanie fabrycznego roweru

Post autor: Umbur »

Zapytaj kogokolwiek tutaj na forum co jest lepsze. Prawie 2,5k użytkowników zarejestrowanych nie może się mylić. ;)
Popytaj ludzi prowadzących warsztaty ile trafia do nich rowerów fabrycznych, które są nie do naprawy lub naprawa kosztuje tyle, że z butów wyrywa. Myślą, że będą mieli spokój, a jest dokładnie odwrotnie i zaczyna się płacz. ;)
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Odblokowanie fabrycznego roweru

Post autor: Inc0 »

ile chcesz wydac na rower o mocy 250w ( być moze po odblokowaniu i utracie gwarancji o mocy 500-750W) i zasiegu 100km ? 7k pln 10kpln ? za 7k masz maszyne samoróbke o mocy rzedu 1-3kW i zasięgu 150-200km. fFabryczne rowery to w większości midy a mid nie równa sie swiety spokój to zjadany naped zwłaszcza gdy go odblokujesz na wyższą moc . Za 2x a moze i 3x nizsza sume masz mocniejszego mida z wieksza bateria i z tymi samymi problemami co fabryczny jedyny plus fabryków to estetyka gigantycznym minusem sa ceny baterii a do fabrycznych to raczej wyłacznie fabryczna bateria wyłacznie podejdzie zanim kupisz fabryka zapytaj ile kosztuje druga bateria np :na zapas( do plecaka na dłuższe eskapady w odludziach) lub do wymiany w wyniku uszkodzenia /krdziezy .
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Odblokowanie fabrycznego roweru

Post autor: pxl666 »

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowicz
Posty: 361
Rejestracja: 17 maja 2019, 18:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Odblokowanie fabrycznego roweru

Post autor: Gregory »

Jak już tu pxl666 podlinkował to Ci dopowiem różnice, fabryczny silnik 250W tutaj 750W oczywiście nominalnie, w fabrycznym bateria 500 może 600Wh tutaj 860Wh również nominalnie a koszt całości hmm 10 - 11k w moim przypadku mniej ale miałem swoje dojścia ;)
Poza tym jak Umbur napisał, coś się sypnie to rozbiorę w domu i naprawię a w fabrycznym to niestety koszta mogą powalić, podobnie z baterią, nowa to całe 1600zł a w fabrycznym ...
Twoja decyzja.
Specialized Epic viewtopic.php?f=30&t=3637
Projekt Jastrząb viewtopic.php?f=30&t=5882
bulit
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 19 sie 2020, 10:49

Re: Odblokowanie fabrycznego roweru

Post autor: bulit »

Macie kogoś do polecenia z Krakowa lub okolic, kto kompleksowo zajmie się elektryfikacją na mida?
Awatar użytkownika
Gregory
Forumowicz
Posty: 361
Rejestracja: 17 maja 2019, 18:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Odblokowanie fabrycznego roweru

Post autor: Gregory »

Jeśli Bielsko-Biała to okolice Krakowa to odezwij się na PW mogę Ci przerobić.
Specialized Epic viewtopic.php?f=30&t=3637
Projekt Jastrząb viewtopic.php?f=30&t=5882
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Odblokowanie fabrycznego roweru

Post autor: pxl666 »

a już wybrałeś rower ?
bulit
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 19 sie 2020, 10:49

Re: Odblokowanie fabrycznego roweru

Post autor: bulit »

pxl666 pisze:
07 wrz 2020, 19:28
a już wybrałeś rower ?
Jak chciałem przerabiać rower przed decyzją kupna fabryki to patrzyłem na Marina Rift Zone 3. Teraz znowu nie ma ich nigdzie dostępnych :mrgreen: :roll:
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Odblokowanie fabrycznego roweru

Post autor: pxl666 »

bulit pisze:
08 wrz 2020, 10:44
pxl666 pisze:
07 wrz 2020, 19:28
a już wybrałeś rower ?
Jak chciałem przerabiać rower przed decyzją kupna fabryki to patrzyłem na Marina Rift Zone 3. Teraz znowu nie ma ich nigdzie dostępnych :mrgreen: :roll:
ale rowerów ogólnie nie ma . tajwan korona itd ...
Awatar użytkownika
Gregory
Forumowicz
Posty: 361
Rejestracja: 17 maja 2019, 18:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Odblokowanie fabrycznego roweru

Post autor: Gregory »

Dokładnie, wymiotło wszystko ale zaraz powinny być modele 2021 ;)
Specialized Epic viewtopic.php?f=30&t=3637
Projekt Jastrząb viewtopic.php?f=30&t=5882
bulit
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 19 sie 2020, 10:49

Re: Odblokowanie fabrycznego roweru

Post autor: bulit »

Gregory pisze:
08 wrz 2020, 11:12
Dokładnie, wymiotło wszystko ale zaraz powinny być modele 2021 ;)
Właśnie taką odpowiedź dostałem od kilku rowerowych. Poczekam ok miesiąc, pojawią się Mariny i inne, może zostanie coś na testówkę żeby pojeździć i zobaczyć jak to bangla samo w sobie póki co, bez silnika.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odblokowanie fabrycznego roweru

Post autor: WojtekErnest »

Taka sytuacja :
W-wa, Droga dla rowerów, asfalt, co jakis czas małe wzniesienie (Al. Sikorskiego), silny wiatr przeciwny.
Jadę swoim rowerkiem turystycznym (napęd przód, moc max 600W + mój napęd nożny na tylne koło).
Mijam rozpędzającego się rowerzystę z MID-em (chyba firmy GIANT). On mimo stawania na pedałach nie może mnie dogonić.
Zwalniam do ok 25/h. Gdy się zbliża, przyspieszam i On zostaje w tyle.
Dojeżdzam do skrzyżowania. On dojeżdza, staje z przodu, rusza gwałtownie na czerwonym i po chwili chrupnięcie, drugie, trzecie...
Prawdopodobnie zerwana zębatka, po chwili pod wpływem silnego szarpnięcia zrywa się łańcuch łańcuch i koniec Jego jazdy....
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Odblokowanie fabrycznego roweru

Post autor: pxl666 »

WojtekErnest pisze:
04 paź 2020, 19:37
Taka sytuacja :
W-wa, Droga dla rowerów, asfalt, co jakis czas małe wzniesienie (Al. Sikorskiego), silny wiatr przeciwny.
Jadę swoim rowerkiem turystycznym (napęd przód, moc max 600W + mój napęd nożny na tylne koło).
Mijam rozpędzającego się rowerzystę z MID-em (chyba firmy GIANT). On mimo stawania na pedałach nie może mnie dogonić.
Zwalniam do ok 25/h. Gdy się zbliża, przyspieszam i On zostaje w tyle.
Dojeżdzam do skrzyżowania. On dojeżdza, staje z przodu, rusza gwałtownie na czerwonym i po chwili chrupnięcie, drugie, trzecie...
Prawdopodobnie zerwana zębatka, po chwili pod wpływem silnego szarpnięcia zrywa się łańcuch łańcuch i koniec Jego jazdy....
W piekle masz pewnie miejsce obok mnie heheh
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odblokowanie fabrycznego roweru

Post autor: WojtekErnest »

pxl666 pisze:
04 paź 2020, 19:44
...
W piekle masz pewnie miejsce obok mnie heheh
Alę nie, wręcz przeciwnie :-). Tylko taki kubełek zimnej wody dla potencjalnych "wyznawców" firmowych
MIDów, aby nie popadli w kłopoty po wydatku rzędu 10 tys zł....
Ps. Aha, w uzupełnieniu : On 25-30 lat szczupły, raczej wysportowany, ja 60+.....
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
ODPOWIEDZ