Witam zelektryfikowanych!

ODPOWIEDZ
Traczer
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2021, 23:01

Witam zelektryfikowanych!

Post autor: Traczer »

Hej, mam długi staż przeglądania forum ale nadszedł czas pochwalenia się zrealizowanym projektem!
Posiadałem od jakiegoś czasu gotowca-zestaw bolt e-2000 i postanowiłem go w końcu zainstalować.
Pomysł powstał w grudniu, mamy czerwiec i mamy działający e-bike.
Zależało mi na tym, żeby rower był ładny i miał doskonałą trakcję dlatego poszukiwałem przyzwoitej ramy full. Gdy ramę po długich poszukiwaniach zdobyłem, to dużym wyzwaniem (na tamten czas) było wykonanie skrzynki na akumulator-to okazało się prostsze niż myślałem. Skrzynka powstała z laminatu w kilka wieczorów-zależało mi na estetyce, sfazowanych bokach, umieszczeniu sterownika wewnątrz (wiem,wiem, temperatury, etc, ale rower ma też wyglądać) i....
Oto efekty.
https://photos.app.goo.gl/jvbfjKYtJsLbxDQ79

Bateria od Glebora 13s8p na Sanyo GA zmieszczone na styk( oczywiście na pianę montażową)wraz ze sterownikiem (serdecznie pozdrawiam ekipę z Łodzi, przejechałem się z Wrocławia po odbiór aku i zakup manetki niekolidującej z dźwigniami rapidfire).
Rower jeździ na manetce 56km/h, zasięg jeszcze do końca nie zweryfikowany, bo mój styl jazdy docelowy zakłada duży udział kręcenia, ale już teraz widzę, że 100km spokojnie zrobię. W zasadzie jazda na pierwszym trybie wspomagania (200-300W) już mnie satysfakcjonuje. Nic się nie grzeje, wszystko działa ale jestem dopieropo pierwszym ładowaniu i pierwszych testach.
Myślicie, że watowica mnie dopadnie?;)
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1323
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Witam zelektryfikowanych!

Post autor: Yasiu77 »

Witamy na forum, ładnie wyszło :)
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 773
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Witam zelektryfikowanych!

Post autor: lukk »

Hej, witam!

Wyszło naprawdę spoko, przynajmniej tak z odległości skrzynka wygląda super.
Sterownik przy spokojnej jeździe i wspomaganiu na 1-2 pewnie się za bardzo nie nagrzeje, ale jak już byś chciał wyjechać w teren i pałować trochę z wyższą mocą to będzie mu za ciepło :) Jak chcesz go tam zostawić a chcesz żeby skrzynka była w miarę hermetyczna to wypadałoby chociaż czujnik do środka sterownika wkleić.
Traczer
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2021, 23:01

Re: Witam zelektryfikowanych!

Post autor: Traczer »

No myślę o czujniku temperatury do skrzynki. Póki co przejechałem 50km po pagórkowatym terenie, również z prędkościami max, silnik osiagnąl raptem 46 stopni, natomiast nie mam wiedzy jakie temperatury są znośne dla sterownika (kt 35A max). Podpowiecie?
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 773
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Witam zelektryfikowanych!

Post autor: lukk »

Tas na blogu pisał, że czujnik na 80C wsadzony w ten rowek z boku obudowy sterownika, gdzie są łby śrub dociskających tranzystory jest w porządku.
ODPOWIEDZ