Dobry dobry

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Dobry dobry

Post autor: Zxc843 »

A witam witam, Marcin jestem, w Krakowie żyję, zaczynam budowę e bike na bazie roweru tam Merida XC jakaś hardtail, silnik przekładniowy przód 250w, bateria: kasy nie ma to narazie kupię 36v 8ah li-ion a później się dokupi , sterownik jakiś chiński , kupiłem za grosze na olxie, prawdopodobnie drewniana skrzynka, manetka kciukowa.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1327
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Dobry dobry

Post autor: Yasiu77 »

Siema Marcin. Jeździłeś już na elektryku? Pokaż co to za baterię chcesz kupić i spiesz się powoli bo i tak zima i do wiosny może się koncepcja zmienić :) Czytaj ,pytaj a zaoszczędzisz czasu i rozczarowania. Pozdrawiam z gór!
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Dobry dobry

Post autor: Zxc843 »

Nie jeździłem (ale się to zmieni w wiosnę, zbuduję na100%), bateria to nic cudownego chińska bateria li-ion 36v 8ah na początek a później do kupię np.36v 15.6ah i będę dwie takie wozić, Zatrzymuje mnie tylko portfel, (nie pracuję, gimbazjum), Pozdrawiam również
KRAKÓW
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry dobry

Post autor: tatar »

Cześć.Jak nie chcesz zrazić się do elektryka za bardzo,kup raczej silnik tył/chyba,że już masz/.Na początek 250W,jeżeli przekładniowy,spokojnie daje radę. :)
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Dobry dobry

Post autor: Zxc843 »

Chciałem tył aczkolwiek nie było za bardzo okazji kupić coś na tył, oczywiście silnik pójdzie jakiś Nine continent albo mxus może 3k jak by kasy mi spykło. Blokuje mnie tylko portfel, nie wiem czy to dobrze ale im więcej siedzę na forum czy czytam o ev coraz bardziej chodzi mi po głowie myśl sprzedaży mojego drogiego komputera na rzecz e bike.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry dobry

Post autor: tatar »

Pośpiech wskazany jest tylko przy łapaniu pcheł--jak mówi staropolskie przysłowie.Powoli i z rozmysłem.Silnik z czasem można wymienić tak jak i wszystko inne :D
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Dobry dobry

Post autor: Zxc843 »

No właśnie dlatego zaczynam od 250w przód przekładnia , na bazie zwykłego roweru, budowa falcona to pewnie kwestia 2-3 lat jeżdżenia na konstrukcji powyżej 1000w, chyba każdy do tego dąży kto na EV jeździ...
KRAKÓW
ODPOWIEDZ