Hej

ODPOWIEDZ
pitz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2019, 21:11

Hej

Post autor: pitz »

Z tej strony Piotrek ze śląska pozdrawiam wszystkich użytkowników. Przeglądam to forum już jakiś czas i coś niby już tam wiem albo tylko tak mi się wydaje.
Planowałem kupić rower z silnikiem yamahy ale przypadkiem wylicytowałem Ktm Kapoho z silnikiem bosch. Ma dojść jutro. Oprócz tego chciałbym zelektryfikować damkę crossa Kellys no i rowerek dzieciecy na  11calowej ramie i kołach 20 prawdopodobnie Kross mini ale jeszcze go niema może doradzicie cos lepszego.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hej

Post autor: tatar »

Cześć,postaramy się pomóc,ale pokaż nam te cuda do elektryfikacji razem z ze swoimi założeniami co do konfiguracji. :)
pitz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2019, 21:11

Re: Hej

Post autor: pitz »

Ktm zrobiłem już jakieś 70km po wczorajszej wycieczce zauważyłem jakby przybyło pęcherzyków na baterii.. czy ona się możę przegrzewać przy jeździe? ładowaniu? Rower ma przejechane 2000km
Do damki chciałbym wrzucić bidon aczkolwiek tak sie zastanawiam czy się zmieści musze iść zmierzyć i silnik 250W
No i jeszcze mały rowerek ale nie wiem czy to ma sens.. w ten trójkącik jakiś mały pakiecik no i co też silnik 250W czy są mniejsze?
https://www.goride.pl/rowery/kross-lea- ... EZEALw_wcB
Załączniki
ktm (Copy).jpg
kellys (Copy).jpg
batKtm (Copy).jpg
Awatar użytkownika
Kubson
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 04 maja 2018, 11:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Hej

Post autor: Kubson »

Wygląda mi to na mocno nagrzewające się ogniwa bądź BMSa, przez co farba prawdopodobnie odpryskuje, ale jakimś specjalistą nie jestem :P
Awatar użytkownika
zero79
Forumowicz
Posty: 151
Rejestracja: 19 mar 2018, 21:45
Lokalizacja: Stargard

Re: Hej

Post autor: zero79 »

No to musisz pomacać podczas jazdy - ładowania czy bateria się aż tak nagrzewa.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hej

Post autor: tatar »

Wygląda na to,że pakiet osiąga wysoką temperaturę.Koniecznie musisz to sprawdzić choćby ręką,a najlepiej pirometrem. ;)
pitz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2019, 21:11

Re: Hej

Post autor: pitz »

W piątek lub w sobotę bedę jeździł to zmierzę podczas jazdy i przy ładowaniu. No a co z takim akusem z boscha można zrobić jak faktycznie bedą się grzały pakiety lub bms? Można to regenerować jak robione baterie?
pitz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2019, 21:11

Re: Hej

Post autor: pitz »

Temperatury przy jeżdżeniu i ładowaniu ok. ale ładowałem dziś pół dnia i ostatnia piąta kreska nie przestawała mrugać. Odłączyłem i podłączyłem no i wieczorem dalej to samo. Pocisneli mi rower z walniętą baterią? Ktoś coś doradzi?
ODPOWIEDZ