Witam :)

ODPOWIEDZ
zaskar
Nowicjusz
Posty: 0
Rejestracja: 12 mar 2019, 8:34

Witam :)

Post autor: zaskar »

Cześć wszystkim,
mam syna z niepełnosprawnością ruchową (łamliwość kości), sam jeżdżę na rowerze, a chciałbym to robić z nim. Syn aktualnie ujeżdża kłada spalinowego 50 cm, fajne rozwiązanie, ale śmierdzi i hałasuje :) Trafiłem na forum szukając rozwiązań typu elektryczny rower 3, 4-kołowy ze wspomaganiem elektrycznym. Chciałbym, żeby sam pedałował, a elektrycznie był wspomagany(coś typu bosch w e-bikach). Mam nadzieję, że dobrze trafiłem, może ktoś podsunie fajny pomysł. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Witam :)

Post autor: Umbur »

Cześć. Może jakaś trajka jak np. naszego forumowego kolegi?

zaskar
Nowicjusz
Posty: 0
Rejestracja: 12 mar 2019, 8:34

Re: Witam :)

Post autor: zaskar »

Sprzęcik super, tylko obawiam się, że w ogóle by nie pedałował. Zależy mi na tym, żeby jednak wspomagał się nogami (rehabilitacja), a jednocześnie było by mu lżej w terenie i na większych odległościach. Problemem też jest jego wzrost. Jest zdecydowanie mniejszy od rówieśników, ma 12 lat i wzrostu 110 cm. Na quadzie wymiata, ale chodzi o to, żeby się trochę spocił :) Pewnie nie uda mi się zakupić "gotowca", ale szukam inspiracji, a nóż coś się wykluje. Zaznaczam, że nie mam większej wiedzy elektrycznej, ale podstawy ogarniam :)
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Witam :)

Post autor: Umbur »

Nic nie stoi na przeszkodzie. Zawsze można dać mniejszy silnik i podłączyć PAS. Wtedy bez pedałowania nigdzie nie pojedzie. ;)
ODPOWIEDZ