Powitanie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arek
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 16 cze 2019, 15:24

Powitanie

Post autor: Arek »

Witam wszystkich,

Śledzę forum od dłuższego czasu i stwierdziłem że trzeba sie w końcu zarejestrować.
Niedawno zakupiłem fulla (widoczny na zdjęciu) i chce z niego zrobic rower elektryczny o małej wadze.
Chodzi o przewożenie roweru na bagażniku dachowym na samochodzie osobowym.

Wszelkie podpowiedzi i sugestie mile widziane.
Województwo podkarpackie.

Pozdrawiam
Arek
Załączniki
rower.jpg
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Powitanie

Post autor: Zxc843 »

Kupiłeś go jako nówke?
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Powitanie

Post autor: Tooropek »

Poleciłem jednemu z forumowiczów zestaw przekładniowy glebora z czerwonym silniczkiem i bidonem 13S i jak do tej pory czytam na ten temat same dobre opinie. Mała waga elektryfikacji, dobre osiągi czyli zadowalające przyspieszenie i prędkość maxymalna powyżej 50km/h no i estetyka całości. Budując rower na silniku bezprzekładniowym i skrzynce z bardzo pojemnym akumulatorem waga bedzie w okolicach 30 do nawet 40kg w zależności od pojemności aku. Na zestawie glebora i bidonie np 17Ah waga wyniesie max 25kg czyli jeszcze znośnie dla baganizka dachowego. Na pierwszy rower elektryczny bedzie to najfajniejsza opcja, kilka osób z tego forum używa tych zestawów i za pewne polecą Ci go tak samo jak ja. Pozdro
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Powitanie

Post autor: Zxc843 »

Mój rower z bionxem (bezprzekladniowka) waży jakoś 25kg a bateria to wielkosciowo typowy bidon.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Arek
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 16 cze 2019, 15:24

Re: Powitanie

Post autor: Arek »

Rower kupiłem jako używany od znajomego.

Jestem skłonny za radą Tooropka zdecydowac się na zestaw przekładniowy z bidonem 13S. Wydaje mi sie to bardzo sensownym rozwiązaniem.
Z tego co czytałem bezprzekładniówka ma wieksze zapotrzebowanie na prąd i gorzej radzi sobie na małych prędkościach i wjazdach na wzniesienia.

Pozdr.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Powitanie

Post autor: Tooropek »

Arek pisze:
17 cze 2019, 21:51
Rower kupiłem jako używany od znajomego.

Jestem skłonny za radą Tooropka zdecydowac się na zestaw przekładniowy z bidonem 13S. Wydaje mi sie to bardzo sensownym rozwiązaniem.
Z tego co czytałem bezprzekładniówka ma wieksze zapotrzebowanie na prąd i gorzej radzi sobie na małych prędkościach i wjazdach na wzniesienia.

Pozdr.
Zadzwon do Michała wolną chwilą i poradz się jeszcze jego. Powie Ci rzeczowo i na temat bez marketigowego bełkotu. Za nieduże pieniądze pierwszy ebajk to coś w czym się zakochasz. Uśmiech na twarzy przez kilka dobrych tygodni a nawet miesięcy gwarantowany :)
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
ODPOWIEDZ