Witam wszystkich "elektryków"

ODPOWIEDZ
k44mil3k
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2019, 23:15

Witam wszystkich "elektryków"

Post autor: k44mil3k »

Witam starszych, mówię cześć młodszym :)

Jestem Kamil, mam 23 lata, i pochodzę z małej miejscowości pod Wrocławiem. Z zawodu mechanik maszyn, z zainteresowania informatyk, komputerowiec, elektryk, elektronik, generalnie wszystko co z mechaniką i prądem związane.

Podstawowa wiedza i zdolności manualne są, więc myślę że sprostam budowie mojego pierwszego pojazdu elektrycznego ;)
Zainspirowała mnie podróż "miejską hulajnogą elektryczną", a także widok coraz więcej rowerów elektrycznych na ulicach.

Co to będzie? Rower, hulajnoga, a może trajka? Tego jeszcze nie wiem, na razie zbieram przydatne materiały do budowy, pozyskuje ogniwa litowe, choć wiem, że do profesjonalnej maszyny ogniwa z rozbiórki nie będą się na dłuższą mete nadawać, lecz pierwszą maszynę chce zbudować czysto amatorsko, z rzeczy dostępnych pod ręką, wydając na nią jak najmniej pieniędzy, uzyskać doświadczenie, i cieszyć się "że jedzie" chociaż zbudowane ze śmieci.

Pozdrawim wszystkich. Miłego dnia :)
shadow
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 12 mar 2019, 21:46

Re: Witam wszystkich "elektryków"

Post autor: shadow »

;) również pozdrawiam i powodzenia życzę.
Awatar użytkownika
noel841106
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 15 maja 2019, 12:16
Lokalizacja: Białystok

Re: Witam wszystkich "elektryków"

Post autor: noel841106 »

Ja również życzę powodzenia.
Ale dlaczego ogniwa z rozbiórki mają się nie nadawać? Mam dwie baterie z rozpakietowanych ogniw, jedną kilka lat i sprawuje się dobrze. Ostatnio nawet mierzyłem jej pojemność i spadła dosłownie kilka procent. Czyżbyś obejrzał propagandowy, pełny błędów i mocno krytykowany tu filmik na YT?
ODPOWIEDZ