Witam ciepło forumowiczów

ODPOWIEDZ
Matis
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:25

Witam ciepło forumowiczów

Post autor: Matis »

Na imię mam Sławek ale tu korzystam z drugiego, Maciek bo mi się bardziej podoba – a co mi tam
Od 2 tygodni przeglądam fora, oglądam YouTube, zbierając wiedzę jak od podstaw zbudować swój własny e baik.
Nadmienię że jestem w wieku w którym jak byłem młody i piękny to z pasją oglądałem programy Adama Słodowego
Przesiadka na E-bike skłonił mnie do tego zakup w sierpniu rowerów dla rodzinny - "przejście na zdrowy tryb"
Po 3 wycieczkach rowerowych z żoną, stwierdziłem że to fajna sprawa jak się jedzie po prostym i z górki
ale podjazd pod górę to już nie jest fajnie, tym bardziej gdy jedziemy (prowadzimy) rower pod górkę zasapani i spoceni
a tu nas co chwila wyprzedzają uśmiechnięte i zadowolone z życia niemieckie emeryty 😫
Mieszkam pod Szczecinem gdzie mamy fajne trasy wzdłuż Odry i granicy.
Stąd plan na budowę elektryka, daję sobie czas do początku nowego sezonu.
Projekt mocno budżetowy oparty w większości o zakupy z Chin - moja żona jest gorsza od skarbówki
Dla tego proszę nie hejtujcie mnie z tego powodu, porostu nie stać mnie na Polską dystrybucje
Plan:
- Wrzesień - zakup roweru - koniec sezonu ceny rowerów używanych niższe, czyli do 2 tyś jestem raczej nabyć coś sensownego,
hamulce tarczowe, rama w maksymalnym trójkącie pod zabudowę baterii i w fullu by tyłek miej bolał.
W tym zakupie akurat Chińszczyzny nie szukam
Muszę szukać w ramach od 20" w górę bo mam wzrostu 193 cm i waga też 1 z przodu
Obecny do sprzedaży bo nie nadaje się na przeróbkę
- Październik - zakup ogniw i budowa baterii oraz budowa skrzynki
- Listopad - zakup silnika i osprzętu (na Alii okres ostrych promocji)
- Grudzień świętuje
- Styczeń składam i dopracowuje szczegóły
- Luty testy, testy testy i świętuje 😍

Czyli plan czasowy jest
A teraz plan techniczny
Rower będzie jeździł średnio po mieście, więcej wyprawy poza miasto, drogi asfaltowe/ szutrowe /ścieżki leśne czyli trekking
- Rower szukam Giant,
Specialized,Kross, Trek, Canyon - oczywiście używane do 2 tyś zł
- bateria 13 p 8 s, w zależności od ramy może da radę coś większego zbudować co pozwoli na moc oraz spory zasięg (wiem że tak tylko w erze)
- BMS w zależności od ostatecznej budowy baterii
- skrzynkę chcę sam ulepić z żywicy i włókna , oczywiście okleję karbonem 😙
- silnik z sterownikiem w komplecie o mocy 1500 W - 2000 W, w tylnym kole
- akcesoria:
Pas 12 rozbieralny
Manetka przepustnicy pół Twist z kluczykiem
Wyświetlacz Led 3 lub Led 8 z usb ładowaniem (led 3 wydaje mi się bardziej czytelny od tego kolorowego)

Wydaje mi się że ma to ręce i nogi
Założenie że całość z rowerem zamknę w kwocie 4 tyś +/- 500 zł (raczej +)

Na pewno będę miał sporo pytań typu: czy ty dobre, co lepsze, jak wy to zrobiliście że wam to działa a mi nie 😡
O od razu proszę o cierpliwość i wyrozumiałość za głupie może pytania.
Oczywiście od razu już bym chciał was szanowne kompendium wiedzy o parę rzeczy zapytać ale najpierw wypada się przywitać
Hejka 🖖💪
Matis
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:25

Re: Witam ciepło forumowiczów

Post autor: Matis »

Pierwsze zadanie to znaleźć bazę do projektu
Będe jeździł żadko po mieście, więcej wyprawy poza miasto, drogi asfaltowe/ szutrowe /ścieżki leśne czyli trekking
Mam zamiar nabyć w drodze kupna:
Focus
rama XL
amortyzator Rock Shox z blokadą
przerzutkaam tył Xt przód Deore 3x9 korby Fsa
koła 26”
Obręcze Easton X0 two
Damper SR Daidon
Kierownica FSA xc300
Hamulce hydrauliczne Juicy Three
Sztyca i siodełko Concept
Mostek FSA

Rama Xł przy moim wzroście to dobry chyba wybór i ogniw dużo wejdzie 😎
Czy może ktoś zmodyfikował już ten model Focus Super BUD w wersji z damperem równoległym do boku ramy ?
Załączniki
_190907_214920_622.jpg
ODPOWIEDZ