Bydgoszcz - hulajnoga 6500W

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
STELMI
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 04 cze 2020, 19:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Bydgoszcz - hulajnoga 6500W

Post autor: STELMI »

Cześć,
Zarejestrowałem się gdyż mam problemy z ustawieniami BMSa w moim potworku:

Hulajnoga, której zawieszenia są z Langfeite T8 a podest zrobiłem sam od zera, w środku mam pakiet 20S 20P na ogniwach Sanyo BL, łącznie 67Ah, kontroler 2 w 1 2x45A na 72V i 2 silniki 3000W na 60V podłączone do 72V kontrolera co daje w sumie 6500W w hulajce o wadze 60kg ;)
Jechałem już 100km/h nią, przyspieszenie do 50km/h przy napędzie na 2 koła to jakiś obłęd ;)
Są w niej hamulce hydrauliczne z tarczami pływającymi 160m
Problem mam z prawidłowym ustawieniem BMSa z Bluetooth ale o to zapytam w odpowiednim dziale.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2020, 17:26 przez STELMI, łącznie zmieniany 2 razy.
fineasz
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 07 mar 2018, 22:26

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 6500W

Post autor: fineasz »

Podrzuć fotkę jak wygląda ten potwór :)
Awatar użytkownika
STELMI
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 04 cze 2020, 19:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 6500W

Post autor: STELMI »

fineasz pisze:
05 cze 2020, 0:17
Podrzuć fotkę jak wygląda ten potwór :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 cze 2020, 17:25 przez STELMI, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krzysztof F.
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 05 cze 2020, 15:49
Lokalizacja: Gdynia

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 7400W

Post autor: Krzysztof F. »

Siemka.. Co to za małe silniki o tak dużej mocy?
Awatar użytkownika
STELMI
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 04 cze 2020, 19:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 6500W

Post autor: STELMI »

Krzysztof F. pisze:
05 cze 2020, 15:52
Siemka.. Co to za małe silniki o tak dużej mocy?
Obrazek


3000W 60V ale ja im podałem 72V 45A co daje 3240W na silnik, a są dwa ;)
Silniki rozebrałem i wymieniłem chińskie łożyska i uszczelniacze na japońskie a także zabezpieczyłem uzwojenie przed wilgocią sprayem do tego.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2020, 10:30 przez STELMI, łącznie zmieniany 1 raz.
miki
Forumowicz
Posty: 1412
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 6500W

Post autor: miki »

I nie boisz się tym jeździć? Ostatnio hulajnogi są medialne...
sta-szek
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 28 lis 2019, 12:37

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 6500W

Post autor: sta-szek »

miki pisze:
05 cze 2020, 17:40
I nie boisz się tym jeździć? Ostatnio hulajnogi są medialne...
STELMI pisze:
04 cze 2020, 19:39
Jechałem już 100km/h nią, przyspieszenie do 50km/h przy napędzie na 2 koła to jakiś obłęd ;)
nawet F16 cie nie zatrzyma :P nie ma czego się obawiać :lol: :x
Awatar użytkownika
STELMI
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 04 cze 2020, 19:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 6500W

Post autor: STELMI »

miki pisze:
05 cze 2020, 17:40
I nie boisz się tym jeździć?
Od 1.5 tygodnia mam przerwę ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysztof F.
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 05 cze 2020, 15:49
Lokalizacja: Gdynia

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 7400W

Post autor: Krzysztof F. »

STELMI pisze:
05 cze 2020, 17:31
Krzysztof F. pisze:
05 cze 2020, 15:52
Siemka.. Co to za małe silniki o tak dużej mocy?
Obrazek


3000W 60V ale ja im podałem 72V 45A co daje 3240W na silnik, a są dwa ;)
Silniki rozebrałem i wymieniłem chińskie łożyska i uszczelniacze na japońskie a także zabezpieczyłem uzwojenie przed wilgocią sprayem do tego.
Mały ale wariat. 60V i 3000W, to przy twoim aku które ma więcej Volt (72 )to musi być jeszcze więcej mocy niż piszesz..... to i tak wychodzi 6480W, a nie 7400. Skąd wziąłeś reszte mocy? :?: :idea: Bms na minimum 90A?
Ciekawe co by hamownia pokazała?? Fakt że rpm jest duże wynika z prędkości jakie tu podajesz.
Hulajnoga waży 60kg??? "Grubo" z czego jest zrobiona??
Awatar użytkownika
STELMI
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 04 cze 2020, 19:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 6500W

Post autor: STELMI »

Krzysztof F. pisze:
06 cze 2020, 0:31

Mały ale wariat. 60V i 3000W, to przy twoim aku które ma więcej Volt (72 )to musi być jeszcze więcej mocy niż piszesz..... to i tak wychodzi 6480W, a nie 7400. Skąd wziąłeś reszte mocy? :?: :idea: Bms na minimum 90A?
Ciekawe co by hamownia pokazała?? Fakt że rpm jest duże wynika z prędkości jakie tu podajesz.
Hulajnoga waży 60kg??? "Grubo" z czego jest zrobiona??
Błąd miałem bo dla 82V policzyłem bo tyle mam przy pełnym naładowaniu ;)
Hulajnoga jest z aluminium, samo aku waży 23kg, silniki też lekkie nie są, tak samo zawieszenia są masywne.
BMS mam 300A, ten z ali z Bluetooth, ale LCD nie brałem bo nie widziałem sensu.
Zostało mi podłączenie oświetlenia, chcę dołożyć kierunkowskazy, bo dokładałem przetwornicę.

Mam taki BMS i szczerze mówiąc przydałaby mi się pomoc w ustawieniach ;)

https://m.pl.aliexpress.com/item/329975 ... 4c4dJb0HW0
Awatar użytkownika
STELMI
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 04 cze 2020, 19:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 6500W

Post autor: STELMI »

Parę zdjęć z budowy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysztof F.
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 05 cze 2020, 15:49
Lokalizacja: Gdynia

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 6500W

Post autor: Krzysztof F. »

Grubo. Powodzenia w eksploatacji. Niech Ci niesie dużo radości.
Awatar użytkownika
darki
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2018, 7:30
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 6500W

Post autor: darki »

Witam. Fajna hulajka :D
Budujesz swojego Ebika.
Szukasz jakiegoś drobiazgu.
Poszukaj w mojej SZufladzie.
tel. 693 004 127
Pozdrawiam
midi
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 22 lut 2018, 14:25

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 6500W

Post autor: midi »

Hej, super maszyna, mam prośbę, jako iż jestem fanem napędu na oba koła i sam zrobiłem sobie kiedyś skuterek z takim napędem napisz proszę kilka słów jak Ci się tym jeździ , czy masz wrażenie super kontroli trakcji czy może wręcz przeciwnie i stabilniej jeździło by się tylko na tylnym napędzie. Czy ciężko Ci się rusza z dużą mocą i może lepiej było by ruszać z napędem tylko na tył, jak w zakrętach , uślizguje się czy może mega przyklejona i daje wrażenie dużej pewności prowadzenia. Napisz proszę jako praktyk bo masz taki sprzęt i to dość dużej mocy i zapewne troszkę kilometrów już zrobiłeś, jakie są Twoje odczucia.
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
STELMI
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 04 cze 2020, 19:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 6500W

Post autor: STELMI »

midi pisze:
13 cze 2020, 16:19
Hej, super maszyna, mam prośbę, jako iż jestem fanem napędu na oba koła i sam zrobiłem sobie kiedyś skuterek z takim napędem napisz proszę kilka słów jak Ci się tym jeździ , czy masz wrażenie super kontroli trakcji czy może wręcz przeciwnie i stabilniej jeździło by się tylko na tylnym napędzie. Czy ciężko Ci się rusza z dużą mocą i może lepiej było by ruszać z napędem tylko na tył, jak w zakrętach , uślizguje się czy może mega przyklejona i daje wrażenie dużej pewności prowadzenia. Napisz proszę jako praktyk bo masz taki sprzęt i to dość dużej mocy i zapewne troszkę kilometrów już zrobiłeś, jakie są Twoje odczucia.
Pozdrawiam serdecznie.
Hej.
Przy ostrym ruszaniu przód delikatnie się uślizguje, ale to na ułamek sekundy. Na pewno nie jest bezpieczne jak na zakręcie gdy jesteś pochylony na max ustawieniach dasz ostro gazu, bo przednie koło zaczyna być podsterowne i ucieka na zewnątrz zakrętu. Świetne rozwiązanie na szutrach, bo w hulajce koła są małe i napęd na 2 koła bardzo pomaga, żeby się nie zakopać. Kolejny atut to dużo lepsze przyspieszenie, bo ten kawałek gumy, który łączy hulajnogę z asfaltem i jednocześnie pozwala na przyczepność podczas startu jest 2 razy większy.
Podsumowując - kwestia przyzwyczajenia, trzeba mieć respekt, bo moc jest bardzo duża i w ekstramalnej próbie wykorzystania jej w zakręcie może zaszkodzić przedni napęd, ale nie ma co się oszukiwać, że to nie Nurburgring, źeby zależało nam w zakręcie na ułamku sekundy.
Co do napędu to mam przełącznik i mogę jechać z napędem na 2 koła albo tylko na tył
midi
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 22 lut 2018, 14:25

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 6500W

Post autor: midi »

Dzięki, mógł Byś założyć temat w odpowiednim dziale bo sprzęt ciekawy, masz podobne odczucia jak ja, wystarczy nie co popracować nad oprogramowaniem i zrobić kilka trybów w stylu " teren-szosa-max speed itd. " lub pokusić się o kontrolę trakcji czyli gdy koła zmieniają względem siebie prędkość ma się korygować ich rpm względem wolniejszego koła i mamy napęd o dużej sprawności z mega przyspieszeniem na prostej.
Gratuluję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
STELMI
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 04 cze 2020, 19:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 6500W

Post autor: STELMI »

midi pisze:
16 cze 2020, 9:29
Dzięki, mógł Byś założyć temat w odpowiednim dziale bo sprzęt ciekawy, masz podobne odczucia jak ja, wystarczy nie co popracować nad oprogramowaniem i zrobić kilka trybów w stylu " teren-szosa-max speed itd. " lub pokusić się o kontrolę trakcji czyli gdy koła zmieniają względem siebie prędkość ma się korygować ich rpm względem wolniejszego koła i mamy napęd o dużej sprawności z mega przyspieszeniem na prostej.
Gratuluję i pozdrawiam.
zrobię jakieś zdjęcia i wrzucę temat
Awatar użytkownika
STELMI
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 04 cze 2020, 19:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 6500W

Post autor: STELMI »

midi pisze:
16 cze 2020, 9:29
Dzięki, mógł Byś założyć temat w odpowiednim dziale bo sprzęt ciekawy, masz podobne odczucia jak ja, wystarczy nie co popracować nad oprogramowaniem i zrobić kilka trybów w stylu " teren-szosa-max speed itd. " lub pokusić się o kontrolę trakcji czyli gdy koła zmieniają względem siebie prędkość ma się korygować ich rpm względem wolniejszego koła i mamy napęd o dużej sprawności z mega przyspieszeniem na prostej.
Gratuluję i pozdrawiam.
viewtopic.php?f=30&t=5382&p=74865#p74865
MIRO45
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 05 cze 2021, 23:17

Re: Bydgoszcz - hulajnoga 6500W

Post autor: MIRO45 »

Witam, zainspirowałeś mnie budową własnej hulajnogi więc postanowiłem zrobić swoją. Konstrukcyjnie jest prawie gotowa natomiast mam problem z podłączeniem przepustnicy do kontrolera zero 11x 72v masz może jakieś foto kostki takie żeby było widać kolory kabli. Jeśli mógłbyś mi pomóc z góry dziękuję.
ODPOWIEDZ