Witam z powiatu puławskiego

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smal88
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2021, 12:43
Lokalizacja: Puławy

Witam z powiatu puławskiego

Post autor: smal88 »

Cześć zelektryfikowani.

Już dawno zaglądam na Wasze forum, bo chodzi mi po głowie doposażenie mojej starej Meridy Matts Sub 40, 20" rama z 26" kołami.
unnamed.jpg
Rower ma już swoje lata, ale od kilkunastu nie wymagał większych napraw, jest w dobrym stanie. Myślę, że nadaje się do modyfikacji, choć ma hamulce v-brake (swoją drogą działające super). Chodzi mi po głowie Bafang BBS02B 750W, bądź jakiś hub, choć szczerze nie wiem co wybrać.
Przeznaczenie to wycieczki wkoło komina, głównie po asfalcie i okazjonalne dojazdy do pracy oddalonej o 25km.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4987
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Witam z powiatu puławskiego

Post autor: tkoko »

Tradycyjna porada
Z MID'em mniej dłubania w rowerze, masz tylko silnik, wyświetlacz i PAS/manetka do instalacji, oczywiście przy odpowiedniej ramie. Możesz teoretycznie uzyskać większą prędkość niż na HUB'ie bo masz zmienne przełożenie/RPM silnik/koło.
HUB, teoretycznie większa trwałość szczególnie bezprzekładniowy, i łatwiejsza ingerencja w parametry zestawu. Nieco trudniejsze wkomponowanie zestawu w rower.
Wybór należy do Ciebie.
Awatar użytkownika
smal88
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2021, 12:43
Lokalizacja: Puławy

Re: Witam z powiatu puławskiego

Post autor: smal88 »

Mid Bafanga zamówiony, w wersji 750W. Już się nie mogę doczekać. Stary rower dostał nowe opony, łańcuch, kaseta mimo, że łańcuch rozciągnięty nie pokazuje oznak zużycia. Tylko hamulce przednie wymienię chyba na tarczowe. Będzie taka hybryda z v-brake z tyłu, hehe. W motocyklu i tak przodem zazwyczaj hamowałem. Dobrze myślę, że przednie to priorytet? Co polecacie z tarczowych na przód ?
molpiku
Forumowicz
Posty: 244
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:02
Lokalizacja: Kutno, Łódzkie

Re: Witam z powiatu puławskiego

Post autor: molpiku »

A chcesz tarczowe mechaniczne czy hydrauliczne?
Jeśli mechanik to są dobre zaciski avid bb7.
Jeśli hydraulik to minimum deore jeśli ma być marki shimano .
Maciej
Awatar użytkownika
smal88
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2021, 12:43
Lokalizacja: Puławy

Re: Witam z powiatu puławskiego

Post autor: smal88 »

molpiku pisze:
30 kwie 2021, 8:07
A chcesz tarczowe mechaniczne czy hydrauliczne?
Jeśli mechanik to są dobre zaciski avid bb7.
Jeśli hydraulik to minimum deore jeśli ma być marki shimano .
Pojeżdżę chwilę na vbrake i zobaczę czy potrzeba mi czegoś pewniejszego. Raczej mechaniczne wchodzą w grę. Dzięki za propozycję, widziałem tą markę u kuzyna i rzeczywiście skutecznie one hamują.
ODPOWIEDZ