Dzień dobry też z Mysłowic

ODPOWIEDZ
Pepe
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 19 lip 2021, 9:55

Dzień dobry też z Mysłowic

Post autor: Pepe »

Dzień dobry
Zbudowałem już swój rower, nawet dwa. Widzę że fajne forum to się dołączam.
IMG_20200828_093350.jpg
Awatar użytkownika
BeneQ
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 10 kwie 2021, 18:45
Lokalizacja: Milówka

Re: Dzień dobry też z Mysłowic

Post autor: BeneQ »

Witamy

Bateryjka widać większo 17Ah ?
Pepe
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 19 lip 2021, 9:55

Re: Dzień dobry też z Mysłowic

Post autor: Pepe »

nominalnie 16.8 po 15.5 sterownik odcina. Bateria własnoręcznie zgrzewana z ogniw z odzysku
Awatar użytkownika
BeneQ
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 10 kwie 2021, 18:45
Lokalizacja: Milówka

Re: Dzień dobry też z Mysłowic

Post autor: BeneQ »

Pepe pisze:
19 lip 2021, 12:40
nominalnie 16.8 po 15.5 sterownik odcina. Bateria własnoręcznie zgrzewana z ogniw z odzysku
Co do ogniw z odzyku , to kupiłem pare sztuk LH MJ1 i wszystkie były ok to jest 3450 mAh+/- cena 12zł za sztukę
tydzień temu dostałem paczkę z Aliexpres z podróbkami LG MJ1 i 50 sztuk trzyma się powyżej 3450mAh tyle że cena wyszła 9zł za sztukę przy zamówieniu 50sztuk :) teraz pytanie co lepsze ? dodam że oba typy ogniw wyglądają tak samo te z odzysku i te z chin nowe
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Dzień dobry też z Mysłowic

Post autor: lukk »

musiałbyś pomierzyć trochę więcej parametrów aby stwierdzić jak bardzo odstają od oryginałów i porównać je i między sobą i z notą katalogową, sama pojemność wiele nie mówi. Na jutubie jest kilka filmików porównań niby markowych ogniw z ali. Pamiętam, że w przypadku HG2 była bardzo duża różnica Rw (bodajże 2-krotna), oczywiście na niekorzyść chińczyków.
Zmierz chociażby napięcia na tych ogniwach, które kupiłeś, czy wyglądają na fabryczne. W przypadku HG2 z liitokali miały bardzo duże różnice, tak jakby były doładowywane/sprawdzane. Temat na inny dział :)

@Pepe, witam, ciekawy rower, rzadko się spotyka silnik DD na przodzie :)
Awatar użytkownika
BeneQ
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 10 kwie 2021, 18:45
Lokalizacja: Milówka

Re: Dzień dobry też z Mysłowic

Post autor: BeneQ »

Napięcie zmierzone na wszystkich ogniwach 3.55-3.6V Ja już od tego Chińczyka brałem ogniwa zimą 2020 i do dziś trzymają w miarę dobrze.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Dzień dobry też z Mysłowic

Post autor: lukk »

viewtopic.php?f=19&t=5449 w tym temacie masz filmik odnośnie chińskich podróbek HG2.
Skoro już masz ogniwa z 2 źródeł to ciekawe byłoby dokładniejsze porównanie i założenie tematu w tamtym dziale. Jeśli nie masz przyrządu do pomiaru Rw to moze chociaż pomiar DC typu naładowanie do pełna i obciażanie rezystancją, tak żeby pobrać znaczny prąd i mierzyć spadek napięcia. Inna sprawa to trwałość tych parametrów po kilkuset cyklach.
Pepe
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 19 lip 2021, 9:55

Re: Dzień dobry też z Mysłowic

Post autor: Pepe »

lukk pisze:
20 lip 2021, 9:28
@Pepe, witam, ciekawy rower, rzadko się spotyka silnik DD na przodzie :)
Rodzaj przerzutek trochę wymusił ale sprawdza się dobrze.
ODPOWIEDZ