Witajcie ciepło

ODPOWIEDZ
Biegacz81
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2021, 15:52

Witajcie ciepło

Post autor: Biegacz81 »

Hej, nazywam się Paweł i mieszkam niedaleko Katowic. Chciałbym zelektryfikować rowerek na raczej płaskie tereny i by był w miarę lekki, by się go dało wynieść na drugie piętro. Zrobiłem taki mały risercz i chyba by wystarczył mi mały silnik w tyle, bo za szybko nie potrzebuję jeździć. Mam kilka zapytań np. "jakiej mocy i jaki sterownik kupić" ale mam nadzieję że w miarę postępu prac z Waszą pomocą znajdę rozwiązania, za co z góry dziękuję. Teraz jest zima, więc trochę czasu jest na przemyślenia. Pozdrawiam!
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Witajcie ciepło

Post autor: tkoko »

Zasada jest dosyć prosta. Im słabszy silnik (lżejszy) tym słabsza bateria i reszta komponentów a więc i lżejszy rower. Przy 250 watach bez problemu da się zrobić rower o wadze 16 - 20 kg.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Witajcie ciepło

Post autor: Dede »

Witam. Jestem z Rudy Śląskiej jak będziesz miał problem to chętnie pomogę lub chęci spotkać to zapraszam.
Awatar użytkownika
tomekhulajka
Forumowicz
Posty: 114
Rejestracja: 25 paź 2021, 8:46
Lokalizacja: świdwin

Re: Witajcie ciepło

Post autor: tomekhulajka »

No tak powiem tobie że nie mam może doświadczenia wielkiego ale jeździłem na 350W i na 500 W no i moja decyzja była przy przerabianiu zdecydowanie na 500W . Takim rowerkiem to się jeździ normalnie 30km/h a to jego max ale 500W ma przy 30km/h jeszcze zapas mocy czyli nie dostaje tak w du....e . Moim zdaniem jak auto nie pilujesz i.masz zapas mocy to wytrzymuje dłużej . Mocy nie musisz wykorzystywać całej ale fajnie mieć ten zapas .
Wiem co mówię mam hulajke 2x1200 W i wcale nie korzystam z całości ale jak najdzie potrzeba to jest !
Z kolegą kupiliśmy Nissany qashqai 2017r ja 1.2 a kolega 1.6 pojemności silników mój jeździ cały czas na wysokich obrotach i pali 12l w mieście kolego 9 l. I on nie zyloje jego cały czas bo ma zapas .
Tak moim zdaniem to wygląda z wszystkimi co jest na styk .
Ale się napisałem 😀
Biegacz81
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2021, 15:52

Re: Witajcie ciepło

Post autor: Biegacz81 »

Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc i rady. Zastanawiałem się nad zestawem z nexuna https://nexun.pl/pl/products/zestaw-mie ... 5-922.html ale jest tam taki jeden silniczek który mi się podoba, niewiele cięższy a o mocy aż 750W. Niestety jest tylko dostępny na fata https://nexun.pl/pl/products/mxus-xf15- ... e-829.html Może bym takiego silniczka szukał tylko jaki sterownik do niego? Zawsze jakaś rezerwa mocy by była a waga w sumie niewiele większa.
Ostatnio zmieniony 20 gru 2021, 21:18 przez Biegacz81, łącznie zmieniany 1 raz.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Witajcie ciepło

Post autor: Dede »

Linki nie działają do sklepu
Awatar użytkownika
tomekhulajka
Forumowicz
Posty: 114
Rejestracja: 25 paź 2021, 8:46
Lokalizacja: świdwin

Re: Witajcie ciepło

Post autor: tomekhulajka »

Dokładnie nie działa coś
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Witajcie ciepło

Post autor: Yasiu77 »

Wczoraj nie działało a dzisiaj już jest ok. Prawdopodobnie szukasz silnika xf19r z dedykowanym do niego sterownikiem
Ostatnio zmieniony 22 gru 2021, 6:30 przez Yasiu77, łącznie zmieniany 2 razy.
atomek1000
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 18 lut 2018, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witajcie ciepło

Post autor: atomek1000 »

Na początek przejdz się do sklepu albo znajdz uzytkownika niedaleko i przetestuj rowery z różnymi napędami
mid(w ramie)
hub(silnik w kole) 250w
hub 1000w+

to będą totalnie inne doświadczenia z jazdy i pytanie którego oczekujesz od swojego roweru. Ja od razu zacząłem przygodę od huba 1500w+ kończąc na mocy 6500w a potem przejechałem się fabrycznym fatbikem z mid'em 250W od yamahy i nagle zapragnąłem mniejszej mocy :D
Wcześniej : Pomógł 48 razy, postów 1897. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witajcie ciepło

Post autor: WojtekErnest »

atomek1000 pisze:
28 gru 2021, 20:52
... a potem przejechałem się fabrycznym fatbikem z mid'em 250W od yamahy i nagle zapragnąłem mniejszej mocy :D
Bo do tzw. codziennego jeżdżenia i tak z czasem trzeba mieć (choćby jako drugi) maly kompaktowy rower. Z wielu zresztą powodow.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
atomek1000
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 18 lut 2018, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witajcie ciepło

Post autor: atomek1000 »

Akurat w tym przypadku była to przejażdżka na górę Turbacz w nowym targu :D Na rowerze już nie pamiętam dokładnie modelu ale Haibike z typu takich Haibike XDURO FullFatSix 10.0 500Wh (pierwszy lepszy z google ktory podobnie wyglada).
Na plus było to że PAS działał z czujnikiem nacisku i było trzeba się lekko namęczyć na niższych trybach wspomagania a na wyższych właściwie sam fun ;) W porównaniu do poprzedniego mojego ebike full ale o wadze 37kg i ciężkim hubie to kompletnie inna jazda. Mój ebike był jak skuter i jakiekolwiek pomaganie mijało się z celem bo czuć było że totalnie nic nie zmienia :P
Wcześniej : Pomógł 48 razy, postów 1897. - wiadomo gdzie ...:-)
ODPOWIEDZ