skuter z Chin

ODPOWIEDZ
stapis
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2022, 15:06

skuter z Chin

Post autor: stapis »

EFUN - skuter 5,5 KW kupiony w Szwajcarii w lutym 2021. Przywiozłem go poobijanego jesienią. Przestał całą zimę - pod wiatą i przykryty. Baterię miałem w domu. Założyłem - przejechał trochę i dupa. kolega zdiagnozował brak pracy kontrolera - on ma symbol Brushless motor controller efun 72150 Y. Inny kolega go rozkręcił i podejrzewa padniecie procesora. Qrde - ten skuter przejechał 800 km!!! i co teraz?
Da się to jakoś naprawić? Gdzie takie coś kupić?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5817
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: skuter z Chin

Post autor: pxl666 »

może będzie model na naklejce ? szukaj na aliexpress / alibaba . ewentualnie podmianka sterownika na odpowiedni mocowo i powinno być ok . chyba ze masz tam jakiś custom display
gienek333
Forumowicz
Posty: 632
Rejestracja: 19 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Kraków

Re: skuter z Chin

Post autor: gienek333 »

Takie sterowniki często mają różne zabezpieczenia i trzeba to sprawdzić. Przykładowo manetka (czasem potencjometr) przy włączaniu "stacyjki" musi być w pozycji "0" (czasem sterownik sprawdza prąd manetki), hamulce, jakieś pomiary temperatury, czujnik rozłożonej stopki i co kto sobie wymyślił ;) .
stapis
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2022, 15:06

Re: skuter z Chin

Post autor: stapis »

mam custom display (wyswietlacz prędkosci, naładowania, przebiegu itd.) Ona ma zabezpieczenie w postaci właczanego bezpiecznika (esa). Jesienią jeździł super, a teraz po zimie dupa. Na razie napisałem do firmy w Szwajcarii, która nimi handluje. Na amazonie sa podobne z tym samym oznaczeniem 72150. Wyglądają identycznie z zewnątrz, ale czy to będzie chodzić??? A czy kontroler jest reperowalny???
gość
Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:28

Re: skuter z Chin

Post autor: gość »

Układ przewodów może być inny ale funkcje będą takie same.

Co działo się dokładniej ze skuterem?
Bo u mnie nie było właściwego styku we wtyczce czujników hall'a przez co kontroler wariował, koło podskakiwało albo blokowało się.
ODPOWIEDZ