manetka kciukowa - montować czy nie???

ODPOWIEDZ
biker55
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 02 maja 2022, 9:49

manetka kciukowa - montować czy nie???

Post autor: biker55 »

biker55

jestem tu nowy i z góry przepraszam za jakieś niedociągnięcia...

Chciał bym uzyskać pewne informacje odnośnie montowania manetki do fabrycznego roweru elektryka który nie jest w nią wyposażony i nawet nie ma czujników hamowania. Ma natomiast kontroler z załączaniem wspomagania i jego doboru w zależności od potrzeb, włącznik świateł i stan akumulatora.
Czujnik PAS jest najprawdopodobniej umieszczony na osi suportu .
Męczy mnie sprawa czy da się w takim rowerze zastosować dodatkowo manetkę kciukową i czy w takim przypadku konieczna jest wymiana kontrolera i sterownika oraz jakiego typu powinny to być komponenty.???
Sam jestem użytkownikiem "elektryka" po konwersji nowej damki KROSSA. Niestety nie było to rzeczą prostą bez pomocy warsztatu ale się udało.
Manetka kciukowa jak dla mnie jest bardzo pomocna podczas jazdy tak w warunkach miejskich (skrzyżowania, podjazdy pod górki czy jazda w tłumie ludzi) Zestaw do konwersji kupiłem u Chińczyka a bagażnik z baterią i ładowarką w Wawie. Silnik 1kW zapleciony w tylnym kole, akumulator z tyłu na bagażniku. Jeżdżę tym już piąty rok i jak na razie zestaw spisuje się nader dobrze. Fakt że już sama bareia mniej trzyma ale jeszcze te 50km da się na tym zrobić. Rower waży około 30kg + moje 120kg to już jest co robić.W grę wchodzi również kwestia wiatru bo od niego w dużej mierze zależ zużycie baterii. Niedawno nabyłem używany fabryczny rower ebike z silnikiem w tylnej piaście 250W z przekładnią. Do tego sprawna bateria(na ramę)i ładowarka. Poprzedni zastaw był na 48V 13Ah a obecny jest na 36v 10Ah. Czy uda się dołączyć taką manetkę w tym konkretnie rowerze????
ODPOWIEDZ