Lokalizacja roweru, GPS

Okazje, promocje, linki, sklepy, opinie
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Lokalizacja roweru, GPS

Post autor: Dede »

Takie przetwornice step down mają duży prąd spoczynkowy, kiedyś sprawdzałem i pobierały 20mA prądu przy 20S 84V do GPS użyłem przetwornicy impulsowy na transformatorze i one spoczynku pobierały zaledwie 1mA na 84V.
Ja mam taki GPS co bardzo mało prądu pobierają spoczynku i przy pełnym aku może być bez ładowania 9 miesięcy.
Ale jak wybierzesz przetwornice step down i połączenie z GPS co dużo pobierają energii to możliwe że taki akumulator wyładuje w ciągu 1 miesięca lub 3 miesiące zależy od stopnia naładowania akumulatora i pojemności
kabis
Nowicjusz
Posty: 0
Rejestracja: 25 maja 2022, 13:29
Kontakt:

Re: Lokalizacja roweru, GPS

Post autor: kabis »

do niedawna szczerze mowiąc nie wiedziałem, że są takie gpsy montowane i że można samodzielnie za stosunkowo nieduże sumy zakupić sobie taki nadajnik i zalożyć u siebie. dobrze, że to jest możliwe - sam miałem skradziony rower dwukrotnie i teraz jestem bardzo ostrożny
mirrekk
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 23 lut 2020, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lokalizacja roweru, GPS

Post autor: mirrekk »

Od ponad roku korzystam z gps ZX303: https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... 1802mfAupK
oraz przetwornicy: https://www.aliexpress.com/item/3285502 ... 1802mfAupK
Do przetwornicy dołożyłem diodę, która obniża napięcie z 5V do ok 4.3V (napięcie pracy gps to 4.2v)
Wszystko bardzo małe, zamontowane w hailongu:
1655904905759.jpg
Świetną funkcją tego gpsu jest czujnik wstrząsu. Każde poruszenie roweru powoduje wysłanie wysłanie do mnie smsa.
W taryfie 'play odNowa' roczny koszt używania to 5zł.
gość
Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:28

Re: Lokalizacja roweru, GPS

Post autor: gość »

Spoko patent.
Dzięki za polecenie play pod lokalizator.
Syllabub
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 30 wrz 2022, 21:07

Re: Lokalizacja roweru, GPS

Post autor: Syllabub »

ODPOWIEDZ