Wspólny zakup Dengfu E82 i Bafang m560

Okazje, promocje, linki, sklepy, opinie
ODPOWIEDZ
jaxkubqq
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 22 maja 2023, 12:37

Wspólny zakup Dengfu E82 i Bafang m560

Post autor: jaxkubqq »

Planuję zamówić z Chin ramę:
dengfu e82, karbon, wydaje się najfajniejsza ze wszystkich (ulepszona rama dengfu e10), niska waga, skok 170mm (prawdopodobnie możliwy 185mm z damperem 230x65 i kołem 27.5er), kąt główki 64stopnie, miejsce na baterie 1008wh.

Kolor czarny mat w cenie
Ciekawy kolor płatny 85$:


Silnik Bafang m560, też wydaje się optymalny niska waga, moment 130 i moc 500 lub 750w nominalna
https://www.bafang-e.com/en/products/mo ... eries/m560
Mini wyświetlacz dpc245

Koszt ramy to 800$, silnik 680$, wysyłka i dodatkowo opłata dla pośrednika, prawdopodobnie ok 300$

Dedykowana dla tej ramy bateria 48v 1008wh, koszt 380$, przy zamowniu baterii koszt przesyłki nieco wzrasta.

Oś do ramy i stery koszt 24$

Planuję zamówić co najmniej dwie sztuki jakby ktoś był chętny to dać znać, koszt przesyłki dzielimy.

Mogę się też dołączyć do zamówienia jeśli ktoś akurat planuje zamawiać, ja chcę zamówić od "Ben dengfu", chili sen nie ma aktualnie ramy e82.
Załączniki
IMG_20240226_112846.jpg
rezystor1990
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 17 wrz 2020, 11:14

Re: Wspólny zakup Dengfu E82 i Bafang m560

Post autor: rezystor1990 »

Fajny lifting ramy. Geometria się zmieniła się na plus np. kąt główki ramy/rury podsiodłowej czy skok zawieszenia. Wprowadzili ostatnio modne prowadzenie linek przez główkę ramy. Ciekawe jaka jest rzeczywista waga ramy bo to co podają na obrazku nie zawiera wszystkich elementów. E10 ważyła koło 3,5kg a z puszką na baterię 4kg. Tutaj nie spodziewał bym się różnic ale może coś uczkneli na masie. Ciekaw też jak ogarnęli baterię 1000Wh bo do E10 można było taką zbudować ale tylko samemu bo trzeba się było pozbyć oryginalnej puszki.
Ponoć dostępne na razie są ramy w rozmiarze M, trzeba na to zwrócić uwagę.

Co do kosztów to jak kiedyś ich pytałem o E10 i silnik M600 to wychodziło tak:
-rama 799$
- M600 700$
- bateria 840Wh 430$
- przesyłka całości 560$
- opłata platformy 2% - 90$
Czyli w sumie 2248$ tyle że to było rok temu może przesyłka potaniała.

Co do ciekawych ram rzuć okiem na tego dzika:
https://www.hybridizer.com/?page_id=20

Na OLX gość sprzedaje te ramy za 8k (rama+silnik+bateria+amor tył)
Załączniki
1000016651.jpg
1000016653.jpg
1000016655.jpg
jaxkubqq
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 22 maja 2023, 12:37

Re: Wspólny zakup Dengfu E82 i Bafang m560

Post autor: jaxkubqq »

Właśnie nie wiem co te ramy do ebajków takie ciężkie.
Dla tego dengfu producent podaje ok 2.2kg sama rama. Więc nawet jak do tego doliczymy damper 400g, oś 50g, stery 100g, pokrywę baterii ok 300g, tuleje wahacza? Ok 100g to w dalszym ciągu ciężko dobić do 4 kg.
A to normalne że ramy full carbon nawet full ważą w okolicach 2,5 kg (ramy hardtail MTB potrafią ważyć poniżej 1kg), pewnie producenci dają więcej materiału żeby były wytrzymalsze, ale też nie ma co przesadzać szczególnie że do tych ram dedykowane są słabsze silniki.

Podasz link do OLX gdzie sprzedają te podobne ramy z silnikami i bateriami?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5862
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wspólny zakup Dengfu E82 i Bafang m560

Post autor: pxl666 »

ramy są ciężkie bo prościej jest nadać więcej materiału niż projektować i wykonywać setki iteracji celem uzyskania maksymalnie wycieniowanej i wytrzymałej.
pozatym trudniej później o powtarzalność bo carbon się jednak robi ręcznie
rezystor1990
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 17 wrz 2020, 11:14

Re: Wspólny zakup Dengfu E82 i Bafang m560

Post autor: rezystor1990 »

Właśnie nie wiem co te ramy do ebajków takie ciężkie.
Sama rama jako carbon jest lekka. Reszta masy to osprzęt. Sam link do tylnego zawieszenia waży prawie 0,5kg (ten co ważyłem to z ramy E55), do tego waga prawdopodobnie nie zawiera wagi śrub, łożysk, tulejek, mocowania akumulatora, zamka akumulatora itp. Wiele tych części w analogach nie ma a link może być dużo delikatniejszy. Trudno porównać do masy poprzednika (E10) bo ona nie była w taki sposób podawana, była podawana masa już po złożeniu. Dzięki temu że chińczyk materiału nie żałuje to widziałem może ze dwie ramy które się uszkodziły przy czym jedna w wyniku dzwona a druga to już nawet nie pamiętam.



https://www.olx.pl/d/oferta/frame-set-r ... Y3Jk8.html
Załączniki
Screenshot_20.jpg
Screenshot_21.jpg
rezystor1990
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 17 wrz 2020, 11:14

Re: Wspólny zakup Dengfu E82 i Bafang m560

Post autor: rezystor1990 »

pozatym trudniej później o powtarzalność bo carbon się jednak robi ręcznie
Tutaj można zobaczyć ile mięsa dają (E55).


a tutaj jak produkują (E55):


Zostawiam dla potomnych. Masy ram E82 i Hybridizer sann
Załączniki
E82 waga.jpg
Hybridizer.jpg
kopiekoparka
Nowicjusz
Posty: 0
Rejestracja: 12 cze 2023, 15:41

Re: Wspólny zakup Dengfu E82 i Bafang m560

Post autor: kopiekoparka »

Czesc i jak wygląda temat z zakupem ?
Czy do tych kosztów urząd celny moze doliczyc VAT i podatek antydumpingowy na rame? Czy temat wysylki ogrania posrednik za te 300$?
Na olx faktycznie ktos sprzedaje ramy dengfu, co prawda drożej ale bez dodatkowych nieprzewidzianych kosztów. Co czyni zamawianie bezposrednio z chin pojedynczego elementu do przemyslenia. Inna sprawa ze na stronie dengfu mozna tez kupic caly rower na ramie e55 z silnikiem m600 za 2800$$ + wysyłka do PL 400$$.
rezystor1990
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 17 wrz 2020, 11:14

Re: Wspólny zakup Dengfu E82 i Bafang m560

Post autor: rezystor1990 »

Czy do tych kosztów urząd celny moze doliczyc VAT i podatek antydumpingowy na rame?
Musisz napisać wiadomość do chińczyka co chcesz kupić i że chcesz przesyłkę w formule DDP. W odpowiedzi poznasz ostateczne koszty zabawy.

DDP – skrót angielskiego określenia Delivered Duty Paid (to a named place of destination), które tłumaczy się dosłownie „dostarczone, cło opłacone (do oznaczonego miejsca przeznaczenia)”, oznacza formułę dostawy towaru, w której organizację i koszty załadunku, transportu do nabywcy, ubezpieczenia oraz ewentualnych opłat celnych bierze na siebie sprzedający wraz z ryzykiem związanym z utratą lub uszkodzeniem towaru, który stawiany jest do dyspozycji kupującego pod ustalonym przez niego adresem dostawy.
Na olx faktycznie ktos sprzedaje ramy dengfu, co prawda drożej ale bez dodatkowych nieprzewidzianych kosztów.
Ogólnie trochę późno już jest na zamawianie z chin bo przesyłka trwa od miesiąca do trzech. Z OLX masz na już bez całych ceregieli z chińczykami. Ja bym wybrał teraz chiny ze względu na ramę E82 bo te na olx to E10. Jeżeli chcesz zamówić razem z ramą silnikiem lub/i baterią to taniej będzie kupić z chin jeżeli samą ramę i E10 ci odpowiada to nie ma sensu kopać się z chińczykami bo na OLX cena przy takim założeniu jest spoko.
Inna sprawa ze na stronie dengfu mozna tez kupic caly rower na ramie e55 z silnikiem m600 za 2800$$ + wysyłka do PL 400$$.
Na tej ramie to jest silnik M620 czyli bafang ultra. Jeżeli w tej cenie jest dostawa DDP to czy cena jest dobra każdy musi sobie na to sam odpowiedzieć.
ODPOWIEDZ