Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Okazje, promocje, linki, sklepy, opinie
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: scuda »

Jak w temacie, wiem ze Tas poleca zrobic swoje z tasmy węglowej, lecz wolałbym jednak jakieś fajne gotowe, niedrogie gotowe konstrukcje.
Znalazłem jeszcze coś takiego
https://pl.aliexpress.com/item/1-Para-1 ... 0000000000
Tylko czy dałoby się zasilić to zamiast 12v na 3,7 tak żeby np. z akumulatorkiem na narty sobie wziąć ?
Ostatnio zmieniony 25 lis 2018, 17:01 przez scuda, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
GiantTrance3KW
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 04 maja 2017, 14:10
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: GiantTrance3KW »

scuda pisze:
25 lis 2018, 16:53
Jak w temacie, wiem ze Tas poleca zrobic swoje z tasmy węglowej, lecz wolałbym jednak jakieś fajne gotowe, niedrogie gotowe konstrukcje.
Podpinam się do pytania ;-)
Ja czasem jak jest już extremalnie stosuję ogrzewacze chemiczne do rękawic, mają zresztą inne zastosowania również, ale może są jakieś gotowe elektryczne produkty godne polecenia i sprawdzone przez kogoś..
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: scuda »

Jeszcze znalazłem regulator do tego :)
https://pl.aliexpress.com/store/product ... 79d01ttuIC
wladek312
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 18 mar 2018, 20:34

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: wladek312 »

Kupiłem w promocji na 11.11 za 21$ takie rękawice: https://pl.aliexpress.com/item/Zima-USB ... c0fAzKrj9] powinny dojść na dniach, mam też podgrzewane małe prostokąty podłączane do usb: https://pl.aliexpress.com/item/1-Para-5 ... 5c0fAzKrj9 lecz gdy włożę je do rękawiczek to grzeją za mocno. Do butów pewnie będą w sam raz :)
Scott reflex fx25+QS 35h 6T+sinus 50A+16s6p GA
Awatar użytkownika
leszcz
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:39
Lokalizacja: Rumia

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: leszcz »

Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: Mariusz_p »

Pierwsze które wrzuciłeś - mam. Niestety. Na 12V grzeją kiepsko, ciepło jest dopiero na 4S. Ale i tak dupy nie urywa powiem szczerze. Ręce nie marzną ale ciepłe też nie są. Na 1S to nawet nie poczujesz ogrewania
tgra
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 13 sty 2019, 9:45
Lokalizacja: Łomża

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: tgra »

Testowałem różne. Miałem również Zaniera. Szału nie było i po kilkunastu użyciach padły. Podejrzewam, że druciki zasilające się w końcu przerwały. Teraz jeżdzę na jednopalczstych z owczej wełny i jestem zadowolony. Jak jest duży mróz wkładam ogrzewacze zippo.
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: Vegasnight9 »

tgra pisze:
13 sty 2019, 10:54
Testowałem różne. Miałem również Zaniera. Szału nie było i po kilkunastu użyciach padły. Podejrzewam, że druciki zasilające się w końcu przerwały. Teraz jeżdzę na jednopalczstych z owczej wełny i jestem zadowolony. Jak jest duży mróz wkładam ogrzewacze zippo.
Takie coś wkładasz w rękawice?
https://allegro.pl/oferta/wroclaw-ogrze ... cd58ccfcdb

Wygodnie ?

I jeszcze jedno pytanko - gdzie w PL można kupić taśmę węglową o której Tas mówi na blogu
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: Wojtek »

Ja też należę do tych rozczarowanych elektrycznymi rękawicami. Kupiłem wypasione za ponad 90 USD rok temu. I śmiem twierdzić, że lepsze są dobrze dobrane, zwykłe, porządne, firmowe, choćby z Decathlona. Przy czym podkreślam DOBRANE do dłoni, palców, ruchomości i położenia stawów. Jak nie będzie właściwego obiegu krwi, to i przy +10*C na zewnątrz łapy zmarzną w tych ogrzewanych. Mnie właśnie przeszkadzają elementy grzewcze, choć przez pierwsze pół godziny wydaje się super fajnie ciepło.
Awatar użytkownika
kinats
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 23 kwie 2019, 4:06

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: kinats »

bo się przymierzam w najbliższym czasie do takiego testu, jak się uda pokażę wyniki. Pytanie mam do użytkowników, czy w przypadku przeznaczenia na rower, nie było by zasadne, aby element grzejny, elastyczny, był nad palcami? Osłaniał by przed ewentualnym przewiewaniem, był mniej narażony na uszkodzenia mechaniczne w dłuższym okresie. Co sądzicie o takim rozwiązaniu, biorąc pod uwagę, że przynajmniej w teorii jadąc na rowerze, trzyma się za kiere, więc wewnętrzna część palców chyba mniej narażona na wyziębienie?
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: WojtekErnest »

Chyba raczej odwrotnie, bo czesc wewnetrzna palcow jest bardziej unerwiona, i to cieplo bardziej odczujemy. Ale przy okazji sprawdze :-)
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
pape
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 13 maja 2019, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: pape »

A co myślicie o podgrzewanych manetkach? Kupiłem takie do motocykla parę ładnych lat temu, ale leżą w szafie. 12V i chyba 4A (niestety wszystko opisane po niemiecku). Cykl włączenia 5 min.
ZaQ_1
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 25 wrz 2019, 21:27

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: ZaQ_1 »

A sprawdzaliście owiewki? Bo może kiedy dłonie będą osłonięte od wiatru, wystarczą zwykłe ciepłe rękawice.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: pxl666 »

zamówiłem te na probę , opisze jak dojdą .
https://pl.aliexpress.com/item/32836524 ... b201603_53
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: WojtekErnest »

Sprawdzilem odczuwalnosc ciepla w zaleznosci od strony dłoni. W mojej konstrukcji (wklad grzejny jednostronny w cienkim materiale) i taka lekka pseudorekawiczka wlozona do rekawic narciarskich, jest zauwazalnie lepiej jesli element grzejny jest od strony wewnętrznej reki.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: pxl666 »

chińczyk ma tez gotowe same wsady , bez zasilania , testowaliście ?
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: Tooropek »

pxl666 pisze:
09 gru 2019, 8:30
chińczyk ma tez gotowe same wsady , bez zasilania , testowaliście ?
Testowaliśmy. Dwa rodzaje. Do tych prostokątów, które defacto zasila się z 5V 2A usb dokładam sterownik za 7zł i mam fajne grzanie. Używam do jednej rekawiczki bo nie mam krążenia w 2 palcach, a raczej ich pozostałości. Ten cały "wkład rękawiczki" grzeje dobrze, ale wymaga podocinania i wszycia w rękawiczkę, do niego nie ma usb i trzeba pakiet 2S zrobić samemu i zabezpieczyć. Są gotowe pakiety do tego drugiego rozwiązania, ale ja nie ufam chińskim bateriom i wolę samemu zrobić. Taki wkład zasilam z 2x sanyo ga i na pare godzin mam ciepło, nie określę dokładnie poboru prądu bo nie jestem aż tak wnikliwy - ma grzać i tyle. Zdjęcie poglądowe o czym mowa.

Obrazek
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: pxl666 »

Czyli koszyk szeregowy , bmsik 2s i wio ?
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: Tooropek »

Tak jest. Najlepiej zrobić 2S z baterii od telefonów, są płaskie i można je zabudować w rękawiczce. Bms wystarczy do ładowania albo bez bmsa a ładowarką modelarską bo moduł ze zdjęcia odcina przy niskim napięciu, u mnie lekko powyżej 5V na niskim trybie grzania także super, bo wykorzystuje cały potencjał zgromadzony w 2S.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: WojtekErnest »

Też używam tego wsadu z przełacznikiem prądu (sterownikiem). Wsad został z drugiej strony podszyty bawełnianą cienką 'szmatką' i wsuwam to w rękawice. Przy 8V pobór prądu ok 0,55 A.
Załączniki
Ogrzewanie_rekawice_2.JPG
Ogrzewanie_rekawice_1.JPG
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
redwater
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 15 sie 2019, 18:22

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: redwater »

A moze by zastosowac manetki podgrzewane motocyklowe ?
tsdz2 w miejskim turladle.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: pxl666 »

Myślę że mniejsze straty jednak wewnątrz izolowanych rękawic są...
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: scuda »

Mniejsze straty napewno ale manetki mozna podpiąć pod duzy akumulator w rowerze.
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: Vegasnight9 »

46,28 zł 6%OFF | Mężczyźni kobiety 12V rękawice motocyklowe podgrzewane podkładki elektryczny element grzejny zimowe zewnątrz termiczne ciepłe rękawiczki podgrzewacz 18*18cm
https://a.aliexpress.com/nFicNYK4
Obrazek




56,11 zł 10%OFF | 12 V elektrycznie podgrzewane wkładki ogrzewacz do stóp + zapalniczka do papierosów i 3 tryby regulator temperatury gorąca wkładki do buty do golfa
https://a.aliexpress.com/rWev8pu4
Obrazek
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: sky »

Orientuje się ktoś gdzie szukać tych rękawiczek bawełnianych o których pisze Tas na blogu? Mam gotowe rękawiczki od chińczyka ale to lipa jest, grzeje tylko centralne. Dlatego w końcu chcę zrobić takie jak Tas, mam wszystko poza rękawiczkami :D
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: WojtekErnest »

Takie bawelniane są na bazarkach/ w sklepikach/hurtowniach z chińskim towarem. Czyli wszedzie., Pewnie w supermaketach tez Auchan, Castorama, itd
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: sky »

OK to będę szukał. Trafiłem na takie kosmetyczne, fajnie wykonane ale niestety nawet największe są za małe na moje dłonie.
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: Vegasnight9 »

Miał ktoś z Was styczność z firmą Glovii ?

Opinie mają dość dobre i tak się zastanawiam czy warto.

np. takie:
https://www.domenasportowa.pl/product-p ... html#close
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: Przemek »

no jakieś nie za tanie
miałem ostatnio możliwość sprawdzenia podobnych za podobną cenę i jak by to opisać .... szału brak :roll:
w moich od chińczyka za parę złoty w których też szału nie ma urwałem kabelek i żeby je polutować musiałem je wybebeszyć i okazało sie że niema w nich taśmy węglowej tylko trochę tego sznurka/ włókna modelarskiego co jest na metry za grosze, tak że myślę o zakupie kilku metrów sznurka węglowego i sie zobaczy jak będą grzać
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: pumexior »

Ja przy okazji 11.11 kupiłem te rękawiczki: https://pl.aliexpress.com/item/32845707 ... 5c0fE2zGun
Jakość wykonania ok, przychodzą w futerale, dwa pakiety, ładowarka. Ogólnie powiedziałbym, że są ok, ale jak za taką kasę to zbyt słabo grzeją. Do temp. 0 stopni są wystarczające i faktycznie czuć różnice w porównaniu do nieogrzewanych, ale na mrozie już nie wystarczają. A szkoda, bo mają regulacje mocy grzania, i moim zdaniem na najwyższym stopniu powinien być piec żeby na mrozie dawało radę, a dwa słabsze tryby były by na zwykłe chłodne dni. Mi wystarczają, bo poniżej zera nie jeżdżę, ale biorąc pod uwagę cenę to drugi raz bym ich nie kupił :)
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: sky »

Do 0*C to mi wystarczają dobre nieogrzewane, niebawem zrobię swoje ogrzewane wg poradnika i porównam z ogrzewanymi chinolami :)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: WojtekErnest »

Ze swoimi dzisiaj jezdziełem. Ewidentnie lepszy efekt jesli element grzejny jest od strony opuszków palców/dłoni. Dociskając kierownicę, robi się zdecydowanie cieplej. Jest OK, jak na takie temperatury i niezbyt długi trasy.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: elektrotonus »

pumexior pisze:
05 sty 2020, 14:21
Ja przy okazji 11.11 kupiłem te rękawiczki: https://pl.aliexpress.com/item/32845707 ... 5c0fE2zGun
....
Jaki rozmiar ? Czy zgadza się z tym co jest w tabeli rozmiarów ?
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: pumexior »

sky pisze:
06 sty 2020, 10:27
Do 0*C to mi wystarczają dobre nieogrzewane, niebawem zrobię swoje ogrzewane wg poradnika i porównam z ogrzewanymi chinolami :)
To zazdroszczę dobrego krążenia, ja przy 0 stopni i ze zwykłymi rękawiczkami miałbym dość jazdy po paru kilometrach :)
elektrotonus pisze:
06 sty 2020, 14:33

Jaki rozmiar ? Czy zgadza się z tym co jest w tabeli rozmiarów ?
Ja wziąłem XL i pasują jak trzeba także rozmiarówka jest ok :)
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: sky »

pumexior pisze:
06 sty 2020, 15:04
sky pisze:
06 sty 2020, 10:27
Do 0*C to mi wystarczają dobre nieogrzewane, niebawem zrobię swoje ogrzewane wg poradnika i porównam z ogrzewanymi chinolami :)
To zazdroszczę dobrego krążenia, ja przy 0 stopni i ze zwykłymi rękawiczkami miałbym dość jazdy po paru kilometrach :)

Ale tylko z dłońmi tak mam. Dzisiaj ok 1*C jechałem w zwykłych rękawiczkach a po 30min włączyłem wkładki w butach i zostały do końca 50km wycieczki i było idealnie ;)
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: Wojtek »

pumexior pisze: ↑05 sty 2020, 14:21
Ja przy okazji 11.11 kupiłem te rękawiczki: https://pl.aliexpress.com/item/32845707 ... 5c0fE2zGun
....
Jaki rozmiar ? Czy zgadza się z tym co jest w tabeli rozmiarów ?

Kupiłem tej samej firmy rękawiczki na ubiegłą zimę i w moim przypadku wypadało na pograniczu L i M ze wskazaniem na L. Gdy rękawiczki przyszły, to doszedłem do wniosku, że M prawdopodobnie były by też dobre, choć nie mam pewności czy gdzieś by nie cisneły. Generalnie również nie powiem bym był w 100% zadowolony i kupił ponownie. Proponował bym zakupić jakieś porządne zwykłe rękawiczki w sklepie stacjonarnym z możliwością przymiarki do ręki i wybrać te, które będą leżały idealnie (kwestia krążenia) i grzane manetki/nakładki. W motocyklu mam Oxfordy i z włączonymi na full, ręce mi się w rękawicach pocą. Od zewnętrznej strony też nie ma problemu, bo mam handbary, a i awaryjnie rękawiczki na chwilę w razie czego można też ubrać lewą na prawą rękę i ogrzać nieco zewnętrzną część dłoni. No, a na rowerze męczę te ogrzewane, choć pewnie prędzej czy później zrobię jednak grzanie w manetkach.
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: Przemek »

Kumple zamówił sobie te wkłady bo chciał włożyć je tek jak pisze Wojtek do rękawiczek , miało być prosto i ławo ale nie przewidział że przyjdą tak WWWIELKIEEE jak na łapę jakiegoś goryla albo niedźwiedzia nieumiał sie do nich zabrać i w koncu dal je mnie

tu zdjęcie tego wkladuuuuu i rękawiczki bawełnianej.
Obrazek
ale podczas fastrygowania ich okazało się ze nawet dobrze że przyszły takie wielkie, bo można kosówki palców owinąć prawie do pierwszego stawu przez to grzeją świetnie opuszki
same fastrygowanie na lewej ręce wkładu prawą spoko szlo jak z bicza, ale fastrygowanie prawej rękawiczki lewą ręką masarka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
efekt finalny
Obrazek
i jak to u chińczyka, pomimo że obie biorą tyle samo prądu jedna świeci jaśniej a druga słabiej, ale to już szczegół,
co do grzania to powiem ze są prawie rewelacyjne, a prawie dlatego że brakuje jeszcze grzałki po wewnętrznej części dłoni dal efektu 6/6, teraz określam jako w pełni zadowalając 5/6
Gdybym robił jeszcze raz to dożył bym grzanie wnętrza dłoni, i zamiast takich rękawic ja na zdjęciu użył bym rękawiczek z neoprenu, ale nie wiadomo jak z trwałością syntetyku kontra kozia skora,
planuje też wkładki do butów, nawet już leża, chce je zasilić z tego samego pakiety 2s ale to może sie okazać "palący" problem dla stup bo one są na 4-5V przy 8V może być piekło, przydał by sie jakiś mikro wyłącznik termiczny do 40C który pociągnie pod 1A choc przyznam że nie sprawdzałem poboru tych wkładek
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: WojtekErnest »

Zrobilem odwrotnie tzn grzanie od wewnątrz dloni i uwazam ze jest lepiej. Dłonią trzymasz kierownice czyli dociskasz grzalki do skóry. Tez uwazam ze jest niezle....
Sterownik tych wkladek ma 3 tryby wiec mozna ustawic sobioe poziom ciepla.
.Ps w tamtym roku solidnie zmarzlem i stąd decyzja. W tym mam juz rekawiczki ale .... zimy nie ma :-)
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: Przemek »

WojtekErnest pisze:
19 sty 2020, 11:18
...
Sterownik tych wkladek ma 3 tryby wiec mozna ustawic sobioe poziom ciepla....
ta regulacja polega na włączaniu i wyłączaniu grzałki, w trybie max jest stale 0.8A w trybie 50% ampery skaczą od.8A do 0.5 mniej więcej co sekundę a na mini 0.8A -0.3A


szukam i szukam wyłącznika termicznego do wkładek ale niema nic poniżej 5mm grubości , macie coś zaproponować żeby było ultra cienkie i nie gniotło w stopę
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: Tooropek »

Patrz na wymiary. https://sklep-elektronik.pl/bezpiecznik ... xn045.html

Dołóż materiału na około pod piętę dla wyrównania i w "okienku" wstaw wyłącznik. Chyba nic mniejszego nie ma poza tymi wyłącznikami.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: Vegasnight9 »

Ja kupiłem kilka dni temu Glovii GS5
Obrazek

Jakość bardzo wysoka, porządnie wykonane skórzane rękawice.
Jak przetestuje dokładnie to napisze opinie. Póki co po jednej jeździe przy temp 5°wrażenia na plus :)
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: pxl666 »

Jaka cena , ile wytrzymuje aku i jak spasował rozmiar ?
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: Vegasnight9 »

pxl666 pisze:
19 sty 2020, 16:35
Jaka cena , ile wytrzymuje aku i jak spasował rozmiar ?
470zł dałem, rozmiar XXL - dla mnie idealna długość na palce, aku trzyma zgodnie z opisem producenta. Mam zamiar w przyszłości zrobić akumulatorki swoje z 2x18650 lub podłączyć bezpośrednio pod instalacje roweru 12V
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: pxl666 »

No wygląda na porządne
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: Vegasnight9 »

Tak się zastanawiam czy podłączyć rękawiczki Glovii bezpośrednio pod 12v roweru... (z pominięciem akumulatorów które oryginalnie mają 8.4V). Jak myślicie będzie działać czy coś się ujara?

edit:
/sprawdziłem - działa :) i grzeje jak trzeba.
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
siejeje
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 05 cze 2018, 13:23

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: siejeje »

Tutaj moje podejście do tematu, czyli rękawiczki z decathlonu obszyte oplotem do kabli a w środku rowing węglowy. Rozwiązanie to wymyślił kolega BlueWings. Nie testowałem jeszcze w boju. Na sucho fajnie grzeje, zmierzone 50 stopni. Koszt śmieszny, bliski zeru :)
Zasilanie 12V z przetwornicy. Oczywiście na to jeszcze pójdą rękawice wiatroszczelne.
Załączniki
20200104_212714.jpg
20200104_212745.jpg
20200104_212813.jpg
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: pxl666 »

kupiłem takie z ali , póki co to niewiem jak grzeją bo są cieple bez grzania ai mrozów narazie nie ma na testowanie ...

Obrazek

https://photos.app.goo.gl/aUZmhyp3Tc92q7w17
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: verre »

hmmm, jakby podobne, ja zamówiłem te : https://pl.aliexpress.com/item/32836524 ... 5c0f7jRCJ4
ale czekam aż koronawirus zdechnie ;)
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
wojtek9300
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 28 mar 2019, 13:55
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: wojtek9300 »

Witam.
Ja swego czasu kupiłem takie:
https://pl.aliexpress.com/item/1005001604732447.html
Zasilane z USB. Okazało się, że USB to 5V i 2A, więc sumarycznie tylko 10W mocy. Wypada po 5W na rękawiczkę. Przy podłączeniu np. do kompa, rękawiczki robią się ciepłe i niby jest OK. Niestety podczas jazdy na rowerze wiatr chłodzi na tyle mocno, że grzanie jest całkowicie nieodczuwalne. Trochę pomaga "futerko" i zewnętrzna "skóra". Spróbuję przerobić na zasilanie na 12V i zobaczymy czy zadziała. Zmierzona oporność jednej rękawiczki to 5 Ohmów.
ODPOWIEDZ