Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Okazje, promocje, linki, sklepy, opinie
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: lukk »

no z tymi 12V to już bym uważał. Pamiętaj, że moc rośnie z kwadratem napięcia.
Ważna sprawa, podobnie jak podgrzewanymi wkładkami do butów, to nie doprowadzić do wychłodzenia, czyli włączać gdy jeszcze jest ok, a nie gdy już się robi na tyle niekomfortowo, że trzeba się ratować. 2s powinno dać radę.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: Maran_hand »

Wczoraj otrzymałem bezrękawnik
https://m.banggood.com/MIDIAN-13-Heatin ... rderdetail
Dziś rano przetestowałem go w drodze do pracy.. co prawda nie poparzył ;) ale robi różnicę. Polecam.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: WojtekErnest »

No nie poparzyl, 5V i 2A to (za) malo
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
wojtek9300
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 28 mar 2019, 13:55
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: wojtek9300 »

Zrobiłem regulator PWM na 12V z pomiarem napięcia do zasilania rękawiczek. Wszystko w obudowie wydrukowanej na drukarce 3D. Jak przetestuję to dam sygnał.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: Dede »

Teraz testuje wkladki do butów na 5V USB i należy uważać na zwiększenie napięcia szczególnie na 12V
Wkładki mają:
5V 2x4,2W=8,4W
6V 2x5,85W=11,7W
7V 2x7,8W=15,6W
8V 2x9,95W=19,90W
9V 2x12,3W=24,6W to już max

Wkładki też mam pod 12V ale z regulacją PWM o ograniczeniem mocy
Model który mam to PWM DC 5-16V 10A
Obrazek
potencjometr ma sobie już załącznik i wyłącznie więc nie musimy posiadać dodatkowo przełącznika.

Rekawiczki model na akumulator 2S przy zasilaniu nominalnym 7,4V moje mają 2x7W a przy 11V już mają 2x15,6W mocy a podłączenie pod 12V to dla nich trochę za dużo, chyba że będzie -30°C
Ostatnio zmieniony 17 gru 2021, 19:32 przez Dede, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: lukk »

też pędzę swoje rękawiczki i wkładki do butów przez ten regulator PWM, tyle że i wkładki i rękawiczki mam na USB i zasilam je z aku 2s. Bateria 2s4p na MJ1 wystarcza na jakieś 5h pracy na pół gwizdka.
Awatar użytkownika
wojtek9300
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 28 mar 2019, 13:55
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: wojtek9300 »

U mnie tak to wygląda. Dałem regulator PWM z dużym zapasem mocy, żeby się nie grzał. Dodałem też malutki woltomierz cyfrowy, żeby wiedzieć na ile jest ustawione (rękawiczki działają z dużym opóźnieniem i nie chciałbym ich spalić :P). Całość w obudowie na mostek kierownicy z drukarki 3D.
Załączniki
rower4.jpg
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: lukk »

Wygląda elegancko. Jakie podłączenie do rękawiczek i którędy?

Kolega podrzucił też ciekawy pomysł - power bank z obsługą Qucik Charge (2.0 lub 3.0), wtedy można zewnętrznie "triggerować" napięcie wyjściowe przetwornicy power banka, no a poza zasilaniem rękawiczek czy innych podgrzewaczy można by też korzystać jak ze zwykłego power banka. QC2.0 pozwala na wybór kilku poziomów napięć (5,9,12, ew. 20V), QC3.0 pozwala na dokładniejszą regulację (z krokiem 0.2V).
Np. na ali jest taka płyteczka do triggerowania poziomów napięcia: https://pl.aliexpress.com/item/32686950937.html

Można by taki modulik zaszyć do jednej z rękawiczek, podłączyć je do powerbanka z QC za pazuchą i z poziomu rękawiczki sobie sterować :)
Awatar użytkownika
wojtek9300
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 28 mar 2019, 13:55
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: wojtek9300 »

lukk pisze:
21 gru 2021, 14:22
Wygląda elegancko. Jakie podłączenie do rękawiczek i którędy?
Z mojego regulatora wychodzą 3 kable. Jeden to zasilanie a 2 to podłączenia do rękawiczek przy pomocy wtyczek DC. Rękawiczki mają fabryczne gniazda DC.
lukk pisze:
21 gru 2021, 14:22
Kolega podrzucił też ciekawy pomysł - power bank z obsługą Qucik Charge (2.0 lub 3.0), wtedy można zewnętrznie "triggerować" napięcie wyjściowe przetwornicy power banka, no a poza zasilaniem rękawiczek czy innych podgrzewaczy można by też korzystać jak ze zwykłego power banka. QC2.0 pozwala na wybór kilku poziomów napięć (5,9,12, ew. 20V), QC3.0 pozwala na dokładniejszą regulację (z krokiem 0.2V).
Np. na ali jest taka płyteczka do triggerowania poziomów napięcia: https://pl.aliexpress.com/item/32686950937.html

Można by taki modulik zaszyć do jednej z rękawiczek, podłączyć je do powerbanka z QC za pazuchą i z poziomu rękawiczki sobie sterować :)
Wszystko fajnie, ale rękawiczki musiałyby mieć jakąś elektronikę, która emulowałaby urządzenie w standardzie QC3.0...
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: Dede »

wojtek9300 pisze:
22 gru 2021, 12:49
Wszystko fajnie, ale rękawiczki musiałyby mieć jakąś elektronikę, która emulowałaby urządzenie w standardzie QC3.0...
Przecież wysłał ofertę modułu który działa QC3.0 i zwiększa napięcie od 5V w górę.

Mamy 3 możliwości:
1- Zbudować akumulator 2S lub 3S i zastosować moduł step down.
2- używane power banku USB 5V i moduł step up
3- używane power banku USB z modułem QC3.0 i regulacją tego modułu regulować napięcie co za tym idzie zwiększamy lub zmniejszamy moc grzania.

Najlepszym wyborem jest punkt 3 ale należy posiadać power bank z funkcją QC3.0 i moduł sterujący.

Dobry moduł byłby z LCD napięcia i prądu jak ten:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 gru 2021, 14:25 przez Dede, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: WojtekErnest »

Moja rada, im mniej elektroniki tym lepiej... regulacja : max 2 tryby i wylacznik.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: Dede »

Bez elektroniki to zostaje USB 5V ale przy 5V moje wkladki do butów ledwo co ciepłe są i to pokoju gdzie 23°C mam.
Nie wiem jak rekawiczki na USB 5V bo mam wersję na 2S ale przerobiłem na 3S z modułem step down.
Więc nie ma możliwości ominąć elektroniki żeby być zadowolony z używania rękawiczek czy wkładów do butów beż dodatkowej elektroniki.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: WojtekErnest »

Uwazam za 5V to za malo. Sensowne ogrzewanie to 10W i 15W. Czyli zasilanie z 2S lub z 3S. Wtedy jest okolo 1-1,3A na 1 rekawice i pakiet 2S2P lub 2S3P dziala sensownie .Ja używam kupionego na ali wkladu bawełnianego z miniaturowym włącznikiem i przełącznikiem trybow, w gumowym kołnierzu, ktory jest wszyty lub wsunięty w rekawiczce. A aku (1 na dwie rękawice) mam w malej torebce na pasku spodni.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: lukk »

no nic, zamówiłem puszkę do power banka na 8 ogniw z modułem QC3.0 i tą płyteczkę z triggerem QC. Nie jestem super pewien, czy ta płyteczka będzie działać tak jak oczekuję (aby w trybie QC2.0 miała predefiniowane poziomy 5, 9, 12V, ale w QC3.0 regulację co do 0.2V), ale sprawdzę.

@Dede, podlinkujesz ten modulik, którego foto wstawiłeś? Widzę tylko takie LEDowe: https://pl.aliexpress.com/item/33000591826.html ale obawiam się że one właśnie obsługują tylko predefiniowane poziomy napięć.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: Dede »

Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: lukk »

QC3.jpg
:mrgreen:

Cena na allegro nawet dobra, chyba trzeba się zaopatrzeć. Dzięki!
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: lukk »

Przyszły mi właśnie takie wkładki do butów: https://pl.aliexpress.com/item/32960977902.html
oraz płyteczki z triggerem do zmiany napięcia na power banku z QC2.0/3.0 :)
Generalnie działa to :) Te wkładki na 5V pobierają jakieś 3.5W (obie), więc praktycznie niewyczuwalne ciepło. Na 9V już jakieś 10-11W, czyli całkiem ok, na 12V już ok 18W, czyli dobre do takiego szybkiego podgrzania. Nie testowałem jeszcze "w polu". Dobre wydaje się to, że więcej tego materiału grzejnego jest pod palcami i na pięcie i tam najbardziej czuć ciepło. Natomiast to jest taka cienka szmatka i na nie trzeba jeszcze normalne wkładki dać.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: Tooropek »

Ma to sens, gdy pod jakąś wkładkę się podłoży, zimno nie dojdzie do stopy, a jeszcze fajniej będzie jak ciepło będzie delikatnie odczuwalne. Ja na codzień używam rękawiczek ogrzewanych na powerbanka normalnie 5V 10W poboru i przez dwie godziny mam ogrzewanie co w zupełności wystarcza na niewytracenie ciepła, a jak ręce wkładam do kieszeni to odczuwalnie robią się gorące. Bez modyfikacji sterownik dotykowy z ledem. Janek mi podrzucił linka na czacie w ubiegłym roku i kupiłem na testy, ale zdają egzamin bo same w sobie są ciepłe, lecz mają jedyną wadę w postaci zamszowych wstawek między palcami które przepuszczają wilgoć jak się bawi w śniegu.


https://a.aliexpress.com/_vYwSTd

Zapłaciłem za nie w sumie 43zł z dostawą na paczkomat.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Zmachany
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 30 lip 2019, 22:02
Lokalizacja: Kraków/Zamość

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: Zmachany »

@Tooropek
Wystarczył 1 rok i podrożały 2 krotnie...
Merida Matts Miami, TSDZ2 48V
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: Tooropek »

Widziałem, jak na chwilę obecną cena nie do przyjęcia, ale jak ktoś ma w zamyśle przeróbkę i jazdę na rowerze w mróz to polecam, byle by ich nie moczyć.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: Yin »

Dziś wrzuciłem do rękawiczek motocyklowych taki patent: https://www.aliexpress.com/item/4000249 ... 4c4dBjviEP Nie testowałem jeszcze na rowerze ale w domu grzeją nieźle na 3s.

Teraz przydał by się jeszcze jakiś bms żeby nie rozładować za bardzo pakietu, używaliście takich bms 3s: https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... fVjLe&mp=1
faktycznie dają 25A?
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: lukk »

Zmachany pisze:
12 sty 2022, 13:09
@Tooropek
Wystarczył 1 rok i podrożały 2 krotnie...
da się jeszcze kupić wmiare w normalnej cenie: https://pl.aliexpress.com/item/1005003136031194.html
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: Tooropek »

Lukk ja mam te z białym sterownikiem dotykowym. Są niedostępne.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: lukk »

a widzisz, nie zwróciłem uwagi, że takie coś w ogóle występuje :)

Robiłem wczoraj test tych szmacianych wkładek do butów i mam takie mieszane uczucia. Mają większą rezystancję, więc trzeba było bardziej podnieść napięcie, żeby coś sensownie grzało, do tego dochodzi temat mocowania - wrzuciłe je pod takie "fabryczne" piankowe wkładki z butów, jako że raczej się nie nadają na ostatnią warstwę, mam wrażenie, że ta pianka też trochę osłabiła efekt. Może trzeba by użyć np. cienkich wkładek filcowych jako wierzchu. W każdym razie, jak ktoś chce mieć tandem rękawiczki, o których piszemy wyżej i wkładki to raczej polecam te: https://pl.aliexpress.com/item/4000516837116.html
podobnie grzają zasilane z tego samego napięcia, więc wystarczy jeden regulator.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewane rękawiczki gdzie kupić, jakie polecacie ?

Post autor: WojtekErnest »

A ja nadal twierdzę ze robienie ogrzewania opartego na USB, to namiastka grzania, a okablowanie, specjalne rekawiczki, czy elementy ubioru, nie są warte takiego lekkiego podgrzewania. Bo jak jest naprawdę potrzebne to na ogół nie przy 0 stopni ale nizej, gdzie utrata ciepla gwaltownie rośnie.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
ODPOWIEDZ