Mocne i tanie lampki do lasu

Okazje, promocje, linki, sklepy, opinie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Mocne i tanie lampki do lasu

Post autor: Yasiu77 »

kupiłem kiedyś za ok 54 złote https://www.banggood.com/U5-Motorcycle- ... rehouse=CN świeci punktowo, wewnętrzna obudowa plastikowa. Szału nie ma
dzisiaj doszły dwie https://pl.aliexpress.com/item/Z-e-wygl ... 5c0fGK51UV jedna wychodziła 24 złote i świeci dwa razy mocniej niż ta wyżej i ciut szerzej. Nic tańszego lepiej świecącego nie widziałem i polecam. Teraz znów podskoczyły dyszkę :(
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Mocne i tanie lampki do lasu

Post autor: Inc0 »

tą z ali mam x2 w wersji 6W i daje naprawdę nieźle jak za takie pieniążki ale nie ma róży bez kolca uchwyt jest wykonany z cienkiej blaszki wynikiem czego podczas jazdy lampka drży wiec lepiej odrazu cos solidniejszego zmajstrowac, drugia rzecz jedna z lampek zaczeła wydawac z siebie brzeczacy dzwiek podczas jazdy , okazało sie że płyta pcb sie obluzowała a że nie bardzo wiem jak sie to to otwiera to załatwiłem problem "sznurkologicznie" : wstrzykujac dawke kleju na gorąco przez otworek na śrubkę mocująca uchwyt do korpusu lampki- 100% sukcesi :P ogólnie warta rozważenia opcja dla horrendalnie drogich lampek renomowanych producentów
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Witt
Forumowicz
Posty: 267
Rejestracja: 25 kwie 2018, 12:35

Re: Mocne i tanie lampki do lasu

Post autor: Witt »

Yasiu taki temat chyba już jest, jakie mocne lampki, ja mam te które Ci nie pasują i dla mnie są ok. błędem jest ich montaż na kierownicy jak ja to zrobiłem, ten punkcik daje radę w wersji maks.
Ale jak zamontowałem je na widelcu było 2 razy lepiej pkt rozlał się szerzej i dalej.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Mocne i tanie lampki do lasu

Post autor: EV-Maniak »

Dlugo szukalem pozadnego halogenu do lasu. Przekopalem caly aliexpress, ale w koncu znalazlem zloty gral...
Mam kiepski tel. i nie da sie z niego wkleic linka, ale szukaj fraz: Bosmaa 20W LED dioda XHP-70 reflector OP. Potezne swiatlo za niedrogo. Henio poleca, henio pomaga 😉
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Mocne i tanie lampki do lasu

Post autor: Yasiu77 »

Temat miał na celu bardziej porównanie i wyszukanie wad i zalet konkretnych modeli tanich lampek z naciskiem na jasność świecenia i odpowiedzi w stylu "mi pasuje", "dla mnie jest ok" czy "ja taką mam i jest dobra więc o co Ci chodzi" daje trochę mało konkretnych informacji. Znalazłem heniową bosmee https://pl.aliexpress.com/item/BOSMAA-2 ... 22d2482b-4 i ciut lepsza jest wg opisu ale...cena 65 złociszy mniej satysfakcjonuje za 2400 lumongów i nie wiemy jakie ma wady bo z nią nie jeździsz :) ja dałem w promo 24 Pln za 2000 Lm. Dzięki inc0 za wypisanie wad. Plusem na pewno jest spora jasność, taniość i brak potrzeby używania przetwornic tak jak i w heniowej. A z tymi lumenami to wiadomo że różnie jest bo w tej pierwszej co kupiłem za 54 pisze że ma 3000 Lm a ta tania za 24 2000Lm świeci przynajmniej dwa razy mocniej :) Chciałbym mieć jeszcze jej porównanie do tych co tas przerabiał 7x Xm-l t6
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Mocne i tanie lampki do lasu

Post autor: Inc0 »

Yasiu77 akurat w moim modelu zasilanie lampki to 12V wiec przetwornica musi być , ta linkowana w pierwszym poście ma zasilane 24V i jest po taniosci bo to "gorszy sort" maja jakies rysy, paprochy za szybka, nadrukowane loga ( nie sprzedane partie zrobione na zamówienie) itp . opinie jaka wystawiłem podtrzymuje cały wrzesien i pazdziernik podczas dojazdów do pracy ich używałem i jestem zadowolony , jadący z naprzeciwka moze mniej ;P ale nie blindowali wiec tragedii nie ma a raczej udało mi sie tak ustawic snop swiatła żby wilk był syty i owca cała, wklejam foto z pierwszego testu oświetlenia i zaznaczam ze to sa 6W lampki Obrazek
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
wladek312
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 18 mar 2018, 20:34

Re: Mocne i tanie lampki do lasu

Post autor: wladek312 »

Znalazłem te tanie lampki z pierwszego posta tylko z zasilaniem do 80v. https://pl.aliexpress.com/item/Apmataut ... 0000000000
Tylko jak to zamontować np. na dolnych lagach?
Scott reflex fx25+QS 35h 6T+sinus 50A+16s6p GA
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: Mocne i tanie lampki do lasu

Post autor: MixhaL »

wladek312 pisze:
12 sty 2019, 9:09
Znalazłem te tanie lampki z pierwszego posta tylko z zasilaniem do 80v. https://pl.aliexpress.com/item/Apmataut ... 0000000000
Tylko jak to zamontować np. na dolnych lagach?
Poszukaj innych aukcji, są różne mocowania do lag też.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Mocne i tanie lampki do lasu

Post autor: Yasiu77 »

Te z pierwszego linku obydwie są na dowolne napięcie bez przetwornicy. Gorszy sort nie oznacza gorszego świecenia i nie obchodzi mnie czy oślepia czy nie bo to na bezdroża :) Nie wiem czy to są te same co dał linka wladek 312 bo tam jest w opisie tylko mowa o 6 w a te moje mają 15w. Niżej mój test świecenia tych dwóch modeli.

to ten srebrny model z drugiego linku za obecne 34( bywa taniej) Obrazek
Obrazek

i ten czarny za 54 z pierwszego linku
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przepraszam za jakość i niedokładność zdjęć ale nie szło mi zmarzniętymi recami przekładanie drucików i następny raz sobie jakiś przełącznik sprawię . Mogę zrobić więcej zdjęć w dowolny sposób. Ta czarna odrobinę mocniej świeci w centrum ale do lasu się chyba nie nadaje. Myślę że widać nawet na tych marnych zdjęciach że ta srebrna tańsza za 24 złote mimo 2000lm bije czarną za 54 złote z 3000lm.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mocne i tanie lampki do lasu

Post autor: tatar »

Rzadko w ofercie sprzedających lampki ,zamieszczane są zdjęcie poglądowe dotyczące sposobu oświetlania i jakości światła danej lampki,co w dużej mierze ułatwiło by wybór.Jak widać wyżej ,cena nie zawsze jest adekwatna do jakości. ;)
ODPOWIEDZ