Chcę kupić kolejny rower do ok 7000

Okazje, promocje, linki, sklepy, opinie
ODPOWIEDZ
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Chcę kupić kolejny rower do ok 7000

Post autor: Bronek »

Krótko to kolejny mój ebike.. Mamy hulajnogi, samochód na prąd i żona ma fatbika. Mój pedelec padł, silnik centralny i szukam czegoś na Ebay i Allegro itd.
Mam 182cm wzrostu i ok 100kg ż. wagi.
Jazda wszędzie ale nie sportowa czy na maksa z przewagą dróg utwardzonych. Zależy mi na zasięgu i mocy (górki ale szosa np. Grecja). Napęd tylny, manetka mile widziany tempomat.
Np: Coś takiego?
https://allegro.pl/oferta/ebike-1500w-4 ... 7454229407

https://www.ebay.pl/itm/27-5-Pedalease- ... 1438.l2649

Mam dość szukania serwisu i zlecania pseudofachowcom- miałem pecha . Ostatnio połączono mi baterię na krótko wywalając BMS i zabezpieczenie. Dobrze że padła zanim mi jajka przypaliła lub spaliła chatę podczas ładowania.

Nie znam się. Może ktoś coś poradzi? Raczej wygodny rower trekkingowy na grubych oponach z amortyzacją.. Szukam bezlośpiechu jednak wiosna tuż tuż.
grafffik

Re: Chcę kupić kolejny rower do ok 7000

Post autor: grafffik »

pierwszy ma ustawiony za duży prąd jak na tak małą baterię. bateria będzie do wywalenia w bardzo szybkim czasie. w drugim wypadku nie bardzo wiadomo co tak naprawdę jest na sprzedaż, bo sprzedawca daje do wyboru 2 różne baterie o dwóch różnych pojemnościach.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2019, 21:56 przez grafffik, łącznie zmieniany 1 raz.
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Chcę kupić kolejny rower do ok 7000

Post autor: markkar »

Do ad1. To zależy jakie samsungi tam siedzą, jak 30q to powinny znieść te 7A ciągłego. To co szybciej zmęczy tą baterię to brak bms.
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Chcę kupić kolejny rower do ok 7000

Post autor: Bronek »

Dzięki za odpowiedź i priv. Szukam czegoś do kupienia gotowego z fv, płatnego np. kartą PayPalem, gwarancją. Rower to nie moja wielka pasja a konieczność w pewnych warunkach turystycznych, krajoznawczych . Do tej pory miałem robione lub kupowane prywatnie. Niestety, mieszkam na zadupiu cywilizacyjnym czyli w Kołobrzegu. Tu od Szczecina do Gdańska np. nie ma nawet żadnej pożądanej ładowarki DC do samochdu elektrycznego, serwisu rowerów elektrycznych itd.
Chcę kupić i zapomnieć i tyle. Niestety czarno to widzę, tylko rzeźbienie pozostaje. RichBit mojej żony fatbike jest dla mnie niewygodny, to szpanerski rowerek beznadziejny do miasta. Chciała to kupiłem, taki los. Czasem nawet się przejedzie.
Kwestia silnika, na pewno tył, ale czy cichy bez... czy przekładniowy? Każda sroka swój ogon chwali.
Nie chcę wydawać worka pieniędzy (czytaj pow w/w kwoty}) na coś co 95% czasu będzie stało w garażu, lub padnie jak to co miałem dotychczas,
Sorry, marudny jestem :oops:
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Chcę kupić kolejny rower do ok 7000

Post autor: ap0f1s »

Radzę, po prostu zrobić rower samemu albo po przez firmę. Chętnie mógłbym wykonać taki projekt, jednak nie ten rejon polski, ale myślę, że ktoś z okolicy się znajdzie. Za takie pieniądze można zrobić fajny sprzęt.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Chcę kupić kolejny rower do ok 7000

Post autor: Bronek »

Dostałem propozycję na priv. Rozważam...
AD zrobienie lokalnie? Właśnie w salonie bezskutecznie próbują jednego z kilku naprawić. To np Mifa z centralnym silnikiem zwykły pedelec ojca 250wat 36v. Nie u nas niestety nie da rady. Baterię do hulajnogi robią mi w Poznaniu.
Tu prąd dochodzi i to jest już sukces
grafffik

Re: Chcę kupić kolejny rower do ok 7000

Post autor: grafffik »

Mam dość szukania serwisu i zlecania pseudofachowcom
Baterię do hulajnogi robią mi w Poznaniu.
sam sobie zaprzeczasz. serio :o
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Chcę kupić kolejny rower do ok 7000

Post autor: Bronek »

grafffik pisze:
23 lut 2019, 7:00
Mam dość szukania serwisu i zlecania pseudofachowcom
Baterię do hulajnogi robią mi w Poznaniu.
sam sobie zaprzeczasz. serio :o
Ależ nie zaprzeczam wcale sobie, ponieważ "gotowców" pasujących do hulajnogi na rynku naszym nie ma, a do tej pory 4x dokładnie robiono mi albo cały rower, albo naprawiano pojazdy lokalnie, niestety ze skutkiem mizernym. ;)
Teraz trafiłem do "cywilizacji" ... I jest to Firma, owszem, zobaczymy ale póki co idzie profesjonalnie, omówiono szczegóły czas, cenę, jest fv zaliczkowa, jest termin.. Się okaże, piłka nie po mojej stronie.

U nas jest tak, że jesteśmy samymi "samcami alfa", każdy niemal co coś ma lub zrobi, dokona wyboru, to jest w tym najdoskonalszy. :D Tak mamy, taka to nasza natura.
Prawda leży pośrodku. O ile cieszymy się że swych dokonań, to nie zawsze to co dla nas jest OK innemu pasuje.

Znalazłem firmę robiącą baterie, zobaczymy. Jak będzie OK, to mam jeszcze kilka do zrobienia.
Gotowca do hulajnogi mogę kupić w Chinach. To 52v/26AH..ale raz, że drożej dwa że "chińska robota" na no name ogniwa upchane bez koszyków. Oryginalna wytrwała 400km i trzy cele padły.
Nie było wyjścia, strzeliłem i padło na Poznań, tu nawet wcześniej poprosiłem o pomoc w jednym z wątków.

viewtopic.php?f=17&t=167&p=33012#p33012
pawextelinfo
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 24 maja 2018, 7:45

Re: Chcę kupić kolejny rower do ok 7000

Post autor: pawextelinfo »

Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Chcę kupić kolejny rower do ok 7000

Post autor: Bronek »

Gdybyś ciut wcześniej :!:
Jestem ,że tak powiem "po słowie " z innym Forumowiczem , a "słowo droższe od pieniędzy" , tym samym jako facet takowe dotrzymuje . Ale dzięki . Popytam kolegów.
karusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Chcę kupić kolejny rower do ok 7000

Post autor: karusz »

Ja dopiero wdrażam się w temat. Ten rower wyglada jak by było więcej silnika niż roweru :) ale jest to naprawdę warte kupienia ?
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Chcę kupić kolejny rower do ok 7000

Post autor: Bronek »

To inna bajka i ,do wyboru do koloru .

Ten mój soft MTB z amortyzowaną ramą od Grzegorza S jest OK 9 (Negocjacje po za wątkiem).
Przejechałem ponad 90 km na jednym ładowaniu i jeszcze jedzie . Jest mega wygodny , a zawsze można zjechać w krzaki i da radę .
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Chcę kupić kolejny rower do ok 7000

Post autor: Zxc843 »

Mialem taki rower tylko ze svr (ale tez firefox tx6500 identyczny, ciut gorsze komponenty lecz rama ta sama i damper tez) , zawieszenie tragedia łapie luzy strasznie szybko (mi od jazdy po parku wypadla wazna sruba- mimo tego ze dokręcone wszystko bylo) a na ocene dampera to szkoda slów na takie g..., a o skrzypieniu jak wersalka babci to juz nie wspomne. Elektryka jest pewnie dobra ale baza to tragedia- rower marketowy ja mojego za 500 czy 600zl kupilem. Generalnie odradzam.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chcę kupić kolejny rower do ok 7000

Post autor: tatar »

Zxc843 pisze:
29 kwie 2019, 17:57
Mialem taki rower tylko ze svr (ale tez firefox tx6500 identyczny, ciut gorsze komponenty lecz rama ta sama i damper tez) , zawieszenie tragedia łapie luzy strasznie szybko (mi od jazdy po parku wypadla wazna sruba- mimo tego ze dokręcone wszystko bylo) a na ocene dampera to szkoda slów na takie g..., a o skrzypieniu jak wersalka babci to juz nie wspomne. Elektryka jest pewnie dobra ale baza to tragedia- rower marketowy ja mojego za 500 czy 600zl kupilem. Generalnie odradzam.
Czyli nie miałeś takiego samego roweru,tylko inny model ,z gorszym wyposażeniem, a tej firmy.A to czasami bardzo duża różnica,więc twoja opinia jest niemiarodajna. ;)
karusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Chcę kupić kolejny rower do ok 7000

Post autor: karusz »

Ten polecany Grzegorz S to z jakiej miejscowosci jest? Myślę nadal nad zakupem.
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Chcę kupić kolejny rower do ok 7000

Post autor: Bronek »

Kliknij w GrzegorzS w stopce strony głównej (Nick bez spacji)
I się skontaktuj
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Chcę kupić kolejny rower do ok 7000

Post autor: Zxc843 »

tatar pisze:
30 kwie 2019, 11:39
Zxc843 pisze:
29 kwie 2019, 17:57
Mialem taki rower tylko ze svr (ale tez firefox tx6500 identyczny, ciut gorsze komponenty lecz rama ta sama i damper tez) , zawieszenie tragedia łapie luzy strasznie szybko (mi od jazdy po parku wypadla wazna sruba- mimo tego ze dokręcone wszystko bylo) a na ocene dampera to szkoda slów na takie g..., a o skrzypieniu jak wersalka babci to juz nie wspomne. Elektryka jest pewnie dobra ale baza to tragedia- rower marketowy ja mojego za 500 czy 600zl kupilem. Generalnie odradzam.
Czyli nie miałeś takiego samego roweru,tylko inny model ,z gorszym wyposażeniem, a tej firmy.A to czasami bardzo duża różnica,więc twoja opinia jest niemiarodajna. ;)
mowilem o ramie i damperze- jakbys czytal dokladnie to opisalem rame i damper. rama jest identycznaw obu modelach , sektor ma tylko lekko lepszy osprzęt. dobra to moja opinia jest niemiarodajna , kupujta to rozwali sie i wtedy zobaczyta co to za gowno.
KRAKÓW
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Chcę kupić kolejny rower do ok 7000

Post autor: GrzegorzS »

tatar pisze:
30 kwie 2019, 11:39
Zxc843 pisze:
29 kwie 2019, 17:57
Mialem taki rower tylko ze svr (ale tez firefox tx6500 identyczny, ciut gorsze komponenty lecz rama ta sama i damper tez) , zawieszenie tragedia łapie luzy strasznie szybko (mi od jazdy po parku wypadla wazna sruba- mimo tego ze dokręcone wszystko bylo) a na ocene dampera to szkoda slów na takie g..., a o skrzypieniu jak wersalka babci to juz nie wspomne. Elektryka jest pewnie dobra ale baza to tragedia- rower marketowy ja mojego za 500 czy 600zl kupilem. Generalnie odradzam.
Czyli nie miałeś takiego samego roweru,tylko inny model ,z gorszym wyposażeniem, a tej firmy.A to czasami bardzo duża różnica,więc twoja opinia jest niemiarodajna. ;)
Miarodajna, niemiarodajna, nie zmienia to faktu że baza tego roweru jest kiepska.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chcę kupić kolejny rower do ok 7000

Post autor: tatar »

karusz pisze:
30 kwie 2019, 14:56
Ten polecany Grzegorz S to z jakiej miejscowosci jest? Myślę nadal nad zakupem.
Jeżeli tak tworzy sie opinie o jakimś modelu,to dziękuję,postoję :lol:
karusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Chcę kupić kolejny rower do ok 7000

Post autor: karusz »

Tatar, o co Ci chodzi? Ja tworzę jakąś opinię? Pytam z jakiej miejscowości bo może prościej jest mi podjechać.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chcę kupić kolejny rower do ok 7000

Post autor: tatar »

Nie ,to do @GrzegorzaS,który zrobił wpis powyżej trochę jednak nieobiektywny:D
ODPOWIEDZ