Konta gearbest na niezabezpieczonym serwerze.

Okazje, promocje, linki, sklepy, opinie
ODPOWIEDZ
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Konta gearbest na niezabezpieczonym serwerze.

Post autor: ximad »

Mam nadzieje ze nie uzywacie jednego hasla do kilku kont ale jezeli Wam sie zdarzylo i wiem ze duzo osob tutaj kupuje na gearbest to zmiencie to haslo. Na gearbescie i tam gdzie jeszcze je uzyliscie. Wszelkie powiazane metody platnosci tez warto wyczyscic.
http://www.conowego.pl/aktualnosci/robi ... iec-28506/
grafffik

Re: Konta gearbest na niezabezpieczonym serwerze.

Post autor: grafffik »

hasła i cała reszta są zaszyfrowane. nie ma co się srać na zapas. algorytmu AES itp nie idzie złamać. artykuł powyżej wprowadza w błąd również apropo dat
zawsze sprawdzajcie źródło.
oficjalny komunikat mówi wyraźnie.

Obrazek
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Konta gearbest na niezabezpieczonym serwerze.

Post autor: ximad »

Nawet jezeli taka informacja sie nie potwierdzi to prewencyjna zmiana hasla nic nie kosztuje. Hasla sa szyfrowane wiec to nie jest tak ze ktos ma dane dostepowe do konta ale wyciek samych adresow email i danych osobowych stwarza zagrozenie ataku phishingowego. Nie ufalbym do konca oswiadczeniom, chyba pamietasz ile czasu google zwlekalo z informacja o wycieku danych z google+, firma nie napisze o tym co moze jej zaszkodzic z wlasnej inicjatywy.
grafffik

Re: Konta gearbest na niezabezpieczonym serwerze.

Post autor: grafffik »

zgadza się. to druga strona medalu ;)
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: Konta gearbest na niezabezpieczonym serwerze.

Post autor: mr_x »

Hasła z Morele też były szyfrowane, a jednak ktoś chciał je łamać.
grafffik

Re: Konta gearbest na niezabezpieczonym serwerze.

Post autor: grafffik »

chciec a móc to dwie różne sprawy
grafffik

Re: Konta gearbest na niezabezpieczonym serwerze.

Post autor: grafffik »

jak się stosuje hasła typu janusz123 to nie ma co się dziwić że są wygenerowane w każdej tęczowej tablicy ;)
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Konta gearbest na niezabezpieczonym serwerze.

Post autor: ximad »

https://haveibeenpwned.com/
tak przy okazji jezeli chcecie wiedziec czy Wasz adres email widnial na liscie znanych wyciekow. Polskich serwisow tam nie ma ale warto zerknac.
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: Konta gearbest na niezabezpieczonym serwerze.

Post autor: mr_x »

Nie polecam takich serwisów. Niby sprawdzasz adres, a jednocześnie on wędruje do nowej bazy (nie wierzę w bajki, że nie logują tego).
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Konta gearbest na niezabezpieczonym serwerze.

Post autor: ximad »

Tam tylko wpisujesz adres email, bez żadnych innych danych. Do czego im baza samych adresow?
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: Konta gearbest na niezabezpieczonym serwerze.

Post autor: mr_x »

Np. do spamowania.
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Konta gearbest na niezabezpieczonym serwerze.

Post autor: ximad »

Zeby spam mial sens to z adresem musi isc jakas informacja o uzytkowniku. Inaczej mozna po prostu wysylac spam na losowe adresy i nie potrzebujesz do tego bazy. Akurat ta strona istnieje wiele lat i byla testowana przez wiele serwisow, wlasciciel tez jest znany, daleko temu serwisowi do "szarej strefy".
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: Konta gearbest na niezabezpieczonym serwerze.

Post autor: mr_x »

Jak już mowa o spamowaniu losowym, w takim razie po co dziennie dostaję po kilkanaście takich maili? Nie tylko tych o powiększaniu przyrodzenia, ale też mnóstwo znanych firm telekomunikacyjnych, oferujących TV, samochody, pożyczki, wycieczki i grom wie co tam jeszcze.

Wiem, do czego dążysz. Do tego, że spam ma być spersonalizowany (dla mnie spam, bo każda reklama jest dla mnie spamem, nawet taka dopasowana). Mimo to nadal rozsyłane są masowo miliardy maili, bo komuś się to opłaca.

Druga sprawa. Nie tylko spam. Wiele maili wysyła się w celach phisingowych, aby dodać kolejny komputer do botnetu, który sam potem wysyła takie maile lub bierze udział w DDoSowaniu. Były też koparki różnych coinów, szyfrowacze plików udające policję i inne.

Nawet, jeśli ta strona jest czysta, ja tam wolę nie sprawdzać niczego.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konta gearbest na niezabezpieczonym serwerze.

Post autor: WojtekErnest »

ximad pisze:
16 mar 2019, 9:47
Tam tylko wpisujesz adres email, bez żadnych innych danych. Do czego im baza samych adresow?
adres, IP i potencjalnie wszystko co się da z ciasteczek pociągnąć.
Wiec wbrew pozorom b . dużo.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Konta gearbest na niezabezpieczonym serwerze.

Post autor: ximad »

Cookisy mozna otworzyc i sprawdzic. Generalnie sie z Wami zgadzam, chociaz nie rezygnowalbym z przydatnych uslug tylko dlatego ze maila wymagaja, tym bardziej jak ten mail jest potrzebny do dzialania. Z paypala nie rezygnujecie bo trzeba maila podac :)
Co do spamu losowego to chodzi mi tylko o to ze do tego nie trzeba zadnej listy adresow zbierac na stronie.
ODPOWIEDZ