Kupić czy nie?

Okazje, promocje, linki, sklepy, opinie
ODPOWIEDZ
vienio
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 05 maja 2019, 22:47

Kupić czy nie?

Post autor: vienio »

Witam, dzisiaj jestem umówiony na obejrzenie z bliska bazy pod rower elektryczny, a dokłanie
https://www.olx.pl/oferta/rower-mtb-ful ... babd062393
Czy jest sens kupować z tym małym pęknięciem i wzmocnić to opaską metalową? Czy idzie to jakoś poprawić innym sposobem?
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Kupić czy nie?

Post autor: Inc0 »

Przedewszystkim ostroznie trzeba podejsc do tranzakcji z cyklu "zalezy mi na szybkiej sprzedazy" towar moze byc trefny i/lub miec wiecej ukrytych felerów, druga rzecz rura jest tapered..gdyby było z prostej rury pod 1, 1/8" załozyłby mufe ,obspawał i powinno dac rady przy eksploatacji z głowa ..ja bym to olał i szukał czegos nie połamanego ale z drugiej strony jedyne co przemawia za tym złomkiem to osprzet XTR/XT i gdyby udało sie zbic cene do 800-1000pln wziołbym go dla samego osprzetu a rame oddałbym na złom/czesci i poszukałbym samej ramy dla tego osprzetu
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: Kupić czy nie?

Post autor: MixhaL »

Szkoda życia...
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kupić czy nie?

Post autor: Zxc843 »

Ja mysle ze tak jak kolega Inc0 mozna kupic za te 800 i odrazu rame na smietnik a dobre części zatrzymać tylko trzeba zobaczyc w jakim stanie są. Dobrze dopytać sie o np. numer ramy bo jest szansa jezeli chce sprzedac szybko to kradziony albo trup.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Kupić czy nie?

Post autor: Maran_hand »

Jeśli bez silnika rama nie dała rady to z silnikiem tym bardziej nie da
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupić czy nie?

Post autor: tatar »

Ponieważ nie jest to główka typu tapered,a na stery zintergowane 44mm/wszystko 1 1/8/,można pokusić sie o naprawę wspawując tuleję redukcyjna pod miski wbijane 34mm,ale to ryzykowna zabawa.Ja bym nie kupował tego ,poszukał bym innej oferty. ;)
vienio
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 05 maja 2019, 22:47

Re: Kupić czy nie?

Post autor: vienio »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, zrezygnowałem nawet z oglądania. Życie ważniejsze :)
A co powiecie na coś takiego?
https://www.olx.pl/oferta/carrera-bansh ... zJTjY.html
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kupić czy nie?

Post autor: Zxc843 »

Wygląda okej ale to my nic za bardzo nie powiemy bo decyzja zależy od stanu sprzętu a to zobaczysz tylko na żywo jak się przejedziesz, rama dobra- polecana w temacie o ramach dobrych na elektryka jeżeli się nie mylę.
KRAKÓW
vienio
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 05 maja 2019, 22:47

Re: Kupić czy nie?

Post autor: vienio »

Dalej trwają poszukiwania bazy. Jako że ten carrera jest daleko ode mnie nie mam jak tam pojechać.
Ale na olx wpadło mi w oko takie ogłoszenie https://www.olx.pl/oferta/rower-26-m-fu ... zt7cY.html
nie znam tej marki ani nie mogę znaleźć informacji na jego temat, miał ktoś kontakt z tą marką?
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupić czy nie?

Post autor: tatar »

Niestety ,ogłoszenie jest już niedostepne.
vienio
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 05 maja 2019, 22:47

Re: Kupić czy nie?

Post autor: vienio »

tak kontaktowałem się, już sprzedane
A mogę was prosić o opinie o tym Kellys Wandal https://www.olx.pl/oferta/rower-kellys- ... d0304b734b
grafffik

Re: Kupić czy nie?

Post autor: grafffik »

ten rodzaj korby jest trochę uciążliwy w montażu czujnika PAS.
Jak będziesz miał manetkę półobrotową, będziesz miał utrudnioną zmianę przerzutek ze względu na model manetki. z manetką kciukową będzie ok.
Jak damper będzie wydawał jakiekolwiek dzwięki podczas ugięcia od razu cena -200.
Dowiedz się jaka jest historia tego że rower ma dwie różne obręcze. Czy przypadkiem któreś koło nie skończyło na jakimś dzwonie mocniejszym
Rower ma nowe pedały. Rzadko kto montuje grupę SLX i nie montuje SPD. Więc może po prostu założone jako zamiennik ALE nie są to metalowe oryginalne pedały z logiem KLS z boku lecz tanie plastiki
Koniecznie spisz umowę zakupu w której będzie zawarty numer ramy (jest na spodzie)
Ostatnio zmieniony 09 maja 2019, 19:28 przez grafffik, łącznie zmieniany 1 raz.
vienio
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 05 maja 2019, 22:47

Re: Kupić czy nie?

Post autor: vienio »

chciałbym manetkę kciukową więc to ok. Niestety nie wiem co masz na myśli czemu czujnik PAS będzie problematyczny, możesz rozwinąć?
Gościu z ogłoszenia zgodził się sprzedać przez allegro więc trochę bardziej mu wieże i opis dość konkretny.
Tak na oko ile ogniw do skrzynki z włókna zmieści się w ramie? 100-120?
grafffik

Re: Kupić czy nie?

Post autor: grafffik »

wynika to ze środka supportu oraz rodzaju zastosowanej osi w korbie. PAS na te osie często lata jak żyd po pustym sklepie, zabawa z odsuwaniem osi, trytytkami itpo. W razie co wymiana na kwadrat wyniesie cie może 70zł za komplet
Do skrzynki powinno wejść 130-140 ogniw, przy montażu sterownika poza skrzynką
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupić czy nie?

Post autor: tatar »

@ Vienio.Na forum staramy się udzielać porad wypływających głównie z doświadczenia z rowerami/ebikami/,takich,które są korzystne dla pytającego.Sprzedający w wielu przypadkach nierzetelnie podchodzą do nabywcy zamieszczając opis korzystny dla siebie.Może warto zastanowić się nad kupnem choćby chwilę czytając nasze porady i uwagi,bo w sumie pieniądze łatwo wydać,potem bywa tylko trudniej. ;)
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Kupić czy nie?

Post autor: Yasiu77 »

a ta kona nada się komuś fachmany ? https://www.olx.pl/oferta/kona-stinky-2 ... zJ02v.html Trójkąt mały ale można dać dwa rzędy, obrócić damper, koło z przodu trochę małe
ODPOWIEDZ