Taśma niklowa 2p z aliexpress

Okazje, promocje, linki, sklepy, opinie
ODPOWIEDZ
Radowit
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 17 maja 2019, 22:38
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Taśma niklowa 2p z aliexpress

Post autor: Radowit »

Cześć, jestem nowy na forum.

Czy miał ktoś do czynienia z taśmą niklową dwurzędową? Jest dostępna na aliexpress 17$/5m
https://m.pl.aliexpress.com/item/329995 ... 47a6FVlDr8
Grubość tej taśmy to 0.15 więc mogłaby być grubsza, ale przy tej ilości mostków nie powinno być problemu.

Pomysł stąd: czytałem że zgrzewanie niklu z niklem(mostki) jest problematyczne a zgrzewy potrafią się rozłazić.
Zanim zdecydowałem się na budowę pakietu, kupiłem baterię od narzędzi ogrodowych Pellenc 12s4p.
Sekcje są połączone na jednym kawałku blaszki niklowej 0.2mm (odpowiednio wyciętej).
Screenshot_com.miui.gallery_2019-05-19-19-19-42_1558286689813.jpg
Ewentualnie proszę o jakieś argumenty przeciw użyciu takiej taśmy.
Wiadomo, że jest to rozwiązanie wygodne tylko dla tych, co mają sekcje P w linii prostej.

Pozdrawiam, Radek.
Radowit
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 17 maja 2019, 22:38
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Re: Taśma niklowa 2p z aliexpress

Post autor: Radowit »

Zacząłem zgrzewać. Pierwsze spostrzeżenia:
-(chyba) nie da się tą taśmą łączyć ogniw w sekcje równoległe a później dopiero w szeregowe, to oczywiście przez układ 2p.
-taśma jest zwymiarowana pod ogniwa niezdystansowane koszykami. Kiedy ogniwa są w koszykach, to rozwidlenia uciekają(później wrzucę fotkę)
-te rozwidlenia to coś czego potrzeba w zwykłych taśmach 1p. Przykładając elektrody po dwóch stronach zmuszamy prąd do przejścia przez dolne piętro. Dzięki temu zgrzewy mają powtarzalną wytrzymałość na zerwanie(testowałem na starych ogniwach)
Awatar użytkownika
noel841106
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 15 maja 2019, 12:16
Lokalizacja: Białystok

Re: Taśma niklowa 2p z aliexpress

Post autor: noel841106 »

Ja też mam taką taśmę. Ale kupiłem taką, żeby pasowała do ogniw w koszykach 22mm. Zgrzewa się bardzo wygodnie.
ODPOWIEDZ