Przekładniówki - MAC czy Bafang 500, gdzie i jaki zestaw kupować?

Okazje, promocje, linki, sklepy, opinie
ODPOWIEDZ
Wdhiz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 31 paź 2018, 1:43

Przekładniówki - MAC czy Bafang 500, gdzie i jaki zestaw kupować?

Post autor: Wdhiz »

Dzień dobry,
prośba o pomoc w dobraniu zestawu i sprzedawcy. Po dość długim przeglądaniu Forum, rozmowach na Grupie FB, testowaniu sprzętu na zlocie w Żyrardowie (gość z oryginalnym Onewheelem to ja), zdecydowałem się na silnik przekładniowy. Tu podziękowania dla Forumowicza Jan_Westfalia, którego rower chyba najbardziej przypadł mi do gustu.
Przekonały mnie też opinie Zygmakosa o jego cudeńkach.
Roweru do przeróbki chyba jeszcze nie mam. Teraz jest analog Unibike Viper, sztywny tył, 28 cali. Będę szukał czegoś z pełną amortyzacją w zakresie cenowym 1500-2400zł. Do tego od razu zaplecenie silnika w odpowiednią obręcz (Dartmoor?). Z tym, że rozważam jeszcze opcję kupna zestawu w kole 28", zamontowania w moim trekkingu i spokojne szukanie docelowego roweru. W takim wypadku nie mam pomysłu na baterię - robić ją pod Vipera, żeby za miesiąc, dwa przerabiać tak, żeby pasowała do fula.
Pytania:
Mac czy Bafang?
Te silniki raczej nie są wysyłane z EU (tak jak midy Bafanga)?
Czy kupując Bafang 500 mogę wybrać rodzaj silny-szybki, czy to loteria? Nie potrzebuję więcej niż 40 km/h, chciałbym mieć możliwość pojeżdżenia po górkach. Rozumiem, że Mac 8T jest pod tym względem optymalny. No właśnie, wolny Bafang rozpędzi się do 40 km?
Kupować zestaw czy oddzielnie silnik i sterownik (+ dodatki)? Sterownik z zestawu jest OK (szczególnie Mac'a) czy warto kupić lepszy? Dobry wyświetlacz do zestawów?
W jakim sklepie?
Co znalazłem:
MAC – sklep EUONRAU
zestaw w kole - 389 USD
https://bit.ly/2YJYXLf

Bafang - sklep C And D Industrial Group
sam silnik - 192 USD (uwzględniając kupon -8 USD)
https://bit.ly/31d8IPh

zestaw, ale bez obręczy, same szprychy - 299 USD (tutaj oddzielnie wylistowana wysyłka, inaczej niż przy samym silniku - już dodałem do tych 299USD)
https://bit.ly/2GJud2G

zestaw z obręczą – 371 USD, wysyłka w cenie
https://bit.ly/2SWKwhm

Tutaj (RisunMotor Ebike Store ) Bafang 500 za 172 USD
https://bit.ly/2KbfL5J
Ale zestawy mają już droższe.

Najtaniej cenowo wychodzi zestaw Bafang 500 za 300USD, akurat te 70-90 USD różnicy to plus minus koszt obręczy i zaplecenia? Za to przy kupnie zestawu w kole 28” mógłbym od razu montować w swoim trekkingu.

Czacha mi się gotuje ;) ;)

Piotr
Awatar użytkownika
Jan_Westfalia
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: Oberhausen NRW i Pyrlandia

Re: Przekładniówki - MAC czy Bafang 500, gdzie i jaki zestaw kupować?

Post autor: Jan_Westfalia »

Na zlocie byl/jest dalej w moim fulu zamontowany MXUX 01C 500W i na kolach 27,5" sterownik 22A osiagnac na samej manetce 45kmh z moja wago to zaden problem.
Przed zlotem mialam Bafanga 500W i strerownik 18A gdzie predkosc byla max 37-38kmh.

Byl to ten zestaw https://pl.aliexpress.com/item/32938300 ... 5c0f77OMsP

pzdr
jan
Wdhiz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 31 paź 2018, 1:43

Re: Przekładniówki - MAC czy Bafang 500, gdzie i jaki zestaw kupować?

Post autor: Wdhiz »

Dzięki, czyli źle zapamiętałem czego używasz.
Po przejrzeniu forum znalazłem parę opinii (hmm, albo jedną), że MX01C z czasem staje się dość głośny. Twój był bardzo cichy i niech tak pozostanie ;)
Cena w Polsce tego silnika w zestawie to 2200 zł w ebikerze (tzn. nie tego a zestawu S1100SL, podobno odpowiednik MX01C??), na ali MX01C 290 USD zestaw z kołem plus 80 za sterownik i pozostałe zabawki (tak to sobie dziwnie rozbili). Sklep C And D Industrial Group.
Wygląda na to, że Mac 8T wygrywa - taniej niż w Polsce, trochę drożej niż z MX z Chin - 1900 zł po doliczeniu VAT (cła nie ma, prawda?). Opinie silnik zbiera jedwabiste ;)
Teraz pytanie jakie chcę koło - czy 28 do swojego trekkinga, czy szukać od razu roweru docelowego 26, 27,5, Mam pewien problem - siedziałem na paru rowerach typu Kona Stinky i odniosłem wrażenie, że ich geometria sugeruje szybką, agresywną jazdę [i że za chwilę zrzucą mnie przez kierownicę albo tylne koło ;)]. Twój rower był IMHO spokojniejszy (jak mój Viper). Ogólnie szukam roweru do wycieczek i ODROBINY szaleństwa. Ciekawe wydają mi się modele z damperem ustawionym poziomo - jakieś takie łagodniejsze ;)
Lecę przeglądać ramy.
cypis82
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2019, 11:50

Re: Przekładniówki - MAC czy Bafang 500, gdzie i jaki zestaw kupować?

Post autor: cypis82 »

Ja zamówiłem Mac 8t na Ali i nam teraz problem. Dzwoniła do mnie Pani z firmy kurierskiej TNT i powiedziała że jak nie dostarcze certyfikatu CE to na 99 % zestaw nie przejdzie odprawy celnej i wróci najprawdopodobniej do nadawcy. Pisałem do gościa z chin ale na razie nie odpisuje. Coś mi się wydaje, że już nie będzie mi dane w tym sezonie pojeździć na moim elektryku. Tak więc zanim kupisz to zapytaj sprzedawcy czy ma certyfikat CE oraz również bardzo ważne, aby miał chociaz naklejki CE na silniku i sterowniku. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przekładniówki - MAC czy Bafang 500, gdzie i jaki zestaw kupować?

Post autor: WojtekErnest »

O ile przy pojedynczym zakupie zdarzy sie ze nie będą tego kontrolowac, to przy zakupie hurtowym, dużej wartości pytanie o certyfikat jest niemal bankowe.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Jan_Westfalia
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: Oberhausen NRW i Pyrlandia

Re: Przekładniówki - MAC czy Bafang 500, gdzie i jaki zestaw kupować?

Post autor: Jan_Westfalia »

Certyfikat to podstawa w krajach UE :( mnie na celnicy zapytali jeszcze dodatkowo czy jest instrukcja obslugi (do kontrolera 20A) :roll: zapytalem urzedniczki czy jak kupuje swiece do samochodu czy tez dostaje ale jak zapytala o moj dowod osobisty i powiedzialem, ze mam dwa ktory chce i pokazalem to juz calkiem zwatpila i wygonila mnie do domu :lol:
Cala akcja miala miejsce w naszej celnicy portowej nad Renem w Duisburgu

pzdr
jan
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przekładniówki - MAC czy Bafang 500, gdzie i jaki zestaw kupować?

Post autor: WojtekErnest »

I to jak sie domyslam o instrukcje obslugi w j.niemieckim a nie JAKIMS. :-)
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
cypis82
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2019, 11:50

Re: Przekładniówki - MAC czy Bafang 500, gdzie i jaki zestaw kupować?

Post autor: cypis82 »

Jestem ciekaw dlaczego tak podskoczyła cena tego MAC-a https://bit.ly/2YJYXLf .Ja za niego dwa tygodnie temu zapłaciłem 1490zł a teraz wołają 1931zł. Z tego co zauważyłem to cena podskoczyła z chwilą kiedy zacząłem ich nękać o ten certyfikat CE. Trudno będę w plecy 1.5k a nie 2k. Orientujecie się czy jest szansa na jakąś kasę od Alii ja wszcznę spór, że nie dostałem towaru?
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Przekładniówki - MAC czy Bafang 500, gdzie i jaki zestaw kupować?

Post autor: Tooropek »

cypis82 pisze:
04 sie 2019, 18:47
Jestem ciekaw dlaczego tak podskoczyła cena tego MAC-a https://bit.ly/2YJYXLf .Ja za niego dwa tygodnie temu zapłaciłem 1490zł a teraz wołają 1931zł. Z tego co zauważyłem to cena podskoczyła z chwilą kiedy zacząłem ich nękać o ten certyfikat CE. Trudno będę w plecy 1.5k a nie 2k. Orientujecie się czy jest szansa na jakąś kasę od Alii ja wszcznę spór, że nie dostałem towaru?
Chińczycy zwiększają cenę jak widzą, ze towar schodzi i tłumaczą to wzrostem ceny dolara. Na aliexpress to normalne i przy kazdym jednym produkcie tak jest. Nie wiem czy sam aliexpress to narzuca, czy resellerzy, tego trzeba by dowiedzieć się u źródła.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
cypis82
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2019, 11:50

Re: Przekładniówki - MAC czy Bafang 500, gdzie i jaki zestaw kupować?

Post autor: cypis82 »

Witam ponownie. Po kilku mailach do chińczyka ten w końcu dosłał mi ten nieszczęsny certyfikat CE, który ja z kolei przesłałem do firmy TNT. Przed chwilą dosłałem wiadomość,że certyfikat jest wiarygodny i mój ukochany MAC po odprawie celnej jedzie do mnie:):) Oczywiście zapłaciłem w sumie 411 PLN cła i watu. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Przekładniówki - MAC czy Bafang 500, gdzie i jaki zestaw kupować?

Post autor: Tooropek »

cypis82 pisze:
05 sie 2019, 21:25
Witam ponownie. Po kilku mailach do chińczyka ten w końcu dosłał mi ten nieszczęsny certyfikat CE, który ja z kolei przesłałem do firmy TNT. Przed chwilą dosłałem wiadomość,że certyfikat jest wiarygodny i mój ukochany MAC po odprawie celnej jedzie do mnie:):) Oczywiście zapłaciłem w sumie 411 PLN cła i watu. Pozdrawiam.
Osz kur... 411 cebulionów to połowa wartości silnika... Ciężki temat z kupnem na alibabie czy expresie. Tez coś brałem z ali i także po wielu mailach z dhlem zapłaciłem cło połowy wartości towaru i powiedziałem sobie, że nigdy wiecej... Jednakże towar który zamawiałem od skośnookich nie jest dostępny w pl ani nigdzie w europie. Sumarycznie rzecz biorąc zakupy na towar z aliexpress itd (opodatkowany) nie opłacają się; cło, vat i antydumping tworzą tak kolosalne sumy, ze import staje się nieopłacalny. Reasumując, w cenie tego maca masz juz qsa205 35h który łyka spokojnie 4kW przy 72V nominalnie, ale wagi ma 2x wiecej. Co kto lubi. Buduj i opisz co tam ten MAC potrafi. Pozdrawiam
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Wdhiz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 31 paź 2018, 1:43

Re: Przekładniówki - MAC czy Bafang 500, gdzie i jaki zestaw kupować?

Post autor: Wdhiz »

No, silnik podrozal o 300 zl w ciagu ostatnich dwoch-trzech dni :( Aktualna cena 1811 zl. Do tego doliczamy tylko 23%? Wychodzi 2230, mozna pewnie uzyc cash backu na 2-10 %. Przynajmniej jest ce. Długo szedł?
Co do MX - znalazłem więcej negatywnych opinii na Forum. U Jana pracował jedwabiście, oby tak trwało.
na razie walczę ze swoim kamperkiem ale trzeba coś zamówić.
gość
Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:28

Re: Przekładniówki - MAC czy Bafang 500, gdzie i jaki zestaw kupować?

Post autor: gość »

Te 411 zł to od jakiej kwoty?
Tzn ile kosztował silnik u Chińczyka i czy wysyłka była w cenie?
Swoją drogą wkurza że firmy kurierskie zgłaszają wszystkie takie przesyłki do urzędu żeby dodatkową kasę zrobić...
cypis82
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2019, 11:50

Re: Przekładniówki - MAC czy Bafang 500, gdzie i jaki zestaw kupować?

Post autor: cypis82 »

Z chin do polski szedł 6 dni i 7 dni spędził na odprawie celnej. W załączeniu CE.
Załączniki
CESH17111312429.pdf
Certyfikat CE
(942.69 KiB) Pobrany 188 razy
cypis82
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2019, 11:50

Re: Przekładniówki - MAC czy Bafang 500, gdzie i jaki zestaw kupować?

Post autor: cypis82 »

411 zł od kwoty prawie 1500 zł. Wysyłka darmowa. Niestety jak ktoś już to zauważył firmy kurierskie mają z tych zgłoszeń dodatkową kasę za tłumaczenia i inne piedoly.
gość
Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:28

Re: Przekładniówki - MAC czy Bafang 500, gdzie i jaki zestaw kupować?

Post autor: gość »

Czyli 411 to VAT i "wspaniała, niezbędna" obsługa firmy kurierskiej...
Dzięki za info.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Przekładniówki - MAC czy Bafang 500, gdzie i jaki zestaw kupować?

Post autor: pxl666 »

a jak się to ma do kupowania mida od chińczyka ? ludki piszą ze dochodzi bez cła i podatku , ja sporo kupuje na ali ale drobnicy , poniżej 500 i jak narazie nie wiem nic abym musiał dopłacać do cła itd
cypis82
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2019, 11:50

Re: Przekładniówki - MAC czy Bafang 500, gdzie i jaki zestaw kupować?

Post autor: cypis82 »

Jeżeli zamawiasz drobnice i idzie zwykłą morską drogą to jest prawie pewne na 100 %, że nikt się do paczki nie dowali. Jeżeli paczka wysłana jest przez firmę kurierską to na bank zgłoszą przesyłkę do odprawy celnej.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Przekładniówki - MAC czy Bafang 500, gdzie i jaki zestaw kupować?

Post autor: pxl666 »

cypis82 pisze:
06 sie 2019, 11:38
Jeżeli zamawiasz drobnice i idzie zwykłą morską drogą to jest prawie pewne na 100 %, że nikt się do paczki nie dowali. Jeżeli paczka wysłana jest przez firmę kurierską to na bank zgłoszą przesyłkę do odprawy celnej.
czyli to jest kwestia kwoty czy tylko przewoźnika ?
cypis82
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2019, 11:50

Re: Przekładniówki - MAC czy Bafang 500, gdzie i jaki zestaw kupować?

Post autor: cypis82 »

Z tego co wyczytałem i doznałem na własnej skurze to największy wpływ ma rodzaj przewoźnika. Wiadome,że jak zamówisz coś zwykłą przesyłką, a będzie ważyć dość sporo lub będzie dużych gabarytów to i w tym przypadku mogą się dowalic choć jest szansa, że się nie dowalą co w przypadku kuriera jest raczej niemożliwe. Ja osobiście, jeżeli nie będzie zależało mi na czasie, będę wybierał przesyłkę zwykłą pocztą. Nawiasem mówiąc znajomy zamówił komórkę i choć szła zwykłą pocztą to i tak mu dowalili cło i wat, a przesyłka mała i praktycznie nic nie ważyła.
Wdhiz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 31 paź 2018, 1:43

Re: Przekładniówki - MAC czy Bafang 500, gdzie i jaki zestaw kupować?

Post autor: Wdhiz »

Niektóre midy idą z EU. Jest to wyraźnie zaznaczone na stronie produktu na Ali. Wtedy brak opłat (raczej?).
6 dni to super szybko. Fajnie :)
Powerarmor
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 23 cze 2019, 11:42

Re: Przekładniówki - MAC czy Bafang 500, gdzie i jaki zestaw kupować?

Post autor: Powerarmor »

Jan_Westfalia pisze:
02 sie 2019, 15:21
Na zlocie byl/jest dalej w moim fulu zamontowany MXUX 01C 500W i na kolach 27,5" sterownik 22A osiagnac na samej manetce 45kmh z moja wago to zaden problem.
Przed zlotem mialam Bafanga 500W i strerownik 18A gdzie predkosc byla max 37-38kmh.

Byl to ten zestaw https://pl.aliexpress.com/item/32938300 ... 5c0f77OMsP

pzdr
jan
Hej! nie mogę zrozumieć jak silnik, który ma 500W, na 18A, do tego przekładnia- jedzie ci 38 km/h?
Dziwię się, bo mój 9C 7x9 RH2809 (koła 26 cali) bez przekładni, rozpędza rower do około 47 km/h przy 48V, z Sabvotonem 35A ...
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przekładniówki - MAC czy Bafang 500, gdzie i jaki zestaw kupować?

Post autor: WojtekErnest »

Lekki rower + przekładnia.... i tak to wygląda.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
ODPOWIEDZ